Dlaczego KOLAGEN nie działa?

Dzisiaj poruszę bardzo ważny temat:

DLACZEGO KOLAGEN MOŻE NIE PRZYNIEŚĆ OCZEKIWANYCH EFEKTÓW?

Powodów, dzięki którym – efekty mogą być niezauważalne, jest naprawdę wiele.

Począwszy od diety, używek, niedoboru odpowiednich witamin czy też minerałów w organizmie, a także od stresu, palenia papierosów, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Miej również na uwadze, aby zaraz po nałożeniu Kolagenu Naturalnego nie stosować kosmetyków z: kwasami owocowymi i salicylowymi, z cynkiem, siarką i alkoholem, a także z ceramidami, retinolem, czy cytokinami. Zalecam też kosmetyki lekkie, złożone z niewielu składników (np. cold kremy), nawilżające i odżywcze bez sztucznych środków konserwujących, koloryzujących, zapachowych; z naturalnymi filtrami słonecznymi. A także serie do cer wrażliwych lub z problemami – zawierające niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (np. z olejem z wiesiołka, ogórecznika lekarskiego).

Nie pomogą żadne kosmetyki, jeżeli jednocześnie nasza skóra będzie narażona na bardzo szkodliwe czynniki. Efekty regeneracji skóry będą przykrywane szkodliwymi czynnikami, np. niedobór krzemu w naszym organizmie wpływa na powstawanie zmarszczek.

Osoby posiadające niedobór wit. C w organizmie – nie produkują odpowiedniego kolagenu w skórze właściwej. Jeżeli stosujesz Kolagen Naturalny, to bardzo ważne jest spożywanie właśnie tej witaminy. Brak jej w organizmie blokuje syntezę kolagenu. W związku z tym, że człowiek nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, zalecane jest codziennie pozyskiwanie tej witaminy z pokarmu, bądź przyjmowanie jej doustnie w postaci suplementów diety (szczególnie dla osób palących). Witamina C ma silny wpływ na ostateczny kształt i strukturę włókien zbudowanych z kolagenu.

Znaczenie duże ma również to, czy co jakiś czas stosujesz peeling. Nie speelingowana skóra posiada bardzo dużo martwego naskórka a to z kolei bardzo negatywnie wpływa na wchłanialność aktywnych składników przez warstwy naskórka.

Oczywiście samo nakładanie kolagenu na twarz też ma ogromne znaczenie (nakładaj bardzo niewielką ilość żelu – na skórę mocno zwilżoną wodą).

Powodem również może być zbyt krótki czas, by te efekty od razu zauważyć – kolagen w skórze wymienia się około 120 dni. W innych tkankach nawet do 2-3 razy dłużej.

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle: pytania i komentarze mile widziane!

42 Comments

 • Kasia
  Posted 1 22:25 0Likes

  Stosuje 4 tabletki z kolagenem i witaminą C dziennie. W 4 tabletkach znajduje się 80 mg powyższej witaminy. Natomiast proszkowaną witaminę C stosuje rzadko i jest to jedna płaska łyżka. Czy jest zbyt mała dawka przyjmowana dziennie?
  Konsystencja kolagenu jest gęsta, trzymany jest w lodówce( kilkakrotnie go przewoziłam ale nie wydaje mi się żeby stracił swoją wartość). Zauważyłam również, wysyp na mojej twarzy czy jest to wina kolagenu i w ten skora się oczyszcza?

 • Agnieszka
  Posted 1 15:51 0Likes

  Witam serdecznie,
  W 4 tabletkach 80mg? To bardzo mała dawka, tym bardziej dla osoby dorosłej.
  Co do kolagenu proponuję zrobić eksperyment, Proszę wyjąć kolagen z lodówki pobrać jedną dawkę na łyżkę – odłożyć łyżeczkę na ok 2 godz. a resztę kolagenu odstawić do lodówki. Proponuję to zrobić popołudniu, jak będzie już chłodniej. Jeżeli kolagen stracił swoje właściwości, to będzie płynna ciecz na łyżce, jeżeli jest aktywny – będzie nadal gęsty i zwarty.

  Tak, istnieje możliwość że skóra tak właśnie będzie się oczyszczać. Objaw ten nie powinien być długotrwały. Skóra powinna oczyścić się w przeciągu 1-2 m-cy.
  Poza tym proszę pamiętać aby nie stosować zwykłych żeli do mycia twarzy, mydeł które w swoim składzie zawierają związki SLS (Związki te powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, podrażniają skórę, wywołują świąd oraz wypryski). Przypominam by wyeliminować cukier z diety, dzięki któremu też mogą być wypryski na skórze.
  Pozdrawiam, Agnieszka

Leave a Reply