Utrata Kolagenu i wody

Nie dbając o kondycję naszej skóry, tracimy nie tylko na urodzie.

Marną pociechą jest fakt, że skóra potrafi odnawiać się, naprawiać szkody, które powstają m.in. wskutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Trzeba pamiętać i o tym, że nie zawsze i nie do końca może zlikwidować uszkodzenia.

Komórki naskórka ulegają złuszczeniu w naturalnym procesie. Ich miejsce zajmują nowe. Im jednak jesteśmy starsi, tym dłużej nosimy te stare, obumarłe komórki naskórka, bo produkcja tych, które mają je zastąpić jest wolniejsza.

Im więcej przybywa nam lat, tym bardziej nasza skóra jest krucha, gorzej ukrwiona. Nie jest tak promienna jak w okresie młodości. Matowieje, traci jedwabisty połysk. Najpierw dają o sobie znać zmarszczki mimiczne. Pierwsze symptomy starzenia się naszego płaszcza ochronnego są widoczne nierzadko już po 40-tym roku życia.

Ale proces starzenia się nie dotyczy wyłącznie naskórka, również i warstw położonych głębiej. Starzejąc się, musimy liczyć się z utratą KOLAGENU – tkanki stanowiącej swego rodzaju rusztowanie podtrzymujące naskórek.

Jeden z naukowców porównał kolagen do materaca, a skórę do prześcieradła, które go przykrywa. Jeśli ów „materac” kurczy się, traci gładką powierzchnię. Pozbawione tego rusztowania „prześcieradło” będzie zwisało, zmarszczy się. Podobnie jest ze skórą tracącą kolagen dający jej elastyczność. Mniej kolagenu oznacza też pogorszenie stanu drobnych naczyń krwionośnych ulokowanych w skórze: powiększają się, pękają, co jest zmorą wielu osób. Popularnie mówi się o nich „pajączki”.

Kolejny problem: utrata WODY.

Z wiekiem ubywa komórek, dzięki którym skóra jest odpowiednio nawilżona. Jej wilgotność może zmniejszyć się o około 30%. W procesie tym ma też swój negatywny udział spadek produkcji hormonów. A niedostatecznie nawilżona skóra czyni zmarszczki jeszcze bardziej widocznymi.

Kaloryfery, klimatyzacja dają się we znaki, przede wszystkim osobom, które mają i tak suchą skórę. Warto zadbać o nawilżanie pomieszczeń, a także sięgnąć po preparat, który złagodzi skutki przesuszonej ponad miarę skóry. W tym momencie będzie pomocy Ci Kolagen Naturalny w formie żelu.

Nawilżenie skóry jest niezmiernie istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym, niezależnie od tego, jaki mamy rodzaj skóry oraz ile mamy lat. Naskórek wysycha bardzo szybko, potrzebuje substancji, które potrafią wiązać cząsteczki wody i zatrzymywać je w skórze. Należą do nich m.in.kolagen, aminokwasy, elastyna.

Preparat nawilżający jest konieczny do pielęgnacji całego ciała, nie tylko twarzy. Aby zatrzymać wilgoć w skórze twarzy zastosuj Kolagen Naturalny Platinum <kliknij>, do reszty ciała zastosuj Kolagen Naturalny Silver <kliknij>.

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2 Komentarze

 • Oskar
  Posted 0 0 0Polubienia

  Hej Agnieszka

  Tak sobie czytam Twoje artykuły i zawsze cos ciekawego można sie dowiedzieć , ale tak na inny temat… Nie wiem na ile masz wpływ w firmie na produkty z kolagenem ale chciałem zauważyc że na rynku powstaje duzo produktów z kolagenem rybim i w połaczeniu z innymi skladnikami Konkurencja nie spi 🙂 Warto byłoby sie zastanowić nad wprowadzeniem serii ulepszonych kosmetykow np z kwasem hialuronowym elastyną czy q10 Sa to przecież składniki które maja wpływ na naszą skóre Jak wiadomo lepiej zapobiegać na wiele sposobów niż tylko opierać się na kolagenie Z pozdrowieniami Twój wierny czytelnik 🙂

  • Agnieszka
   Posted 0 0 0Polubienia

   Witaj,
   Dziękuję za komentarz. Masz rację że konkurencja nie śpi. Nasze kosmetyki też staramy się ulepszać.
   Oczywiście przekazałam Twoją informację „wyżej” 🙂
   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.