Pytanie klientki.. Aktywność kolagenu

Jedna z czytelniczek, nadesłała ostatnio takie oto zapytanie:
Dzień dobry, mam pewien problem. Wydaje mi się, ze kolagen stracił swoje właściwości. Mąż nie wiedział i przestawił mi butelkę w łazience, prawie pod sam kaloryfer. Zanim wróciłam do domu, minęło kilka godzin. Sądzę, że już po kosmetyku, ale wolę się upewnić. Więc w jaki sposób mam sprawdzić, czy kolagen zachował swoje właściwości? Dziękuję za odpowiedz Monika”.

Aktywność Kolagenu możesz sprawdzić po zawartych w kosmetyku – pęcherzykach powietrza, bądź po konsystencji samego kosmetyku.

Jeżeli masz kolagen w formie gęstego żelu – to oznacza, że jest to Aktywny Kolagen, który nie stracił swoich właściwości i możesz go aplikować bez żadnych obaw.

W przypadku wystąpienia kolagenu w formie wodnistej, oznacza że niestety kosmetyk stracił już swoje właściwości i możesz go jedynie użyć, np. podczas kąpieli. Przy pomocy dozownika, kilkakrotnie wciśnij żel – wprost do wanny z wodą.

Pamiętaj, iż Kolagen nie powinien być przechowywany w temperaturach powyżej 28°C., gdyż straci swoje właściwości naprawcze skóry już bezpowrotnie.

W sklepie www.kolagen.pl możesz nabyć jedyny w swoim rodzaju, 100% oryginalny, Aktywny Kolagen Naturalny, który posiada specjalną banderolę producenta.

Wejdź, sprawdź www.kolagen.pl

>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

6 Komentarze

 • Alan
  Posted 0 0 0Polubienia

  A może lepiej, wychodząc na słońce, nie smarować się żadnym kremem? Wtedy złapiemy trochę tak potrzebnej witaminy D3, powstającej pod wpływem promieniowania słonecznego UVB.
  Pozdrawiam!
  CZ

 • Anonim
  Posted 0 0 0Polubienia

  Witaj, używałam kolagenu dosyć długo i nie widziałam poprawy kondycji mojej skóry. Nie byłam zadowolona.

  • Agnieszka
   Posted 0 0 0Polubienia

   Witaj,

   Jakich efektów oczekiwałaś? Wymiana kolagenu w skórze to proces trwający ok. 90-120 dni. Wcześniej nie należy oczekiwać efektów. Wszystko to zależy od bardzo wielu czynników, m in. wieku, rodzaju problemu, stosowanych dodatkowo kosmetyków, przyjmowaniu innych leków czy suplementów, również od trybu życia, od tego czy się pali papierosy, uprawia sport, od witaminy C, ect.

   Na wszystko potrzeba czasu i dlatego u jednych osób efekty są zauważalne po kilku tygodniach, u innych po kilkunastu.
   Miej jednak na uwadze, że można popełniać błędy – bądź są powody, dzięki którym – efekty mogą być niezauważalne.
   Zapraszam do przeczytania wątku na ten temat: http://www.adelia.com.pl/dlaczego-kolagen-nie-dziala/

   Jaką dzienną dawkę przyjmujesz Colvity? Ile razy dziennie stosowany jest Kolagen Naturalny? Czy stosowany produkt ma postać żelową czy płynną? Czy chodzisz na solarium? Czy przy okazji stosowałaś peeling złuszczający naskórek?
   Bardzo ważne jest stosowanie peelingów. One skutecznie usuwają obumarły naskórek i odblokowują pory. Dzięki czemu, skóra przygotowuje się do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 • ajanseczka
  Posted 1 1 0Polubienia

  Witam.Czy wychodząc na słońce dobrze byłoby posmarować się kolagenem a póżniej nałożyć krem ochronny ?

  • Agnieszka
   Posted 1 1 0Polubienia

   Witaj,

   Jak najbardziej można zastosować kolagen przed wyjściem na słońce a później zastosować krem czy filtr ochronny.

   Każdy chce być opalony, jednak czasami zamiast pięknej opalenizny kończy się na zaczerwieniu skóry, na pęcherzach i pieczeniu – wtedy zastosuj kilka/ kilkanaście razy kolagen na takie miejsce. Pamiętaj, aby produkt stosować w niewielkiej ilości i zawsze na mokrą skórę.

   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.