W sieci pajączków..

naczynkaCzerwono – sine pojawiają się najczęściej na udach. I to u coraz większej liczby kobiet. Rozszerzone naczynka szpecą nogi i zwykle zapowiadają żylaki. Jeśli je zaniedbasz, zmiany mogą być nieodwracalne! Ale jak masz się z nimi uporać i co zrobić, by nie powstawały?

Skłonność do rozszerzania się naczynek krwionośnych jest niestety dziedziczna! Możesz ją otrzymać „w spadku” po mamie, babci, czy nawet po prababci. Jednak sama również popełniasz wiele „grzechów”, które przyczyniają się do pojawienia tzw. pajączków naczyniowych.

Wiele z nas zbyt mało czasu spędza w ruchu, lubi siedzieć z nogą założoną na nogę, nosić obcisłą bieliznę, chodzić w butach na wysokich obcasach i botkach uciskających kostkę, dopuszczać do nadwagi.

Niestety nie dbamy oto, by w naszej diecie było sporo błonnika oraz witaminy C, stosujemy antykoncepcję hormonalną, palimy papierosy – a tego wszystkiego Twoje żyły (nawet te najdrobniejsze) po prostu nie lubią. Jeśli jeszcze zawodzą zastawki (maleńkie fałdki wewnętrznej błony naczyń krwionośnych), na efekty nie trzeba będzie długo czekać..

~~ POD CIŚNIENIEM ~~

Przy każdym skurczu serca – bogata w tlen krew, wtłaczana jest do tętnic, które rozprowadzają ją po całym ciele. Tkanki pobierają tlen oraz substancje odżywcze i wykorzystana krew wraca żyłami do serca. Taka praca trwa ciągle. Tętnicami krew płynie szybko, żyłami zaś wolniej, bo musi pokonać grawitację.

Żeby krew popłynęła ku górze, potrzebuje wsparcia. Gdy chodzimy, biegamy, nasze mięśnie rytmiczne się kurczą i uciskają żyły. To tak, jakbyśmy chcieli usunąć wodę z gumowego węża ściskając go dłońmi.

Możemy to zrobić, ale gdy zwolnimy ucisk, woda w wężu opadnie na dół. Podobnie działoby się w żyłach, gdyby nie zastawki. Zamykają się naczynka, kiedy krew płynąca w górę do serca próbuje się cofnąć ku dołowi.

~~ GDY TWÓJ SYSTEM ZAWODZI.. ~~

Jeżeli mamy słabe mięśnie, mało się ruszamy i zastawki są uszkodzone. Wzrasta ciśnienie krwi, która coraz silniej naciska na ściany żył w nogach. Żyły rozszerzają się i jak rozciągnięta sprężyna nie wracają do pierwotnego kształtu. Tak powstają żylaki, czyli nieprawidłowe poszerzenia żył, widoczne pod skórą jako kręte niebieskawe linie. Zanim staną się widoczne, rozpoczyna się tzw. stan przedżylakowy.

Objawy te mogą się nasilać podczas miesiączki (to wpływ hormonów). Gdy długo stoimy lub przez wiele godzin siedzimy w tej samej pozycji, odczuwamy dotkliwy ból w nogach. Fachowcy nazywają go chromaniem żylnym. No i na nogach pojawia się coraz więcej „pajączków”, czyli drobnych nieprawidłowo rozszerzonych naczynek krwionośnych. Ten etap choroby może trwać wiele lat.

~~ A CO MAJĄ DO TEGO WŁÓKNA KOLAGENOWE? ~~

Naczynka włosowate tworzą sieci pomiędzy tętnicami i żyłami. Znajdują się na granicy pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem. To właśnie one transportują tlen i składniki odżywcze z krwi do tkanek. Zazwyczaj nie są widoczne gołym okiem. Naczynia otoczone są przez włókna kolagenowe.

I właśnie jeżeli włókna kolagenowe ulegną osłabieniu, zdolność kurczenia się naczyń włosowatych spada. Pod wpływem bodźców takich, jak np. gwałtowna zmiana temperatury naczynia rozszerzają się, potem wracają do swoich rozmiarów. Kiedy ściany naczyń stają się kruche, tracą swoją elastyczność, nie wytrzymują ciśnienia krwi i pękają.

Włókna kolagenu stanowią ważny element śródbłonka naczyń żylnych, w tym zastawek żylnych. Odpowiednia ilość i jakość kolagenu w ściankach naczyń żylnych warunkuje utrzymanie ich prawidłowych funkcji i właściwości biochemicznych. Naczynia żylne zasobne w kolagensprężyste i elastyczne, przez co lepiej zapobiegają cofaniu się krwi w stronę serca.

Dotychczasowe badania naukowe wskazują, że zawartość białek strukturalnych, takich jak elastyna i kolagen, jest zmniejszona w żylakach w porównaniu do żył zdrowych. Stosując Kolagen Naturalny Silver wzmacniasz, uelastyczniasz żyły i łagodzisz objawy powstałe przy nabytych już żylakach.

