Szybkie Odmłodzenie w 5 Krokach

smilePewnie wielokrotnie słyszałaś o szkodliwości wszelkich używek na nasz organizm.

Tak wiem – ludzie zgadzają się, że to wszystko szkodzi, jednak dalej piją ogromne ilości kawy i alkoholu, palą papierosy, nie zwracają uwagi na to, co wkładają do ust…

Perspektywa, że kiedyś to się odbije na naszym zdrowiu jest tak daleka, że nie zaprzątamy sobie głowy takimi radami.

Później biegamy od lekarza do lekarza i sądzimy, że to naturalne, że w tym wieku całe ciało się sypie..

TO NIE JEST NATURALNE!

Być może bardziej dotrą do Ciebie argumenty związane z Twoją skórą – jakby nie patrzeć Twoją wizytówką.

Tak więc, jeżeli naprawdę bardzo chcesz spowolnić starzenie się skóry, a nawet częściowo POPRAWIĆ jej stan, poniższe rady musisz wziąć głęboko do serca.

Oto 5 rad, których ZASTOSOWANIE, pomoże Ci cofnąć wiek Twojej skóry:

1. Ogranicz picie kawy

Kawa postarza – choć wydaje się, że dodaje sił i energii, a uchodzi za nałóg łagodny i nieszkodliwy.

Oczywiście tak nie jest!

Pomijając wpływ na błonę śluzową żołądka i niekorzystne dla układu krążenia skoki ciśnienia tętniczego – kawa upośledza wchłanialność i przyswajalność aminokwasów. Tym samym utrudnia nam odbudowywanie i serwis kolagenu organicznego.

 

Po kawę sięgamy nader często – wiele osób właśnie od niej zaczyna swój dzień. Owszem doskonale pobudza, jednak w wielu przypadkach jest to zbędny nawyk – czy z rana rzeczywiście potrzebujesz tej kawy?

A może wystarczy 5 minut ćwiczeń by się rozbudzić? Albo 2 szklanki ciepłej wody z cytryną i miodem hmmm? 🙂

Możesz ją również zastąpić zdrowszą kawą zbożową (tak wiem, smak nie jest taki sam, ale organizm szybko się przyzwyczaja 😉 ). Metod jest wiele..

Najważniejsze – pamiętaj, że to dla dobra Twojego i Twojej skóry.

2. Skończ z paleniem papierosów

W XXI wieku palenie nie powinno być w ogóle komentowane. W kontekście wiedzy o kolagenie należy rzec tylko jedno: PALENIE ZABIJA WITAMINĘ C, a zatem i kolagen ustrojowy.

Jest to poważny problem, gdyż witamina C, ma ogromny wpływ na ostateczny kształt i strukturę włókien kolagenowych, a tym samym na Twoje zmarszczki.

JEDEN wypalony papieros może zniszczyć nawet 35mg witaminy C. To prawie tyle, ile zawarte jest w średniej wielkości cytrynie!

Wyobraź sobie co się dzieje, gdy palisz 20 papierosów dziennie. Albo więcej…

3. Ogranicz spożywanie alkoholu

Mniej niż w przypadku kawy jest dowodów na toksyczność alkoholu dla naszej skóry. Pewne jest natomiast to, że przewlekły alkoholizm wywołuje jej odwodnienie, a nawet może mieć wpływ na jej zanik.

Alkohol zaostrza też niektóre choroby skóry, m.in. trądzik różowaty.

Uważam jednak, że nie w każdej postaci i nie w każdej ilości alkohol jest zły.

Lampka czerwonego, naturalnie fermentującego, wytrawnego wina może przynieść wiele korzyści dla naszej skóry i nie tylko. W swoim składzie posiada związki nazywane fenolami, które wspomagają ochronę naczyń włosowatych oraz kolagenu w ścianach naczyń krwionośnych.

4. Zwracaj uwagę na spożywane cukry

Cukier dostarczany do naszego organizmu wraz z pożywieniem odkrywa kluczową rolę dla funkcjonowania naszego mózgu – karmi nasze komórki nerwowe.

Naukowcy twierdzą, że to właśnie glukoza dała nam przewagę ewolucyjną nad innymi gatunkami.

Z drugiej strony, cukry są naszym wrogiem – zabijają kolagen ustrojowy. Zjawisko to, zwane glikacją, zachodzi w naczyniach krwionośnych, ścięgnach, stawach, soczewkach oka itp. Najbardziej jednak zauważamy to na własnej skórze…

Nie chodzi mi o to, by kompletnie nie jeść produktów zawierających glukozę – ograniczmy je. Mieszkańcy krajów rozwiniętych kilkukrotnie przekraczają rozsądną ilość spożywanych cukrów.

Wyeliminuj z diety węglowodany, które powodują gwałtowny skok cukru we krwi (makarony, biały ryż, ciastka, pieczywo), kolorowe napoje, smakowe serki i jogurty.

Wiem, że to trudne, ale nie musisz robić tego wszystkiego od razu. Krok po kroku, stopniowo eliminuj kolejne produkty, a wkrótce nawet na nie nie spojrzysz 🙂

5. Nie opalaj się podczas kuracji lekami

Niewiele osób wie, że pewne leki nasilają działanie promieni słonecznych (tych sztucznych z solarium również). Promienie słoneczne są ogromnym wrogiem kolagenu – dlatego nie zaleca się zbyt długiego opalania, jeżeli za X lat też chcemy mieć piękną cerę.

Do takich przeciwwskazań zaliczamy m.in : hormony, antybiotyki z grupy teracyklin, środki antykoncepcyjne, przeciwbólowe, psychotropowe, hipoglikemizujące, cytostatyki itp.

Ich przyjmowanie w trakcie opalania może powodować wyraźne i trwałe przebarwienia, a nawet poważne poparzenia słoneczne.

 

Korzystając z tych 5 niedocenianych rad, jesteś wstanie odmłodnieć nawet o parę lat. Tylko przestrzeganie tych 5 rad pomoże Ci odmłodnieć!

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top