Kolagen

Jeśli masz pytanie, nie jesteś czegoś pewna.. Zapraszam zatem do korespondencji!

„chciałabym zadać kilka pytań dotyczących waszego produktu
po pierwsze, jak długo po otworzeniu opakowania można używać preparatu
po drugie… czy nie ma żadnych przeciwskazań wiekowych?”

Jeżeli chodzi o termin zużyciajest taki sam, jak ważność kosmetyków. Także nie ma znaczenia: czy Pani otworzy butelkę, czy też nie – termin jest taki sam (data ważności znajduje się na opakowaniu oraz na buteleczce).

Jeżeli chodzi o wiek – to Kolagen Naturalny w formie żelu, można stosować w każdym wieku (również u niemowlaków jest stosowany).

Powiem w ten sposób: Kolagen Naturalny nie dostosowujemy do wieku, ale do problemów skórnych, np. kiedy oparzy się dziecko również można (a nawet powiedziałabym, że trzeba) zastosować żel – właśnie na te oparzenie – bądź wokół oparzenia (zależy od stopnia oparzenia, pęcherzy, itd.).

Jeżeli chodzi o zmiany skórne (trądzik) Kolagen można stosować nawet w wieku 13 lat. Inna sprawa jest w przypadku worków pod oczami, czy zmarszczek. Optymalnie – żel na zmarszczki można zastosować profilaktycznie, nawet w wieku 20 lat. Po 25 roku życia kolagen możemy stosować już bez żadnych oporów.

W przypadku występowania jakichkolwiek przeciwwskazań, producent byłby zmuszony do zamieszczenia takiej informacji na opakowaniu oraz w ulotce informacyjnej, która jest dołączona do każdego opakowania.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

4 thoughts on “Kolagen

 1. Witam! ja w tym roku koncze 26 lat i musze przyznac ze mam juz okropne zmarszczki pod oczami i zaczynaja sie juz kolejne na czole .Co najlepiej uzywac zeby mi to pomoglo a zebym nie przyzwyczaila skory, gdyz slyszalam ze jak sie przyzwyczai mloda skore do kremow przeciwzmarszczkowych to juz pozniej nie bedzie na nic reagowac :\ POMOCY !!!!

 2. Witam, mam pytanie odnośnie OCM (Oil Cleansing Method) – tu link z dokładnym opisem:
  http://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-w-pielegnacji/Tajemnicze-OCM?
  Czy po takim umyciu twarzy olejami można zastosować kolagen? I jeszcze druga wątpliwość – czy na kolagen można zastosować jakiś olejek, np. z pestek winogron lub arganowy?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

  1. Witaj Erato,

   Zapoznałam się z tą metodą i wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań do stosowania kolagenu w połączeniu z OCM.
   Miej jedynie na uwadze, żeby kolagen stosować zawsze na czystą skórę. Więc proponuję zrobić tak: można zastosować metodę OCM, odczekać – opłukać twarz obficie wodą, zastosować Kolagen.
   Można stosować olejki na kolagen, trzeba odczekać jedynie by żel się wchłonął.
   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top