Jak opóźnić starzenie się skóry

proces starzenia się skóryStarzenie się skóry to naturalny proces, którego nie możemy zatrzymać, ale możemy spowolnić..
Dlaczego skóra się starzeje?

Za starzenie się skóry odpowiada ubytek włókien kolagenu i elastyny. Ten proces rozpoczyna się już około 25. roku życia, choć jego następstwa widzimy w późniejszych latach.

Jeden z naukowców porównał białka kolagenu i elastyny do materaca, a skórę do prześcieradła, które go przykrywa. Jeśli ów „materac” kurczy się, traci gładką powierzchnię.

Pozbawione tego rusztowania „prześcieradło” będzie zwisało, zmarszczy się. Podobnie jest ze skórą tracącą kolagen dający jej elastyczność..

Choć każdy z nas ma inne geny, a zatem i matrycę kolagenową – u jednych sieć kolagenowa w skórze jest gęstsza niż u pozostałych – każda z nas może znacznie spowolnić procesy starzenia.

 

Starzenie się skóry przyspiesza po 25. roku życia
Po 25. roku życia zaczyna spadać produkcja kolagenu i elastyny w naszych ciałach.

Proces starzenia się skóry postępuje szybciej, gdy:

niezdrowo się odżywiasz

spożywasz duże ilości cukrów, które niszczą włókna kolagenowe, nie dostarczasz potrzebnych mikro- i makroelementów.

Badania naukowe dowiodły już, że witaminy, minerały, antyoksydanty i inne cenne składniki odżywcze w pożywieniu mogą działać korzystnie na wszystko, począwszy od zwiększenia elastyczności i aksamitności skóry po zapobieganie, a nawet cofanie zmarszczek!

często wystawiasz skórę na silne promieniowanie słoneczne

to jeden z największych wrogów zdrowej skóry. Widziałaś skórę osób uzależnionych od opalania? Ich skóra wygląda jak stare pomarszczone jabłko.. Jak tylko możesz staraj się unikać słońca, a na skórę stosuj naturalne oleje zamiast kremów z filtrem.

Ja osobiście po opalaniu stosuję Kolagen Natywny Pure, który mogę śmiało zabrać na plażę (nie boi się wysokich temperatur) i który odbudowuje zniszczone opalaniem włókna kolagenowe.

zapominasz o suplementacji

obecne czasy pełne stresu, zanieczyszczeń i pokarmów ubogich w wartości odżywcze wymusza dostarczanie dodatkowych substancji odżywczych wraz z suplementami diety. Niektóre z nich stworzone są właśnie po to, by spowolnić starzenie się skóry.

Naukowcy z Uniwersytetu w Bangkoku przeprowadzili badania mające na celu ewentualne potwierdzenie wpływu doustnych suplementów diety na zmarszczki.

30-tu kobietom przez 12 tygodni podawali suplementy diety, które zawierały aminokwasy, antyoksydanty, minerały i witaminy A,C,D i E.

Po 12 tygodniach stwierdzono, że głębokość zmarszczek w grupie stosującej suplementy diety uległa zmniejszeniu o 21,2% , natomiast w grupie kontrolnej 1,7%.

To kolejny dowód, że dostarczając odpowiednich składników możemy nie tylko spowolnić starzenie się skóry, ale na pewien czas cofnąć jej wiek.

Starzenie się skóry nie bierze sierze się z dnia na dzień

Jak widzisz, dużo łatwiej jest zapobiegać powstawaniu zmarszczek, niż później z nimi walczyć. Dlatego zacznij myśleć o przyszłości i zacznij szczególnie dbać o cerę gdy masz 25 lat i jeszcze nieszczególnie myślisz o zmarszczkach..

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top