Pytania klientów: Co to jest KOLAGEN?

Ze względu na różne pytania, jakie słyszę codziennie od moich klientów – postanowiłam, że co jakiś czas – na łamach bloga będę odpowiadać na kilka z nich. Więc – jeżeli nurtuje Cię jakieś pytanie, a nie znalazłaś dotąd na nie odpowiedzi.. To trafiłaś w doskonałe miejsce, by zapytać. Zapraszam..

>>CO TO WŁAŚCIWIE JEST KOLAGEN?

Kolagen (z języka grackiego: colla – znaczy „klej”, a genno – „rodzić”). W dosłownym tłumaczeniu oznacza klejorodny” i odpowiada to jego zastosowaniu. Jest to tzw. białko młodości.

Nazwa Kolagen określa grupę białek fibrylarnych (włóknistych) występujących powszechnie w organizmie człowieka i organizmach zwierząt.

>> ZA CO ODPOWIEDZIALNY JEST KOLAGEN?

Jest on odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek.

W młodym organizmie produkowany jest on stale, jednak po 25 roku życia – proces ten zaczyna stopniowo zanikać i jest przyczyną powstawania, m.in. zmarszczek (marszczenie się skóry). Dlatego, jeżeli chcesz wyglądać wiecznie młodo i nie chcesz mieć przebarwień skórnych, zmarszczek, kurzych łapek, ect. – musisz uzupełniać brakujący kolagen!

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że kolagen stanowi aż 30% całkowitej masy białka ludzkiego i 70% masy białek skóry. U przeciętnego człowieka ważącego 75kg – aż 7,5kg to właśnie sam kolagen!

Krótko mówiąc, gdybym chciała opisać kolagen obrazowo, mogłabym powiedzieć, że jest to różny rodzaj (sprężystego, odpornego na rozciąganie) kleju, który spaja Twoje kości i tkanki.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

25 Comments

 • ewa
  Posted 1 21:36 0Likes

  Witam! Kolagen stosuję 2x dziennie rano i wieczorem , stosuję 3 wcisnięcia dozownikiem na mocno zwilżoną twarz wodą termalną. Konsystencja nadal jest żelowa i od początku przetrzymuję go w chłodnym miejscu. Ale jak wcześniej napisałam już nie sciąga mi skory jak wcześnie , praktycznie teraz wogóle.

 • Agnieszka
  Posted 1 15:57 0Likes

  Witaj,

  Przyznam szczerze, że nie wiem gdzie tkwi problem.
  Zastanawia mnie ta woda termalna, jaki jest jej skład? Nie zawiera ona może cynku, który niszczy kolagen?
  A gdzie jest przechowywany kolagen? Napisała Pani, że w chłodnym miejscu, ale gdzie dokładnie?
  Jest Pani pewna, że produkt nie stracił swoich właściwości? Nie został przegrzany? Tak naprawdę wystarczy raz postawić produkt przy grzejniku i mógł stracić swoje właściwości. To, że teraz przechowuje go Pani w chłodnym miejscu, może stworzyć mylne wrażenie, że produkt jest konsystencji żelowej. W zimnym pomieszczeniu będzie miał zwartą strukturę, żelową. Po wyjęciu i odstawieniu na kilka godzin, może zrobić się wodnisty, dosłownie jak woda.
  Proponuję zatem wyjąć produkt z chłodnego miejsca, odstawić na 12 godzin – po czym sprawdzić jego strukturę. Czy wtedy też kolagen jest żelowy? Czyli po wciśnięciu dozownika produkt pozostaje na palcu, czy może spływa – jak woda?
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • niewka
  Posted 1 19:57 0Likes

  Od jakiego wieku powinno się używać kolagenu?

 • Agnieszka
  Posted 1 16:59 0Likes

  Witaj,

  Jeżeli chodzi o Kolagen Naturalny w formie żelu, można go stosować w każdym wieku (również u niemowlaków jest stosowany).
  Proszę pamiętać, że Kolagen Naturalny nie dostosowujemy do wieku, ale dostosowujemy do problemów skórnych, np. kiedy oparzy się dziecko również można (a nawet powiedziałabym, że trzeba) zastosować żel – właśnie na te oparzenie, bądź wokół oparzenia. Jeżeli chodzi o zmiany skórne (trądzik) Kolagen można stosować nawet w wieku 13 lat. Inna sprawa jest w przypadku zmarszczek, worków pod oczami. Optymalnie żel można zastosować profilaktycznie – nawet w wieku 20lat.
  Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

 • Rafal
  Posted 1 08:30 0Likes

  Witaj Magdalenee 🙂

  Oczywiście, Kolagen redukuje blizny po trądziku zarówno na twarzy, jak i na dekolcie. Przeczytaj zarówno ten wpis http://www.adelia.com.pl/opinia-klientki-dla-mnie-to-naprawde-cudo/ jak i komentarze pod nim 🙂

  Do delikatnej skóry na dekolcie zalecany jest Kolagen Platinum: http://www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html
  Warto równocześnie suplementować się witaminą C lub spożywać produkty zawierające jej duże ilości.

Leave a Reply