Mój problem to zwyrodnienie!

Myślę, że wiele osób ma podobne pytanie, z którym zmaga się czytelnik. Zapytał on ostatnio:

Czy kolagen poprawia kondycję kości
(mam zwyrodnienie)? pozdrawiam Jan”

Oczywiście, że poprawia..

Kolagen Naturalny – to żel zawierający najpowszechniej występujące białko w organizmie człowieka –> kolagen.

Kolagen pełni rolę specyficznej substancji kleistej spajającej elementy komórkowe, ułatwiając tym samym formowanie się z nich tkanek i narządów. Dzięki temu zapewnia utrzymanie w zdrowiu i doskonałej kondycji wiele ważnych struktur naszego organizmu, takich jak ścięgna, kości, skórę, włosy i paznokcie.

W jaki sposób kolagen
uczestniczy w budowie kości?


Kolagen
w naszym organizmie /przez całe życie/ pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co rok, zaś najmniej trwały jest w wątrobie, gdzie trwa to około miesiąc. W tkance kostnej znajduje się sieć włókien kolagenowych, w której zawieszone są składniki mineralne budujące kość. To właśnie dzięki obecności kolagenu, kościgiętkie i lepiej amortyzują wstrząsy. Postępujący wraz z wiekiem proces utraty kolagenu może przyspieszać ubytek masy kostnej.

Kolagen wpływa korzystnie na ogólną regenerację aparatu ruchu, wzmacnia ścięgna, mięśnie i stawy nadmiernie obciążone pracą. Kolagen polecany jest nie tylko sportowcom wyczynowym, ale także wszystkim miłośnikom aktywnego stylu życia, ludziom obarczonym zwiększonym wysiłkiem fizycznym i osobom uczestniczącym w zajęciach rehabilitacji ruchowej, czy też z nadwagą.

Po trzydziestu kilku minutach od założenia na epidermę – kolagen zaczyna wbudowywać się w komórki skóry właściwej. Po niespełna dwóch dobach, stwierdza się istotne podwyższenie poziomu hydroksyproliny wokół chondrocytów produkujących kolagen w kościach. Są to obiektywne wyniki testów różnych ośrodków, korelujące ze sobą.

Ogólnie mówiąc, Kolagen przeznaczony jest dla osób narażonych na znaczne obciążenia stawów. Kolagen jest preparatem zawierającym w swym składzie łatwo przyswajalne białka kolagenowe z ryb, których skład zbliżony jest do występujących w tkance łącznej organizmu.

Systematycznie stosowanie kolagenu poprawia stan odżywienia oraz wygląd skóry, paznokci, włosów itd. Należy go stosować codziennie..

Pamiętaj przy takich problemach zalecane jest aplikowanie naskórne Kolagenu Naturalnego Graphite.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

3 Komentarze

 • Agnieszka
  Posted 1 1 0Polubienia

  Witaj,

  Dziękuję pięknie za opinię 🙂 🙂 Cieszę się, że jesteś zadowolona ze stosowania produktów Colway. Taka opinia to bardzo cenna informacja.
  Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

 • asia
  Posted 1 1 0Polubienia

  prawdopodobnie wyniku urazu kolana trzy lata temu powstało u mnie zwyrodnienie ( m-17 takie rozpoznanie ortopedyczne)mam srebrny kolagen , czy jest w ogole sens stosowania go na te chorobowo zmienione kolano?

  • Agnieszka
   Posted 1 1 0Polubienia

   Witaj,

   Moim zdaniem, jak najbardziej jest sens stosowania kolagenu.
   Kolagen jest częścią podstawy tkanki łącznej i najważniejszym białkiem człowieka. Pełni rolę specyficznej substancji kleistej spajającej elementy komórkowe, ułatwiając tym samym formowanie się z nich tkanek i narządów.
   W tkance kostnej znajduje się sieć włókien kolagenowych, w której zawieszone są składniki mineralne budujące kość. To właśnie dzięki obecności kolagenu, kości są giętkie i lepiej amortyzują wstrząsy. Postępujący wraz z wiekiem proces utraty kolagenu może przyspieszać ubytek masy kostnej.

   Kolagen ma wspomagające zastosowanie przy zmianach stawowych.

   Wskazana jest też zbilansowana dieta i regularne spożywanie warzyw oraz owoców będących bogatym źródłem witaminy C. Witamina C zapobiega patologicznym zmianom w kościach. Zalecane są też karotenoidy (luteina i zeaksantyna), zmniejszają prawdopodobieństwo zmian chorobowych. Ich źródłem są zielone warzywa i niektóre owoce, np. mango, papaja, pomarańcze.

   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.