Maska na Noc – idealny produkt na przesuszoną skórę

Okres zimowy trwał w najlepsze, a nasza skóra straciła na jędrności. Stała się wręcz przesuszona i mało elastyczna. Zdecydowanie skóra potrzebuje wzmożonego stopnia nawilżenia.

Proces regeneracji naskórka dokonuje się podczas snu. 

Noc sprawia, że większość procesów zachodzących w naszym organizmie zachodzi właśnie wtedy.

W nocy również wchłanialność przez nas substancji odżywczych jest znacznie większa, aniżeli w dzień. Warto zatem pomyśleć i wyposażyć się w dobrze naszpikowane substancjami odżywczymi maseczki do twarzy, które służą do aplikacji w nocy.

Pielęgnacja skóry wieczorową porą jest jednym z dwóch najważniejszych rytuałów każdego dnia. Dzisiaj opowiemy sobie o tym nocnym rytuale…

Nocny rytuał kosmetyczny

Nocą nasza skóra szybko i ekspresowo się regeneruje. Jak sprawić, by rano była świeża, wypoczęta i pełna blasku? To proste. Pamiętaj o jednej zasadzie – wszystkie kremy, które nakładamy przed snem są skuteczniejsze i mają mocniejsze działanie.

Dlatego między innymi rytuał nocny jest tak ważny dla naszej skóry. Nocą bowiem procesy regeneracyjne są bardziej intensywne, wzrasta temperatura skóry i mikrokrążenie. Między godziną 1:00, a godziną 2:00 organizm pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, wyrzuca nagromadzone toksyny do układu limfatycznego. Nocą podczas snu skóra szybko wyrównuje poziom nawilżenia. Dlatego miedzy innymi warto używać na noc maski odżywczo – nawilżające, aby zapewnić skórze istne kombo i sprawić, by nie zabrakło jej niczego do regeneracji.

„Wstydem jest zestarzeć się przed czasem z powodu lenistwa i nieuwagi. Ludzkim jest poznać siebie w swojej piękności i sile, którą to ciało może osiągnąć. Ale ani siła, ani piękno nigdy nie przychodzą same, tylko związek woli i ciała może je stworzyć”

                                      Sokrates

Kremy na noc powinny mieć w swoim składzie:

  • retinol: regeneruje naskórek, spłyca zmarszczki;
  • kwasy owocowe: likwidują przebarwienia, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, odblokowują pory;
  • koenzym Q10: zwalcza wolne rodniki i ujędrnia skórę;
  • substancje dotleniające: zalecane przede wszystkim palaczkom, pobudzają przemianę materii;
  • witaminy: E, która zwalcza wolne rodniki. C, która przyspiesza syntezę komórkową.

Maska na noc – lepsza niż krem, skuteczniejsza niż serum

Wszystko zaczęło się od Azjatek, które stosują rytuał pielęgnacyjny polegający na nakładaniu na skórę serum, kremu, a na koniec specjalnej maski, tzw. sleeping packs. Ich zdaniem, większa liczba kosmetyków na twarzy sprawia, że wszystkie składniki działają silniej. Jednak nie musimy dokładnie powielać ich sposobu. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią maskę bogatą w składniki pielęgnacyjne. Może ona zastąpić krem na noc albo jedynie raz na jakiś czas wzmocnić pielęgnację. Maseczki na noc łączą w sobie działanie kremu, serum i tradycyjnej maseczki. Wykorzystują dobroczynne działanie snu na skórę, w trakcie którego komórki regenerują się oraz zaczynają wytwarzać kolagen. 

Jak stosować maskę na noc?

Zanim nałożymy maskę na skórę twarzy należy ją bardzo dokładnie oczyścić. Skóra, która jest czysta lepiej przyswaja i wchłania składniki aktywne. Jeżeli kosmetyk jest w słoiczku, możemy aplikować go szpatułką bądź płaskim pędzelkiem – to da nam pewność, że do maski nie przedostaną się bakterie. Jeżeli produkt jest w saszetce, możemy go nałożyć palcami. Maska powinna pokrywać całą twarz, szyję i dekolt. Należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością, i z grubością warstwy kosmetyku. Ilość z pewnością nie wpłynie bardziej na skuteczność działania – to tak nie działa. Jeżeli maska zawiera peptydy to przedostaną się one tylko do pierwszej warstwy skóry. Co więcej, przesadzając z dawką produktu, możemy odczuć zbyt nieprzyjemne napięcie skóry. Produkt pielęgnacyjny nakładamy zawsze 20 minut przed snem. 

ATELOMASKA NA NOC

To kosmetyk typu „sleeping cream”, który w zależności od potrzeb skóry oraz czasu, jakim dysponujemy, może być traktowany jako krem na noc, lub intensywnie regenerująca, odmładzająca i odżywcza maska. To produkt dla nowoczesnych kobiet, zamykający wieczorną pielęgnację kosmetyczną w jednym opakowaniu.

