Dla kogo przeznaczona jest Colvita?

COLVITA to suplement diety, kolagen w kapsułkach. To całkowicie nowe podejście do problemu dbałości o tkanki. Unikalny na skalę światową kompleks liofilizatu czystego tropokolagenu, pozyskiwanego ze skór rybich, ekstraktu alg morskich i bioprzyswajalnej witaminy E.

Colvita dedykowana jest m.in. następującym grupom osób:

 

 • Wszystkim tym, którzy na skutek złych nawyków żywieniowych, czy też zwykłego „nielubienia” produktów zawierających niezbędne dla zdrowia substancje odżywcze: aminokwasy, wapń, cynk, magnez, jod witaminę E i wiele innych – potrzebują uzupełnić dietę w te niezbędne dla zdrowia składniki [usunięte – przyczynę podano na końcu artykułu]
 • Wszystkim, którzy muszą dostarczać organizmowi zwiększonej ilości aminokwasów (osoby aktywne fizycznie, kulturyści itp)
 • Dziewczętom w okresie dorastania, gdyż uznają one bardzo często pożywienie bogate w aminokwasy i witaminę E za „wstrętne”.
 • Kobietom w czasie menopauzy. Uzasadnień jest bez liku, ale najistotniejszym – dramatyczne obniżenie się w tym okresie poziomu kolagenu ustrojowego.
 • Wegetarianom – ich dieta i ograniczony wybór produktów żywnościowych prowadzą do pogorszenia kondycji tkanki łącznej. Monotonny zestaw białek roślinnych i niedobory tłuszczów utrudniają rozszczepianie  się karotenów i ich przekształcenia w witaminę A.
 • Wszystkim wymagającym specjalnej ochrony przed wolnymi rodnikami.
 • Żywiących się głównie białym ryżem i białym pieczywem, a także polinienasyconymi tłuszczami (np. masłem), co powoduje zwiększone zapotrzebowanie na wolne aminokwasy i witaminę E, choćby dla właściwej gospodarki aminokwasowej i ochrony przeciwrodnikowej.
 • Osobom żywiącym się fast-foodami, żyjącymi „na kanapkach”, ciastkach i herbacie. Jest to grupa o ogromnym deficycie aminokwasów, karotenów i witaminy E.

Oczywiście można bez trudu wynaleźć jeszcze kilkanaście kolejnych grup.

Uwaga! od 14.12.2012 obowiązuje w Polsce prawo Unii Europejskiej zabraniające publikowania przy reklamie i sprzedaży żywności oraz dodatków żywnościowych (suplementów diety, witamin, minerałów, soków, ekstraktów naturalnych, nalewek, napojów itp.) wszelkich tzw. „oświadczeń zdrowotnych”.Tak więc ani czosnek, ani witamina C nie może być propagowana jako sposób na przeziębienia i zwiększenie odporności. To samo dotyczy Colvity…
Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj:http://gis.gov.pl/dep/?lang=pl&dep=5&id=23Dyrektywa (WE) 1924/2006 :
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:404:0009:0025:PL:PDFRozporządzenie Komisji UE nr 432/2012:
http://eurlex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2012:136:0001:0040:PL:PDF

 

Chcesz przeczytać skład tego suplementu diety?
Wejdź tutaj —>>
Pytania o Colvitę,
a przekonasz się sam/sama, że warto się nią suplementować..

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego świetnego suplementu? Zapraszam na naszą stronę internetową, dostępną pod adresem: www.kolagen.pl

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

4 thoughts on “Dla kogo przeznaczona jest Colvita?

 1. Witaj Agnieszko!
  Tak na marginesie: dobra witamina E powinna zawierać * składników: 4 tokoferole i 4 tokotrienole. E alfa jest słaba!
  Pozdrawiam!
  CZ

  1. Alan,
   Daleki jestem od twierdzenia, że d-alfa-tokoferol, jaki znajdziesz w Colvicie, jest słaby. To najbardziej przyswajalna z form witaminy E. Colvita została stworzona na bazie rad Siergieja Batieczki, a 8 lat jej istnienia na rynku, świadczy, że producenci trafili w dziesiątkę 🙂

   Faktem jest natomiast, że najlepszy jest kompleks form witaminy E (czyli- tak jak napisałeś – 4 tokoferole i 4 tokotrienole) 🙂

 2. dziękuję za każdą porcję przesłanych informacji na temat CLVITY

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top