Dlaczego 2 kapsułki Colvity?

colvita_i_kapsulkiW ostatnim czasie coraz częściej słyszę pyt. dotyczące stosowania kapsułek Colvita, np: Dlaczego należy stosować 2 kapsułki na dobę, a nie 1? Czy są jakieś przeciwwskazania przy przyjmowaniu Colvity? Czym jest RDA?

Colvita, jest zarejestrowana w Polsce i na obszarze jej dystrybucji w Unii Europejskiej – jako suplement diety. Nakłada to na ten produkt liczne ograniczenia. Jednym z nich jest RDA (Recommended Daily Allowance) – zalecana norma spożycia dziennego.

W przypadku COLVITY norma RDA zmusza producenta do umieszczenia na opakowaniu zalecenia spożywania nie więcej niż dwóch kapsułek tego suplementu dziennie. Wynika to z faktu, że zalecana dla witaminy E w normatywie RDA ilość tokoferolu suplementowanego (czyli spożywanego poza codziennymi posiłkami dodatkowo) wynosi 10mg. A zatem dwie kapsułki dziennie, jako że porcja D – alpha tokoferolu to w Colvicie 5 mg.

Rzeczywiste zapotrzebowanie dzienne dorosłego człowieka na witaminę E – to od 30mg do nawet 200mg (duża rozbieżność źródeł) dla dorosłej osoby o wadze ciała 70kg. Przyjąć można, że rzeczywiście człowiek odżywiający się w sposób zbilansowany i optymalny może przyswoić z codziennych pokarmów do 20mg witaminy E. Natomiast o 30mg i więcej jest już raczej trudno, jeśli przeanalizujemy jadłospis przeciętnego Europejczyka. Niewątpliwie zatem suplementacja witaminą E jest zasadna, a wręcz potrzebna wielu osobom spośród nas.

Uwaga! od 14.12.2012 obowiązuje w Polsce prawo Unii Europejskiej zabraniające publikowania przy reklamie i sprzedaży żywności oraz dodatków żywnościowych (suplementów diety, witamin, minerałów, soków, ekstraktów naturalnych, nalewek, napojów itp.) wszelkich tzw. „oświadczeń zdrowotnych”.
Tak więc ani czosnek, ani witamina C nie może być propagowana jako sposób na przeziębienia i zwiększenie odporności. To samo dotyczy Colvity (suplementu diety)…
Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj:http://gis.gov.pl/dep/?lang=pl&dep=5&id=23Dyrektywa (WE) 1924/2006 :
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:404:0009:0025:PL:PDFRozporządzenie Komisji UE nr 432/2012:
http://eurlex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2012:136:0001:0040:PL:PDF

 

Ograniczenie takie można uznać za zasadne w profilaktycznym spożywaniu Colvity przez dłuższy czas, rzeczywiście typowo w charakterze suplementu diety i rzeczywiście przez osoby zdrowe, nie potrzebujące ilości większych, o masie ciała nie przekraczającej 70kg.

2 kapsułki dziennie mogą okazać się w  tym przypadku całkowicie wystarczające.

Toksyczna ilość tokoferolu dla organizmu to ok. 1 000 mg (200 kapsułek Colvity). Ilości przepisywane terapeutycznie to nawet 600 mg. Jak więc widać przekroczyć taką ilość witaminy E poprzez spożywanie Colvity – byłoby trudno.

Jedynym przeciwskazaniem dla spożywania Colvity może być silna nadczynność tarczycy ( przez obecność jodu w algach). Poza tym jest to suplement całkowicie bezpieczny o ogromnej popularności wśród konsumentów, którzy go stosują.

Innych przeciwwskazań – nie dopatrzyliśmy się.


>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

6 Komentarze

 • stenia
  Posted 1 1 0Polubienia

  W odpowiedzi RaFałowi,informuję ze po przerwaniu zazywania corwity,nie tylko przestałam tyć ale schudłam 3 kilo stenia

  • Rafal
   Posted 1 1 0Polubienia

   Stenia, nie wiem co jest przyczyną Twoich wahań wagi, ale jestem niemal w 100% pewny, że to nie wina Colvity.

 • stenia
  Posted 1 1 0Polubienia

  Dziękuję za wyczerpujące informacje.Dalej tylko mnie intryguje to ,ze tyję przy stosowaniu colwity i dlatego przestałam chwilowo ją zażywać. Poza tym pomogło mi bardzo na astme i moje bolące kolana.Zebym tylko nie tyła bo chce znowu zacząć ją zażywać. A przy okazji na jakie schorzenia będziie colvita z witaminą D3.Dziękuję.Stenia

 • Art
  Posted 1 1 0Polubienia

  dziękuję- profesjonanie podane, bardzo ważne informacje dla komsumenta

 • web
  Posted 0 0 0Polubienia

  Nice post, thanks for info

Comments are closed.