Kolagen Naturalny u Kosmetyczki

Przedstawiam dziś wypowiedź Pani Aleksandry Iżykowskiej – Dyplomowanej Kosmetyczki; fachowca z wieloletnim doświadczeniem.

Prawie dwa lata eksperymentów dały praktyczną wiedzę, jak skutecznie stosować Kolagen Naturalny w codziennej pracy gabinetu kosmetycznego. Obserwując systematycznie działanie tego, „żywego” białka wiedziałam już, że pojawił się kosmetyk wyjątkowy. Jego skuteczność zaskakiwała, a nawet szokowała:
* poprawa stanu cery z trądzikiem różowatym, czy pospolitym, następuje znacznie szybciej niż po stosowanych dotychczas kosmetykach,
* skóra odmrożona w kabinie krioterapeutycznej, po posmarowaniu natychmiast przestawała piec, a po kilkakrotnym użyciu Kolagenu Naturalnego w ciągu 24 godzin – stan skóry pozwalał na kontynuację terapii zimnem;
* tempo gojenia otarć, odparzeń, zadrapań, siniaków jest zawrotne.

Dodam też „kolagenowe niespodzianki”:
a) Kolagen Naturalny stosowany do odmładzania cery, spowodował dodatkowo znaczny i trwały odrost włosów na brwiach mojej 72-letniej klientki,
b) Kolagen Naturalny stosowany do odmładzania skóry u osób z blizną po operacji tarczycy „przy okazji” uelastycznia i wygładza bliznę; skóra wokół niej stała się mniej przebarwiona i pomarszczona, blizna zaś – mniej widoczna,
c) Kolagen Naturalny aplikowany 28-letniej kobiecie, nękanej skutkami skóry łojotokowej, nie tylko – jak jej obiecałam – przyspieszył gojenie powtarzających się u niej od lat pęcherzy opryszczki, ale po 4 miesiącach aplikacji zlikwidował zmiany opryszczkowe. Nie wystąpiły one ponownie nawet podczas opalania w silnym nasłonecznieniu,
d) Kolagen Naturalny stosowany na obrzęknięte, wskutek niewydolności żylnej, nogi spowodował całkowite wchłonięcie (zniknięcie) krwawych wybroczyn wokół kostek.

We wszystkich opisanych przypadkach Kolagen Naturalny stosowany był do systematycznej, wielotygodniowej pielęgnacji domowej.

Trwałe spłycenie zmarszczek jest skutkiem pogrubienia naskórka, znormalizowania pracy gruczołów łojowych i potowych, zwiększenia elastyczności i przepuszczalności naczyń krwionośnych. Jest też skutkiem działania Kolagenu Naturalnego na ilość i jakość kolagenu produkowanego przez fibroblasty u osoby poddanej terapii. Aby zwiększyć wartość struktury podporowej skóry właściwej (elastyczność, sprężystość, spoistość), aby opóźnić skutecznie procesy starzenia – trzeba czasu, którego nie dają nawet długie serie zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Pierwszym problemem stosowania Kolagenu Naturalnego w gabinecie kosmetycznym była więc kwestia czasu niezbędnego do osiągnięcia założonych efektów terapii, równoważnych efektom wielotygodniowej terapii w warunkach domowych.

Drugim problemem była optymalna aktywność Kolagenu w temperaturze od 5°C do 26°C.

Po upływie ponad roku stosowania przeze mnie Kolagenu Naturalnego w warunkach wyłącznie gabinetowych oraz kontroli skutków zalecanej przeze mnie terapii domowej, znalazłam rozwiązania wyżej sformułowanych problemów:
A) najlepsze efekty w terapii Kolagenem Naturalnym osiąga się łącząc zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym ze stosowaniem kosmetyku w warunkach domowych,
B) należy wykluczyć z zabiegów stosowanych w gabinetach działania zwiększające temperaturę ciała do wartości wielokrotnie przekraczających tolerancję Kolagenu Naturalnego (przypominam, że temperatura ciała człowieka nie jest przeszkodą dla stosowania Kolagenu),
C) należy wykonywać zabiegi w gabinecie w taki sposób, aby użycie Kolagenu Naturalnego do ich przeprowadzenia następowało przed – lub po czynnościach podnoszących temperaturę ciała, tak aby proces rozpadu helis kolagenowych na peptydy nie następował szybciej niż dzieje się to w zetknięciu z temperaturą 36-37°C.

