Mój problem to zwyrodnienie!

Myślę, że wiele osób ma podobne pytanie, z którym zmaga się czytelnik. Zapytał on ostatnio:

Czy kolagen poprawia kondycję kości
(mam zwyrodnienie)? pozdrawiam Jan”

Oczywiście, że poprawia..

Kolagen Naturalny – to żel zawierający najpowszechniej występujące białko w organizmie człowieka –> kolagen.

Kolagen pełni rolę specyficznej substancji kleistej spajającej elementy komórkowe, ułatwiając tym samym formowanie się z nich tkanek i narządów. Dzięki temu zapewnia utrzymanie w zdrowiu i doskonałej kondycji wiele ważnych struktur naszego organizmu, takich jak ścięgna, kości, skórę, włosy i paznokcie.

W jaki sposób kolagen
uczestniczy w budowie kości?


Kolagen
w naszym organizmie /przez całe życie/ pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co rok, zaś najmniej trwały jest w wątrobie, gdzie trwa to około miesiąc. W tkance kostnej znajduje się sieć włókien kolagenowych, w której zawieszone są składniki mineralne budujące kość. To właśnie dzięki obecności kolagenu, kościgiętkie i lepiej amortyzują wstrząsy. Postępujący wraz z wiekiem proces utraty kolagenu może przyspieszać ubytek masy kostnej.

Kolagen wpływa korzystnie na ogólną regenerację aparatu ruchu, wzmacnia ścięgna, mięśnie i stawy nadmiernie obciążone pracą. Kolagen polecany jest nie tylko sportowcom wyczynowym, ale także wszystkim miłośnikom aktywnego stylu życia, ludziom obarczonym zwiększonym wysiłkiem fizycznym i osobom uczestniczącym w zajęciach rehabilitacji ruchowej, czy też z nadwagą.

Po trzydziestu kilku minutach od założenia na epidermę – kolagen zaczyna wbudowywać się w komórki skóry właściwej. Po niespełna dwóch dobach, stwierdza się istotne podwyższenie poziomu hydroksyproliny wokół chondrocytów produkujących kolagen w kościach. Są to obiektywne wyniki testów różnych ośrodków, korelujące ze sobą.

Ogólnie mówiąc, Kolagen przeznaczony jest dla osób narażonych na znaczne obciążenia stawów. Kolagen jest preparatem zawierającym w swym składzie łatwo przyswajalne białka kolagenowe z ryb, których skład zbliżony jest do występujących w tkance łącznej organizmu.

Systematycznie stosowanie kolagenu poprawia stan odżywienia oraz wygląd skóry, paznokci, włosów itd. Należy go stosować codziennie..

Pamiętaj przy takich problemach zalecane jest aplikowanie naskórne Kolagenu Naturalnego Graphite.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

3 thoughts on “Mój problem to zwyrodnienie!

 1. Witaj,

  Dziękuję pięknie za opinię 🙂 🙂 Cieszę się, że jesteś zadowolona ze stosowania produktów Colway. Taka opinia to bardzo cenna informacja.
  Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

 2. prawdopodobnie wyniku urazu kolana trzy lata temu powstało u mnie zwyrodnienie ( m-17 takie rozpoznanie ortopedyczne)mam srebrny kolagen , czy jest w ogole sens stosowania go na te chorobowo zmienione kolano?

  1. Witaj,

   Moim zdaniem, jak najbardziej jest sens stosowania kolagenu.
   Kolagen jest częścią podstawy tkanki łącznej i najważniejszym białkiem człowieka. Pełni rolę specyficznej substancji kleistej spajającej elementy komórkowe, ułatwiając tym samym formowanie się z nich tkanek i narządów.
   W tkance kostnej znajduje się sieć włókien kolagenowych, w której zawieszone są składniki mineralne budujące kość. To właśnie dzięki obecności kolagenu, kości są giętkie i lepiej amortyzują wstrząsy. Postępujący wraz z wiekiem proces utraty kolagenu może przyspieszać ubytek masy kostnej.

   Kolagen ma wspomagające zastosowanie przy zmianach stawowych.

   Wskazana jest też zbilansowana dieta i regularne spożywanie warzyw oraz owoców będących bogatym źródłem witaminy C. Witamina C zapobiega patologicznym zmianom w kościach. Zalecane są też karotenoidy (luteina i zeaksantyna), zmniejszają prawdopodobieństwo zmian chorobowych. Ich źródłem są zielone warzywa i niektóre owoce, np. mango, papaja, pomarańcze.

   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top