Skóra po lecie. Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóryPielęgnacja skóry. Koniec lata/początek jesieni to najlepszy moment na intensywną regenerację Twojej skóry. Chodzi o to, żeby zacząć działać już teraz, zanim przyjdzie zimno i zaczniesz przebywać w ogrzewanych pomieszczeniach. W jaki sposób pielęgnować skórę po wakacjach?

Nadchodzące warunki pogodowe mogą tylko spotęgować Twoje problemy z cerą. Dlatego już teraz warto podjąć zdecydowane kroki mające na celu uratowanie sytuacji. Na co więc warto postawić podczas takiej kuracji?

Pielęgnacja skóry
Złuszczanie na pierwszym planie!

Po dłuższej ekspozycji na słońce Twoja skóra, aby chronić się przed agresywnym działaniem promieniowania UV, często robi się pogrubiała, ponieważ wytwarza więcej komórek budujących warstwę rogową.

Powoduje to utrudnione wchłanianie składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych, przez co często nie widzisz żadnych efektów urodowych pomimo podjętych starań. Dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem w pielęgnacji jest jej odświeżenie skóry za pomocą złuszczającego peelingu.

Przy wyborze odpowiedniego peelingu powinnaś zwrócić uwagę, czy w recepturze produktu, oprócz składników złuszczających, znalazły się również substancje nawilżające i regenerujące. Dobry peeling powinien być bogaty w naturalne składniki, takie jak: oleje, ekstrakty czy peptydy.

Jeśli na Twojej cerze pojawiły się przebarwienia, dodatkowo poszukaj w peelingach substancji rozjaśniających na przykład arbutyny, która wpływa na regulację aktywności melanocytów. O tej porze roku na szczególną troskę zasługuje cera nad-reaktywna z poszerzonymi naczyniami krwionośnymi; ponieważ jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne i wymaga bardzo łagodnego traktowania.

Dlatego idealnym rozwiązaniem są dla niej peelingi enzymatyczne, oparte o łagodne enzymy roślinne, takie jak papaina, zawarte na przykład w Ampułkach Blue Diamond Spectrum COLWAY.

Kliknij tutaj: www.kolagen.pl/p281,ampulki-blue-diamond-spectrum.html

To właśnie ampułki peelingujące, będące pierwszym etapem tygodniowej kuracji Blue Diamond Spectrum, nie tylko nie podrażniają skóry podczas złuszczania martwego naskórka, lecz delikatnie ją wygładzają i nawilżają. W ten sposób skutecznie, a zarazem łagodnie(!) przygotowują ją do przyjęcia prawdziwej bomby składników aktywnych zawartych w skoncentrowanym serum, będącym kolejnym krokiem tej kuracji.

Pielęgnacja skóryPielęgnacja skóry. Serum do zadań specjalnych

Zwłaszcza teraz Twoja skóra potrzebuje odrobiny luksusu, kuracji lub zabiegu, dzięki któremu szybko odzyska komfort, blask i zdrowy wygląd.

Odpowiedzią na tę potrzebę jest kosmetyk typu „serum”, zwłaszcza podany w formie regenerujących ampułek. W Ampułkach Blue Diamond Spectrum znajduje się prawdziwe bogactwo składników nawilżających; witamin, antyoksydantów, wyciągów roślinnych; peptydów – zdecydowanie mocniej skoncentrowanych niż w kremach do codziennego stosowania.

Kliknij tutaj: https://www.kolagen.pl/p281,ampulki-blue-diamond-spectrum.html

Dzięki temu działają one na kilku płaszczyznach jednocześnie, skutecznie rozprawiając się z takimi problemami skóry jak:

  • zmarszczki,
  • nad-reaktywne naczynia krwionośne,
  • poszerzone pory,
  • nierównomierny koloryt,
  • brak elastyczności,
  • odwodnienie,
  • zasinienia pod oczami.

Niezwykła skuteczność działania Ampułek wynika również z ich bardzo lekkiej, wodnej konsystencji, która błyskawicznie się wchłania; pozostawiając cerę nawilżoną, miękką i wygładzoną.

Akcja – regeneracja! Pielęgnacja skóry

Podczas ekspozycji na słońce dochodzi do degradacji włókien kolagenowych i elastynowych. Dlatego niezwykle ważnym zadaniem pielęgnacji po lecie jest zniwelowanie tych uszkodzeń i stymulowanie komórek skóry do wytwarzania białek strukturalnych. Peptyd miedziowy GHK-Cu, zawarty w Ampułkach Blue Diamond Spectrum, wspomaga syntezę kolagenu i elastyny; działa jako przeciwutleniacz, stymuluje produkcję glikozaminoglikanów, ale również usuwa uszkodzony kolagen i elastynę! Ten cudowny, naturalny składnik jest całkowicie bezpieczny dla skóry, nawet tej bardzo wrażliwej.

