Pytanie o Stosowanie Kolagenu Naturalnego

Dość częste pytania:

Dobry wieczór Pani Agnieszko proszę o pomoc. Nie bardzo wiem ale coś sie dziej,bo jakoś po kolagenie mam suchą skórę, łuszczy się. Nakładam na mokrą twarz colagen. Najpierw jedno wciśnięcie na oczy.Drugie na czoło,trzecie na brodę i trochę jeden policzek,czwrte na resztę tego polika i na całe drugie.Piąte na szyje i reszta w dłonie. Napięcie jest mocno odczuwalne,w miedzy czasie pryskam twarz wodą,ale to i tak napina jakbym jajko kurze nałożyła.Będę wdzięczna za pomoc:))) pozdrawiam Panią,Joanna”

Wniosek nasuwa się jeden: za dużo jest nakładanego kolagenu. Ogólnie mówiąc, na całą twarz powinno wystarczyć od 1 do 3 wciśnięć dozownika.

Odczucie wysuszonej skóry po kolagenie to efekt tego, że nakłada Pani zbyt dużą ilość żelu i on się w całości nie wchłania. Nadmiar wysycha i
robi się skorupka kolagenowa, która daje właśnie takie uczucie suchości.

Nasza skóra jest w stanie jednorazowo przyjąć bardzo niewielką ilość żelu. Przy nałożeniu zbyt dużej ilości, Kolagen się całkowicie nie wchłonie – pozostaje na naszej skórze, z czasem się łuszczy (to taka biała powłoka – wygląda, jakby nam po opalaniu schodziła skóra).

Sugeruję zmniejszyć ilość nakładanego Kolagenu, bo to ma również związek z mocnym napięciem – naprężeniem skóry i to powinno pomóc.

Pamiętaj na twarz, szyję i dekolt stosujemy Kolagen Platinum —>>

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2 Komentarze

  • Gosia 2801
    Posted 1 1 0Polubienia

    Witam serdecznie, ja mam taki sam problem. Skora jest tak bardzo napieta, ze nie moge nawet mowic.(nakladam 3 wycisniecia) Wyczytalam gdzies na blogu ,ze dobrze jest nalozyc po kilku minutach krem nawilzajacy, gdy kolagen sie wchlonie. Mam pytanie: moja skora jest napieta po 30-60 sekundach. Czy to oznacza ze kolagen sie juz wchlonal i mozna juz nalozyc krem? Dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam wszystkie milosniczki kolagenu 🙂

    • Proszę zmniejszyć ilość kolagenu do jednej pompki na całą twarz. Nadmiar kolagenu wysycha na skórze i stąd te mocne napięcie. Gdy stosujemy za dużo kolagenu to duża część po prostu się marnuje. Po minucie czy dwóch można nałożyć krem lub tez nawilżyć twarz jeszcze raz wodą i rozprowadzić ponownie niewchłonięty kolagen.

Comments are closed.