Przedstawię Państwu opis praktycznych rozwiązań ilustrujących omawiane wnioski. Zasady ogólne:
* Kolagen Naturalny nie może być stosowany, jako żel poślizgowy, tj. nie wykonujemy na nim masaży,
* Kolagen Naturalny nie może być stosowany, jako żel kontaktowy (nie nakładamy go pod głowice ultradźwiękowe),
* Kolagen Naturalny aplikujemy zawsze bezpośrednio na skórę po demakijażu; oczyszczeniu, peelingu, na skórę zwilżoną wodą mineralną (nie stosować toników alkoholowych)
* Kolagen Naturalny nałożony na skórę (cienka warstwa) wymaga minimum dziesięciu minut na wchłonięcie. To peptydy rybiego białka, pozostałości struktur spiralnych, zawarte w transdermalnym żelu samodzielnie wchłaniają się w skórę właściwą.

Dalsze postępowanie zależy od celu wykonywania zabiegu. A oto przykłady:

1. Zabieg regenerujący „twarz – szyja – dekolt” (lifting – nawilżanie)

Po wchłonięciu kolagenu, wykonujemy z użyciem odpowiednio dobranego kosmetyku – masaż, najlepiej nie-rozgrzewający drenaż limfatyczny. Nakładamy stosowne serum-koncentrat (np. z witaminą E) i maską z alg gumowych albo kaolinu, ewentualnie płat kolagenowy, tj. fitokolagen lub mikrokolagen. Dalej postępujemy, jak w ostatniej fazie wszystkich zabiegów gabinetowych. Bardzo dobre efekty daje też nakładanie Kolagenu po maskach liftingujących stosowanych na początku zabiegu. Powodują one często silne przekrwienie. Kolagen Naturalny spełnia tu rolę serum wysokobiałkowego koncentratu. Równocześnie działa kojąco i łagodząco.

2. Zabieg wyciszająco – odczulający (dla cer alergicznych, z nerwicą naczyniowo-ruchową i popękanymi naczynkami, z neurodermitem, z atopowym zapaleniem skóry).

W tych zabiegach skuteczność jest wyjątkowa!  Efekt, to nie tylko ukojenie, wyciszenie, złagodzenie swędzenia i pieczenia. To także zmniejszenie wrażliwości, uodpornienie, zwiększenie tolerancji na inne kosmetyki, tj. czyszczące i ochronne, a nawet na leki, bez których stan takich skór ciągle się pogarsza. Konieczna seria od 6 do 12 zabiegów, jeden-dwa razy w tygodniu. Już po 3-4 zabiegach można wprowadzić preparaty wcześniej nietolerowane.

3. Zabiegi na całe ciało (przygotowanie skóry analogicznie, jak przy twarzy). Masaże:
a) odmładzający (po opalaniu i nadużywaniu ultrafioletu),
b) antycellulitowy i ujędrniający podczas odchudzania, tj. drenaż limfatyczny, masaż izometryczny (nie rozgrzewający).
Uwaga: nie używać też żadnych preparatów rozgrzewających, np. kremu z cynamonem.

4. Zabiegi na rozstępy – radzę rozpoczynać je od eksfoliacji kwasami owocowymi lub wykonania dermabrazji. Po wchłonięciu Kolagenu wmasować wybrany kosmetyk, najlepiej „tłusty”.

5. Zabiegi na dłonie – odmładzające, rozjaśniające przebarwienia, odczulające. Bardzo dobre efekty uzyskuje się nakładając Kolagen Naturalny – oczywiście na ostygłą już skórę – po parafinie, wmasowując na koniec witaminę A+E.

6. Należy wykorzystać też działanie doraźne Kolagenu, tj. jego właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, ściągające i łagodzące.

Aplikować Kolagen Naturalny po:
a) zamykaniu naczynek,
b) czyszczeniu cery,
c) depilacji woskiem (głównie małe powierzchnie – twarz, bikini),
d) złuszczaniu naskórka (kwasami, ziołami po dermabrazji).

Po dwuletnich doświadczeniach uważam, że stosowanie Kolagenu Naturalnego w gabinecie kosmetycznym wymaga dodatkowej wiedzy, przestrzegania wypracowanych procedur, sprowadzających się często do zmiany przyzwyczajeń.

Zdecydowanie warto zadać sobie ten trud, ze względu na efekty związane ze stosowaniem Kolagenu Naturalnego. Rybie białko aktywne, bezpośrednio uderza w przyczyny starzenia się skóry. Jego działanie nie ogranicza się do upiększania skóry wpływając na strukturę i funkcjonowanie tkanek. (…)

Aleksandra Iżykowska,
Dyplomowana Kosmetyczka.

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Aleksandra Iżykowska, Dyplomowana Kosmetyczka

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.