Jak zadbać o skórę po imprezie?

 

Znajomi zaprosili Cię na imprezę. Przetańczyłaś całą noc i bawiłaś się świetnie. Rano po przebudzeniu spojrzałaś w lustro i postanowiłaś wrócić

Znalezione obrazy dla zapytania skóra po imprezie

do rzeczywistości i zregenerować swoją skórę twarzy i podkrążone po imprezie oczy. W dzisiejszym artykule przedstawię kilka trików, które pomogą Ci dobrze wyglądać rano po nieprzespanej nocy. Nie da się ukryć, że nasza cera nigdy nie była i nie jest miłośniczką imprez. Czas wytoczyć potężne działa i stanąć w obronie witalności naszej skóry. Jeśli i Ty przeżywasz koszmar spoglądając na siebie rano w lustrze – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego nasza skóra nie lubi imprez?

Każdy z Nas lubi imprezować, z pewnością Ty też. Inne zdanie na ten temat ma jednak nasza skóra. Zwykle noc jest czasem, w którym wolna od negatywnego działania czynników zewnętrznych nasza skóra odpoczywa. To czas pełnego relaksu i regeneracji. W czasie snu pochłania ona najwięcej substancji odżywczych, dlatego na noc najlepiej nakładać na nią kosmetyki odżywcze. Gdy imprezujesz do rana, nie ma takiej możliwości. Kosmetyki kolorowe mieszają się z zanieczyszczeniami i potem, a Ty po wszystkim nie masz sił zmyć makijażu. Kto nie zna takiego scenariusza, niech pierwszy rzuci kamień.

Imprezy szkodzą naszej skórze

Wiesz, że impreza to duże obciążenie dla skóry. Na szybko mogłabym wymienić kilka negatywnych aspektów mających na nią zły wpływ: brak snu, alkohol, całonocny makijaż, dym papierosowy etc. Pamiętaj o tym, że nie chodzi mi o to, abyś powstrzymywała/ – ał się od imprez. Wszyscy je przecież uwielbiamy, ale o to, aby zwrócić większą uwagę i poświęcić więcej czasu jej odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, a gdy te zawiodą – kolejnego dnia zastosować specjalną strategię walki o piękną skórę.

S.O.S przed imprezą

Jeśli następnego dnia po imprezie zależy Ci na tym, aby mimo wszystko dobrze wyglądać mam dla Ciebie kilka wskazówek, tak zwane przeze mnie S.O.S przed imprezą.

  • Zanim nałożysz makijaż bardzo dokładnie oczyść i nawilż skórę twarzy. Pamiętaj, że Twoja skóra przez całą noc będzie pracować na najwyższych obrotach. Wypielęgnowana, oczyszczona i odpowiednio nawilżona skóra to najlepsza baza pod makijaż.
  • Podczas imprezy staraj się unikać wszystkiego, co mogłoby jej zaszkodzić, albo przynajmniej ograniczaj spożycie alkoholu, przebywanie w pomieszczeniu zadymionym.
  • Po powrocie do domu zmyj makijaż i oczyść swoją skórę. Nigdy nie kładź się spać w makijażu. Nawet, gdy jesteś bardzo zmęczona zmyj makijaż przed snem. Spanie w makijażu to największe przestępstwo przeciwko naszej skórze. Spanie w make – up’ie nie pozwoli skórze oddychać podczas snu, a tym samym nie pozwoli na regenerację naskórka.

S.O.S po imprezie

Każda z Nas chciałaby zrobić wszystko, aby wyglądać pięknie następnego dnia po imprezie. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. Co zatem możemy zrobić, by nasza skóra poprawiła swój koloryt, jędrność i witalność. Oto kilka moich wskazówek.

 

  • Po pierwsze – pobudź skórę do życia

Oczywiście mam tu na myśli pobudzenie jej krążenia. Nasza skóra po imprezie często jest nijaka, szara, bez świeżego kolorytu. Warto wtedy sięgnąć po zwyczajny lód i okrężnymi ruchami pobudzić krążenie skóry. Dobrą alternatywą są również okłady ziołowe albo okłady np. z ogórka.

  • Po drugie – dogłębne oczyszczenie

Nawet jeśli zrobiłaś dokładne oczyszczenie i zmyłaś makijaż po imprezie przed snem, miej na uwadze to, że mogłaś to zrobić niedokładnie. Mój wypraktykowany sposób to szczoteczka do zębów z delikatnym włosiem i żel oczyszczająco – myjący. Za pomocą szczoteczki dokładnie oczyścisz i zmyjesz wszystkie zanieczyszczenia skóry. Pozwoli Ci to na domycie każdego, nawet najmniejszego fragmentu skóry.

  • Po trzecie – nałóż serum

Zawsze po oczyszczeniu skóry twarzy nakładam swoje pielęgnacyjne serum. W moim przypadku jest nim Atelokolagen Colway w postaci żelu, które idealnie wchłania się i przenika przez głąb skóry. Serum jest moją bazą przed docelową pielęgnacją, którą wykańczam cały rytuał pielęgnacyjny.

  • Po czwarte – pielęgnacja końcowa kremem ochronnym

Po nałożeniu serum należy pamiętać o ochronie naszej skóry np. przed smogiem i czynnikami zewnętrznymi. W tym celu stosujemy kremy, które wpisują się w trend anti- pollution. 

Wybieram kompatybilny z poprzednio nałożonym serum krem odżywczo – ochronny,  w tym przypadku jest nim Krem Blue Diamond COLWAY  dla cery dojrzałej bądź dla cery młodszej Atelokrem Mc2. Po tym mam pewność, że moja skóra jest odpowiednio zadbana i ma nałożoną odpowiednią tarczę ochronną.

Poimprezowa dieta

Nasz wygląd zewnętrzny często jest uzależniony od tego w jakiej kondycji jest nasze ciało od wewnątrz. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra odpowiednio szybko się regenerowała musisz nieustannie dbać o dostarczenie jej substancji odżywczych tudzież witamin i minerałów. Postaw na dietę bogatą w witaminę C, A, E oraz w produkty z zawartością potasu. Cytrusy zapewnią Ci odpowiednią podaż witaminy C, pomidory zadbają o potas, a kakao o odpowiednią ilość magnezu. Wzmocnij swój organizm wprowadzając do swojej diety uzupełnienie w postaci suplementów diety. W dzisiejszych czasach niedobory w naszym  organizmie są zbyt duże, a przetworzona żywność nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów.

Z czego zrezygnować?

Aby szybko przywrócić skórze dobry wygląd po imprezie, dzień po niej zrezygnuj z picia kawy i herbaty. Mogą one utrudniać pracę wątroby – zamiast tego, lepiej wypij sporo wody mineralnej.

Kilka prostych, domowych sposobów szybko zregeneruje twoją skórę nawet po całonocnej imprezie. A może znasz inne sposoby na to, jak pozbyć się opuchlizny pod oczami i niezdrowego kolorytu skóry po nieprzespanej nocy?

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top