Zdrowy Deo Roll On

Naturalna ochrona Deo roll-on 

Skuteczny i zupełnie naturalny – Deo Roll On, zapewniający naturalną ochronę i komfort.

Dlaczego bezpieczeństwo i naturalne składniki w dezodorancie są takie ważne? Ignorując wskazania producentów (lub zwyczajnie o nich nie wiedząc) aplikujesz produkty przeciwpotowe na świeżo umytą, podrażnioną depilacją skórę, przyspieszając przenikanie kontrowersyjnych substancji do organizmu. I to codziennie, 365 dni w roku. 

Wyobrażasz sobie dzień bez użycia dezodorantu lub antyperspirantu?

No właśnie! A co w przypadku, kiedy prowadzisz naprawdę aktywny tryb życia? Wysokie temperatury, stres, praca, siłownia, basen zazwyczaj kończą się kąpielą, a po kąpieli ponownie aplikujesz na skórę dezodorant lub antyperspirant… Czy wiesz, jak działa taki kosmetyk?

Jak działa klasyczny antyperspirant?

Spray, sztyft, roll-on…. bez względu na formę, antyperspiranty to zazwyczaj proste chemicznie kosmetyki.

Substancją czynną są w nich sole glinu (INCI: Aluminium Chlorhydarte). Wnikają one w kanaliki potowe, powodując ich kurczenie, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia lub zupełnego blokowania wydzielania potu. Sole glinu mają też działanie bakteriobójcze, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania przykrego zapachu. Antyperspirant działa do kilkunastu godzin i powinien być wieczorem usunięty ze skóry.

Pamiętasz o tym, że należy go usunąć wieczorem? Zakładam, że nie… Ale nie ma powodu do zmartwień. Żeby czuć się komfortowo, nie musisz stosować radykalnych rozwiązań!

Pocisz się? To oznacza, że wszystko z Tobą w porządku. Pot jest potrzebny!

Wytwarzanie potu to naturalny proces zachodzący w organizmie człowieka, który reguluje gospodarkę cieplną, usuwa toksyny i utrzymuje równowagę mikroflory bakteryjnej na powierzchni skóry. Całkowite hamowanie tego procesu mocnymi antyperspirantami jest szkodliwe dla człowieka. Może prowadzić do wielu chorób, jak miejscowe zapalenie skóry czy zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

Blokowanie procesu wytwarzania potu to nie jedyna wątpliwość, kierująca nas w stronę naturalnych rozwiązań.

Dlaczego producenci ostrzegają, by nie aplikować antyperspirantów bezpośrednio po depilacji?

Chodzi o to, by zawarte w nich aluminium nie docierało do środka organizmu przez mikrouszkodzenia na skórze.

Białe i żółte ślady na ubraniach

Blokowanie wydzielania potu i podejrzenie o wywoływanie nowotworów to wada produktów z glinem. Są też inne: aluminium zawarte w antyperspirantach jest po rozpyleniu/aplikacji widoczne na ciemnym ubraniu w postaci białego proszku czy białego paska, a na jasnej odzieży, po wejściu w reakcję z potem, pozostawia żółte ślady.

Poprzez dodanie np. silikonów, producenci antyperspirantów próbują zredukować problem pojawiających się plam. W związku z tym otrzymujesz produkt bogaty nie tylko w kontrowersyjny glin, ale również sylikony. To właśnie aplikujesz na delikatną skórę w pobliżu węzłów chłonnych CODZIENNIE.

Na szczęście naturalna ochrona przed przykrym zapachem również jest możliwa! 

Deo roll-on jest naturalnym preparatem, który zmniejsza wydzielanie potu i niweluje nieprzyjemny zapach. Bez aluminium, bez sylikonów, bez parabenów. By zapewnić Ci komfort przez cały dzień został dodany skrzyp polny i szałwię, które ograniczają wydzielanie potu i działają  antyseptycznie oraz ziemię okrzemkową, która absorbuje pot i zapachy z powierzchni skóry. Przyjrzyj się bliżej składnikom aktywnym tego kosmetyku. 

W składzie Deo roll-on umieszczony został kompleks botaniczny, łączący moc skrzypu polnego, szałwii i glikolu. Ta starannie dobrana kompozycja odgrywa ważną rolę w spowalnianiu procesów pocenia, ograniczeniu mnożenia się flory bakteryjnej i  zmiękczaniu naskórka.

