fbpx

Pytania klientów: Co to jest KOLAGEN?

Ze względu na różne pytania, jakie słyszę codziennie od moich klientów – postanowiłam, że co jakiś czas – na łamach bloga będę odpowiadać na kilka z nich. Więc – jeżeli nurtuje Cię jakieś pytanie, a nie znalazłaś dotąd na nie odpowiedzi.. To trafiłaś w doskonałe miejsce, by zapytać. Zapraszam..

>>CO TO WŁAŚCIWIE JEST KOLAGEN?

Kolagen (z języka grackiego: colla – znaczy „klej”, a genno – „rodzić”). W dosłownym tłumaczeniu oznacza klejorodny” i odpowiada to jego zastosowaniu. Jest to tzw. białko młodości.

Nazwa Kolagen określa grupę białek fibrylarnych (włóknistych) występujących powszechnie w organizmie człowieka i organizmach zwierząt.

>> ZA CO ODPOWIEDZIALNY JEST KOLAGEN?

Jest on odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek.

W młodym organizmie produkowany jest on stale, jednak po 25 roku życia – proces ten zaczyna stopniowo zanikać i jest przyczyną powstawania, m.in. zmarszczek (marszczenie się skóry). Dlatego, jeżeli chcesz wyglądać wiecznie młodo i nie chcesz mieć przebarwień skórnych, zmarszczek, kurzych łapek, ect. – musisz uzupełniać brakujący kolagen!

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że kolagen stanowi aż 30% całkowitej masy białka ludzkiego i 70% masy białek skóry. U przeciętnego człowieka ważącego 75kg – aż 7,5kg to właśnie sam kolagen!

Krótko mówiąc, gdybym chciała opisać kolagen obrazowo, mogłabym powiedzieć, że jest to różny rodzaj (sprężystego, odpornego na rozciąganie) kleju, który spaja Twoje kości i tkanki.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

25
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Rafalniewkaewamaja1000Magdalenee Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
ewa
Gość
ewa

Witam! Kolagen stosuję 2x dziennie rano i wieczorem , stosuję 3 wcisnięcia dozownikiem na mocno zwilżoną twarz wodą termalną. Konsystencja nadal jest żelowa i od początku przetrzymuję go w chłodnym miejscu. Ale jak wcześniej napisałam już nie sciąga mi skory jak wcześnie , praktycznie teraz wogóle.

niewka
Gość
niewka

Od jakiego wieku powinno się używać kolagenu?

Rafal
Admin

Witaj Magdalenee 🙂

Oczywiście, Kolagen redukuje blizny po trądziku zarówno na twarzy, jak i na dekolcie. Przeczytaj zarówno ten wpis http://www.adelia.com.pl/opinia-klientki-dla-mnie-to-naprawde-cudo/ jak i komentarze pod nim 🙂

Do delikatnej skóry na dekolcie zalecany jest Kolagen Platinum: http://www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html
Warto równocześnie suplementować się witaminą C lub spożywać produkty zawierające jej duże ilości.