Szczegółowe informacje dotyczące Kolagenu Silver znajdziesz na naszej stronie internetowej, pod adres: www.kolagen.pl

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

5 thoughts on “W sieci pajączków..

 1. super artykuł ! pozdrawiam

 2. Witam i od razu przejdę do mojego zapytania, mam potworne problemy z nogami, poki co bardziej natury kosmetycznej, wstydzę się na dzień dzisiejszy rozebrać w strój kąpielowy gdyż na całych nogach pękają mi (w zastraszającym tempie) naczynia włosowate. Tak dzieje już od kilku ładnych lat. Słyszałam o różnych zabiegach zamykających naczynia, ale wiem również jakie bywają skutki uboczne takich zabiegów i obawiam się podjąć ryzyka. Czy którykolwiek z preparatów mógłby mnie uchronić przed inwazją mechaniczną w organizm? Jeśli tak to który byłby najlepszy? Słyszałam, że Slver lub Kolagen Graphite.

  1. Witaj Moniko,

   Masz rację, że należy zastosować Kolagen w formie żelu. I Kolagen SILVER (http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html i Kolagen GRAPHITE (http://www.kolagen.pl/k3,kolagen-graphite.html) można zastosować na takie typu zmiany. Kolagen Graphite nie jest w niczym gorszy od Silver (i odwrotnie), jeśli chodzi o skuteczność i efekty działania.

   Kolagen Naturalny:
   – poprawia krążenie żylne i tętnicze;
   – wspomaga leczenie żylaków (żel nie wyleczy 100% żylaków, ale znacznie wzmocni skórę, niweluje powstawanie nowych i zapobiega procesowi ich rozrostu. Spowoduje, że żylak „się schowa” i będzie mniej bolesny. Ciała opiatowe zawarte w pigmencie Kolagenu dodatkowo łagodzą ból);
   – likwiduje rozszerzenia naczyń włosowatych i tzw. „pajączki”;
   – ma działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne;
   – dzięki żelowi ścianki naczyń krwionośnych są mocniejsze i bardziej elastyczne.

   Na przykład:
   Doskonałe efekty stosowania kolagenu transdermalnego uzyskuje się w przewlekłych schorzeniach naczyń żylnych (żylaki podudzi), przebiegających ze zmianami troficznymi na tle niedokrwienia skóry i tkanki podskórnej. Stosowanie żelu na obrzęknięte nogi (w skutek niewydolności żylnej) – powoduje całkowite wchłonięcie (zniknięcie) krwawych wybroczyn wokół kostek.

   Proponuję również zastosowanie Serum Wyszczuplającego (http://www.kolagen.pl/p53,serum-wyszczuplajace-200ml.html) na bazie Kolagenu Naturalnego. Serum pobudza mikrokrążenie, poprawia mikrocyrkulację, co poskutkuje realnie zmniejszeniem widoczności „pajączków”. Produkt zawiera bardzo ważne składniki do walki z pajączkami, m.in.:
   Escynę – niezwykle efektywnie uszczelnia drobne naczynia, zwiększając ich odporność na pękanie i wysięki osocza, które nie hamowane – prowadzą do obrzęków. Obniża także istotnie stany zapalne naczyń i lepkość krwi – ułatwiając jej przepływ i zapobiegając zakrzepom żylnym.
   Ruszczyk Kolczasty – aktywne związki (ruscogenins i neuroruscogenins) zawarte w tej roślinie, zwężają światło naczyń krwionośnych, przez co poprawia się znacznie przepływ krwi. Zwiększają także (aktywne związki), elastyczność naczyń i hamują stany zapalne. Wyciąg z tej cennej rośliny poprawia również przepływ limfy a także wzmacnia i uszczelnia
   naczynia krwionośne.
   Wyciąg z Bluszczu Pospolitego – ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także udrażniające, napinające i ściągające. Saponiny (substancje aktywne wchodzące w skład bluszczu pospolitego) mają silne zdolności drenowania tkanek, a także stymulują krążenie krwi i uaktywniają odpływ limfy. Ułatwia to składnikom aktywnym dotarcie do miejsc, w których odkłada się tłuszcz i wpływa na ich lepsze wchłanianie, a w konsekwencji – na usuwanie toksyn i wody z przestrzeni międzykomórkowej oraz na intensyfikację przemiany materii.

   Poza tym, zwróć uwagę – że ciepło powoduje rozszerzenie żył. Nie chodź więc do sauny, nie bierz gorących kąpieli, nie opalaj się – leżąc plackiem, nie depiluj nóg gorącym woskiem, a także odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, itd.

   Pozdrawiam, Agnieszka

 3. Jestem już po dwóch operacjach żylaków i czeka mnie następna.Czy kolagen może wzmocnić żyły by obyło się bez zabiegu.

 4. Czy kolagen w tabletkach pomoże na żołądek, bóle, wdęcia po posiłkach itp.?

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top