W kompozycji ważną rolę odgrywa skrzyp polny. Rola tej z pozoru pospolitej rośliny jest nie do przecenienia w kosmetyce! Właściwości skrzypu znane są od starożytności, ale chemiczno-kosmetyczny boom sprawił, że zapomniano o nich na całe dziesięciolecia. Skrzyp polny jest źródłem wielu aktywnych substancji, z których najważniejsze z punktu widzenia zastosowania są rozpuszczalne związki krzemu (ok. 10%). Roślina zawiera także flawonoidy, witaminy, saponiny, kwasy organiczne i składniki mineralne. Jaką rolę odgrywa w Deo roll-on? Skrzyp polny stosowany na skórę normalizuje wydzielanie łoju oraz wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu. Ogranicza wydzielanie potu.

W celu zoptymalizowania działania kompleksu, dodany został do niego wyciąg z szałwii. Jeszcze w czasach odrodzenia wierzono, że połykanie liści szałwii, na których wypisano zaklęcia, chroni przed febrą i demonami, a kto zje ją w maju, może żyć wiecznie. Starożytni medycy przypisywali jej właściwości prawie cudotwórcze. My… no cóż, nie musisz wierzyć w cuda. Wyciąg z szałwii rozkłada mikroorganizmy powodujące nieprzyjemny zapach na skórze. Spowalnia proces wydzielania potu, dlate

go jest jednym ze składników Deo roll-on.

Glikol zawarty w kompozycji łagodzi i nawilża skórę.

Co jest jeszcze niezamieszczone w składzie nowego kosmetyku?

Ziemię! Ale za to zupełnie niezwyczajną. Ziemia okrzemkowa (nazywana ziemią diatomową lub diatomitem) to naturalnie występująca mineralna skała osadowa, składająca się przede wszystkim z pancerzyków okrzemek  – jednokomórkowych glonów, które żyją na ziemi od milionów lat. Ich ściana komórkowa, zwana skorupką, zawiera krzemionkę, czyli ditlenek krzemu. Zastosowana w Deo-roll on absorbuje pot i zapachy z powierzchni skóry, szybko wysycha na skórze i pozostawia ją miękką w dotyku. To nie wszystko – przyspiesza odparowywanie potu.

Kolejny unikalny składnik Deo roll-on to mączka z Tapioki. Ale czym właściwie jest ta modna Tapioka, zyskująca coraz większą popularność nie tylko w kosmetyce, ale również w kuchni? To produkt skrobiowy, który otrzymuje się z manioku, krzewu rosnącego między innymi w Brazylii, Meksyku, Indiach, Boliwii czy Paragwaju. Maniok znany jest od wieków, a jego uprawę rozpoczęli brazylijscy Indianie. Jest doskonałym nośnikiem olejów i ekstraktów – w tym naszego wyciągu szałwiowego – i innych płynów nierozpuszczalnych w wodzie. W Deo roll-on pełni też funkcję pochłaniacza wilgoci. Po zastosowaniu nadaje skórze gładkość i miękkość.

Komu polecam Deo roll-on?

• Dedykuję go zarówno paniom i panom
• Skład jest naturalny i w 100% odpowiedni dla Wegan
• Polecam osobom ceniącym bezpieczeństwo; bez soli aluminium, SLS i parabenów

Czy Deo roll on naprawdę jest skuteczny?

Nasz Deo roll-on, podobnie jak produkty chemiczne, a jednak bez zbędnej chemii w składzie, hamuje rozmnażanie się bakterii, które odpowiadają za przykry zapach potu. Dodatkowo maskuje nieprzyjemny zapach i częściowo ogranicza wydzielanie się potu. Jest idealny do codziennego stosowania i zupełnie bezpieczny.

Nie będzie jednak dobrym wyborem dla osób zmagających się z nadmierną potliwością. W takim przypadku polecam konsultację lekarską w celu zidentyfikowania przyczyny problemu, zamiast stosowania na własną rękę blokerów potu.

Koniecznie zastosuj: www.kolagen.pl/p222,deo-roll-on-natural-protection.html

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top