Kliknij tutaj: https://www.kolagen.pl/p281,ampulki-blue-diamond-spectrum.html

W pielęgnacji skóry zawsze warto postawić na naturalne składniki, które zatroszczą się o zdrowie komórek Twojej skóry. Do elity takich właśnie składników należy kinetyna – czynnik wzrostu, który pomaga pozbyć się komórce nadmiaru wolnych rodników, aktywuje DNA fibroblastów, opóźniając tym samym proces starzenia! Jest niezwykle pomocna w rewitalizacji skóry zbyt mocno eksponowanej na promieniowanie UV.

Wpływa również na zmniejszenie utraty wody w naskórku i rozjaśnienie przebarwień. Na szczególną uwagę zasługuje również kłosowiec meksykański, który wzmacnia naczynka krwionośne i skutecznie chroni Twoją buzię przed pojawiającym się rumieniem.

Pójdzie Ci gładko

Jeśli widok nowych zmarszczek nie wprawia Cię w dobry nastrój – zacznij działać za pomocą skoncentrowanych kosmetyków; aby skutecznie opóźnić biegnący czas.

Ampułki Blue Diamond Spectrum COLWAY (kliknij tutaj: https://www.kolagen.pl/p281,ampulki-blue-diamond-spectrum.html ) to idealne rozwiązanie, ponieważ stanowią kompilację składników, które mają za zadanie stymulować skórę do wytwarzania kolagenu, elastyny, komórek macierzystych i własnego kwasu hialuronowego.

Taką funkcję pełnią w tym preparacie kolagen, tymozyna beta-4 i heksapeptyd-8, które aktywują dorosłe komórki macierzyste, spowalniają procesy starzenia, stymulując je do auto odnowy. Kolejną mistrzowską substancją; ukrytą w Ampułkach Blue Diamond Spectrum,są Gilozaminoglikany (GAG). Biorą one aktywny udział w wewnątrzkomórkowych procesach transportowych, stąd też określa się je mianem „promotorów przenikania”.

Ich kluczową rolą jest poprawa nawodnienia skóry, wzmocnienie bariery naskórkowej i zwiększenie jej odporności na działanie czynników zewnętrznych. Z kolei znany i lubiany wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy; słynący z wiązania i utrzymywania wody w skórze; zadba nie tylko o jej ekspresowe nawilżenie, ale również o wygładzenie, poprawę jej elastyczności i sprężystości.

Nic w tym dziwnego, skoro zaledwie jeden gram tego kwasu jest w stanie związać nawet 6 litrów wody!

Pielęgnacja skóryBezpiecznie i wygodnie

Wybierając kosmetyk do przeprowadzenia domowej kuracji warto postawić na produkty w formie ampułek. Taki rodzaj opakowania pozwala zachować najwyższy stopień sterylności, dzięki czemu masz gwarancję, że kosmetyk zawiera minimalną ilość konserwantów. A możliwość utleniania się składników aktywnych została ograniczona do minimum.

Nic nie jest w stanie tak błyskawicznie poprawić stanu Twojej skóry niż tygodniowa kuracja takim właśnie mocno skoncentrowanym kosmetykiem. Stosując Ampułki masz pewność, że Twoja skóra otrzymuje prawdziwy „zastrzyk” aktywnych substancji, dzięki czemu efekty pielęgnacyjne są widoczne niemal natychmiast.

kliknij tutaj: https://www.kolagen.pl/p281,ampulki-blue-diamond-spectrum.html

Dodatkowym atutem takiej formy preparatu jest ogromna wygoda jego stosowania. Często stosując różnego rodzaju kuracje zastanawiasz się, ile danego kosmetyku powinnaś nałożyć na skórę? Ampułki rozwiązują ten problem.

Są genialnie proste w dozowaniu – jedna ampułka to jednorazowa dawka, optymalnie dostosowana do jednego użycia. Taka forma rozwiewa wszelkie niejasności związane z użyciem odpowiedniej ilości kosmetyku.

Nie ma na co czekać! Pielęgnacja skóry czeka!

Właśnie teraz, warto zregenerować swoją cerę, aby naprawić ewentualne szkody wyrządzone przez promieniowanie UV. Taka intensywna tygodniowa kuracja jest istnym panaceum dla zmęczonej po słonecznym lecie skóry.

zamów tutaj: https://www.kolagen.pl/p281,ampulki-blue-diamond-spectrum.html

Twoja wypielęgnowana, a więc złuszczona, nawilżona i odżywiona cera, odwdzięczy się nam pięknym wyglądem. Dzięki temu poczujesz się lepiej i będziesz częściej się uśmiechać do siebie w lustrze.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top