KOLAGEN – od jakiego wieku?

Pytanie, jak w temacie:

Od jakiego WIEKU
można stosować kolagen?

Tak naprawdę Kolagen Naturalny możesz stosować w każdym wieku. Wszystko zależy od problemu, na jaki chcesz go zastosować.

Podam Ci przykład, kiedy oparzy się 5-letnie dziecko – wtedy natychmiast należy zastosować żel, na te oparzenie – bądź wokół oparzenia (zależy to od stopnia oparzenia, pęcherzy, itd.). Taka sama sytuacja dotyczy blizn.

W przypadku zmian skórnych – trądziku, wyprysków; Kolagen możesz aplikować nawet w wieku 13 lat.

Inaczej jest w przypadku worków pod oczami, bruzd, czy zmarszczek. Profilaktycznie – żel na zmarszczki możesz zastosować, już w wieku 20 lat.

Kończąc 25 lat kolagen możesz aplikować już bez żadnych ograniczeń. Generalnie przyjmuje się, że niestety już pomiędzy 25 a 30 rokiem życia u większości ludzi – procesy dojrzewania kolagenu zaczynają zwalniać – i niestety zwalniać już będą do końca życia.

Z punktu widzenia badań nad białkiem młodości, początek procesu starzenia następuje u większości z nas o wiele wcześniej, niż się powszechnie uważa.

To, że masz 25 lat i żadnej zmarszczki na twarzy, nie oznacza że nie zaczynasz się już powolutku starzeć… Taka jest prawda, że zmarszczki – o czym nie każdy ma świadomość – rodzą się na długo przed tym, zanim odcisną się na Twojej skórze!

Jak skończysz już ćwierć wieku – nakładaj więc kolagen bez żadnych obaw, by dłużej zachować młodość…

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2 Komentarze

 • Violeta
  Posted 1 1 0Polubienia

  Mam pytanie
  Moja corka 15 lat choruje na łuszczyce, wypadają jej wlosy. Skora na piszczelach i ręcach sucha. Problemy ze skórą głowy gdzie ta okropna chiroba najbardziej sie zadomowiła. Jak pani s@dzi czy córka miże pić kolagen?
  Z górt dziękuję za odpowiedz

  • Inezz
   Posted 1 1 0Polubienia

   Witam,

   Przepraszam, za długi czas oczekiwania na odpowiedz, ale wiadomość trafiła do spamu.
   Zdecydowanie tak, może pić kolagen. Wręcz powiedziałabym że jest to wskazane.
   W tym przypadku polecam dodatkowo stosowanie naskórnie, np. kolagen Silver https://www.kolagen.pl/k2,colway-kolagen-silver.html

   Pozdrawiam, Aga

Comments are closed.