To kolejna pozycja Linii „ATELO – COLWAY”, wpisująca się również w trend kosmetyku miejskiego, chroniącego skórę przed zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami.

ZALETY

Awangardowa, bardzo lekka i doskonale absorbowalna formuła umożliwia jednorazową aplikację znacznej ilości kosmetyku i dostarczanie skórze jak najwięcej dobroczynnych składników w nocy, gdy efektywność ich działania jest największa.

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI

Składniki aktywne ATELOMASKI NA NOC występują w wysokich stężeniach, co gwarantuje znaczną poprawę kondycji skóry. Oleosomowa, biomimetyczna baza ciekło-krystaliczna stopniowo uwalniając składniki, chroni przed wystąpieniem efektu Hayflicka (śmierci komórkowej).

 

•            ProBioBalance ®,

•            MC2 (polifenole jagód acai,saponiny żeń-szenia, THP – tetrahydropiperyna),

•            Kolageny natywne: tropokolagen, pro-kolagen, atelokolagen,

•            Pepsyna,

•            Alantoina

•            Pantenol,

•            Masło Shea,

•            Kwas hialuronowy,

•            Kwas glicyryzynowy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-4-1024x576.png

ProBioBalance®

Zawiera moduł immunologiczny, glikoproteiny i polisacharydy z aktywnych biologicznie bifidobakterii rozpuszczony w bioaktywnym składniku odżywczym na bazie mleka. ProBioBalance® to równowaga i opieka dla skóry, szczególnie zestresowanej. To jej ochrona przed szkodliwym wpływem środowiska i wzmocnienie jej naturalnej odporności biotycznej.

Probiotyki w ProBioBalance® działając na poziomie komórkowym przywracają skórze prawidłową, zrównoważoną mikroflorę odbudowując jej warstwę ochronną i dając naskórkowi możliwość skutecznej regeneracji  w trakcie snu.

ProBioBalance® przeciwdziała również skutkom promieniowania UV – degeneracji kolagenu i elastyny, utrzymując homeostazę macierzy zewnątrzkomórkowej.

 Składnik MC2

To mieszanina dwóch, naturalnych ekstraktów roślinnych i tetrahydropiperyny, pełniąca rolę biorewitalizatora skóry, równoważącego codzienne spadki energetyczne oraz  i wpływającego korzystnie na metabolizm na poziomie komórkowym. Saponiny żeń-szenia oraz polifenole jagód acai znane są z właściwości antyoksydacyjnych i tonizujących. (w ofercie COLWAY znajduje się ATELOKREM MC2, w którym składnik ten wykorzystano jako główny w jeszcze większym stężeniu). Podobnie jak ProBioBalance® – MC2 to nowość w osiągnięciach bioinżynierii kosmetycznej. 

Korzeń żeń-szenia

To składnik kosmetyczny ceniony za właściwości odmładzające i tonizujące w przypadkach skóry zmęczonej.

Jagoda Acai

Jagodę Acai cechuje unikalnie wysoka zawartość przyswajalnych przez skórę antyoksydantów, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych omega. To żelazny punkt składu INCI dobrych kosmetyków regeneracyjnych..

Peptydy tropo-, pro- i atelokolagenu ekstrahowane na molekularnym etapie ich powstawania efektywnie zatrzymują procesy powstawania nowych zmarszczek. Doskonale nawilżają i regenerują skórę w jej najgłębszych warstwach. Tworzą membranę, chroniącą skórę twarzy przed utratą wody oraz działaniem wolnych rodników.

Tetradydropiperyna (THP)

Jest stabilnym alkaloidem piperyny, pozyskiwanym z owoców czarnego pieprzu. Pełni rolę katalizatora dla przepuszczalności i penetracji składników do głębszych warstw skóry, poprzez zwiększenie płynności bariery lipidowej naskórka. Badania potwierdzają, iż̇ już̇ 0,01% ekstraktu z pieprzu zwiększa o 30% przezskórną biodostępność trudno przyswajalnych ekstraktów roślinnych i daje podstawę do przypuszczeń́, że wyciągi z owoców pieprzu, w tym piperyna, stymulując rozwój melanocytów, wpływają korzystnie na koloryt skóry.

COLWAY zastosował już ekstrakty pieprzowe w suplementach, gdzie zwiększają przyswajalność astaksantyny.  Złożony został wniosek patentowy w tej kwestii.  Mamy solidne podstawy do twierdzenia, iż obecność THP w formulacji kosmetyku powoduje, iż wiele pozostałych składników aktywnych, wykorzystanych w ATELOMASCE NA NOC działa znacznie skuteczniej.

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top