Zdrowy Deo Roll On

Naturalna ochrona Deo roll-on 

Skuteczny i zupełnie naturalny – Deo Roll On, zapewniający naturalną ochronę i komfort.

Dlaczego bezpieczeństwo i naturalne składniki w dezodorancie są takie ważne? Ignorując wskazania producentów (lub zwyczajnie o nich nie wiedząc) aplikujesz produkty przeciwpotowe na świeżo umytą, podrażnioną depilacją skórę, przyspieszając przenikanie kontrowersyjnych substancji do organizmu. I to codziennie, 365 dni w roku. 

Wyobrażasz sobie dzień bez użycia dezodorantu lub antyperspirantu?

No właśnie! A co w przypadku, kiedy prowadzisz naprawdę aktywny tryb życia? Wysokie temperatury, stres, praca, siłownia, basen zazwyczaj kończą się kąpielą, a po kąpieli ponownie aplikujesz na skórę dezodorant lub antyperspirant… Czy wiesz, jak działa taki kosmetyk?

Jak działa klasyczny antyperspirant?

Spray, sztyft, roll-on…. bez względu na formę, antyperspiranty to zazwyczaj proste chemicznie kosmetyki.

Substancją czynną są w nich sole glinu (INCI: Aluminium Chlorhydarte). Wnikają one w kanaliki potowe, powodując ich kurczenie, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia lub zupełnego blokowania wydzielania potu. Sole glinu mają też działanie bakteriobójcze, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania przykrego zapachu. Antyperspirant działa do kilkunastu godzin i powinien być wieczorem usunięty ze skóry.

Pamiętasz o tym, że należy go usunąć wieczorem? Zakładam, że nie… Ale nie ma powodu do zmartwień. Żeby czuć się komfortowo, nie musisz stosować radykalnych rozwiązań!

Pocisz się? To oznacza, że wszystko z Tobą w porządku. Pot jest potrzebny!

Wytwarzanie potu to naturalny proces zachodzący w organizmie człowieka, który reguluje gospodarkę cieplną, usuwa toksyny i utrzymuje równowagę mikroflory bakteryjnej na powierzchni skóry. Całkowite hamowanie tego procesu mocnymi antyperspirantami jest szkodliwe dla człowieka. Może prowadzić do wielu chorób, jak miejscowe zapalenie skóry czy zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

Blokowanie procesu wytwarzania potu to nie jedyna wątpliwość, kierująca nas w stronę naturalnych rozwiązań.

Dlaczego producenci ostrzegają, by nie aplikować antyperspirantów bezpośrednio po depilacji?

Chodzi o to, by zawarte w nich aluminium nie docierało do środka organizmu przez mikrouszkodzenia na skórze.

Białe i żółte ślady na ubraniach

Blokowanie wydzielania potu i podejrzenie o wywoływanie nowotworów to wada produktów z glinem. Są też inne: aluminium zawarte w antyperspirantach jest po rozpyleniu/aplikacji widoczne na ciemnym ubraniu w postaci białego proszku czy białego paska, a na jasnej odzieży, po wejściu w reakcję z potem, pozostawia żółte ślady.

Poprzez dodanie np. silikonów, producenci antyperspirantów próbują zredukować problem pojawiających się plam. W związku z tym otrzymujesz produkt bogaty nie tylko w kontrowersyjny glin, ale również sylikony. To właśnie aplikujesz na delikatną skórę w pobliżu węzłów chłonnych CODZIENNIE.

Na szczęście naturalna ochrona przed przykrym zapachem również jest możliwa! 

Deo roll-on jest naturalnym preparatem, który zmniejsza wydzielanie potu i niweluje nieprzyjemny zapach. Bez aluminium, bez sylikonów, bez parabenów. By zapewnić Ci komfort przez cały dzień został dodany skrzyp polny i szałwię, które ograniczają wydzielanie potu i działają  antyseptycznie oraz ziemię okrzemkową, która absorbuje pot i zapachy z powierzchni skóry. Przyjrzyj się bliżej składnikom aktywnym tego kosmetyku. 

W składzie Deo roll-on umieszczony został kompleks botaniczny, łączący moc skrzypu polnego, szałwii i glikolu. Ta starannie dobrana kompozycja odgrywa ważną rolę w spowalnianiu procesów pocenia, ograniczeniu mnożenia się flory bakteryjnej i  zmiękczaniu naskórka.

W kompozycji ważną rolę odgrywa skrzyp polny. Rola tej z pozoru pospolitej rośliny jest nie do przecenienia w kosmetyce! Właściwości skrzypu znane są od starożytności, ale chemiczno-kosmetyczny boom sprawił, że zapomniano o nich na całe dziesięciolecia. Skrzyp polny jest źródłem wielu aktywnych substancji, z których najważniejsze z punktu widzenia zastosowania są rozpuszczalne związki krzemu (ok. 10%). Roślina zawiera także flawonoidy, witaminy, saponiny, kwasy organiczne i składniki mineralne. Jaką rolę odgrywa w Deo roll-on? Skrzyp polny stosowany na skórę normalizuje wydzielanie łoju oraz wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu. Ogranicza wydzielanie potu.

W celu zoptymalizowania działania kompleksu, dodany został do niego wyciąg z szałwii. Jeszcze w czasach odrodzenia wierzono, że połykanie liści szałwii, na których wypisano zaklęcia, chroni przed febrą i demonami, a kto zje ją w maju, może żyć wiecznie. Starożytni medycy przypisywali jej właściwości prawie cudotwórcze. My… no cóż, nie musisz wierzyć w cuda. Wyciąg z szałwii rozkłada mikroorganizmy powodujące nieprzyjemny zapach na skórze. Spowalnia proces wydzielania potu, dlate

go jest jednym ze składników Deo roll-on.

Glikol zawarty w kompozycji łagodzi i nawilża skórę.

Co jest jeszcze niezamieszczone w składzie nowego kosmetyku?

Ziemię! Ale za to zupełnie niezwyczajną. Ziemia okrzemkowa (nazywana ziemią diatomową lub diatomitem) to naturalnie występująca mineralna skała osadowa, składająca się przede wszystkim z pancerzyków okrzemek  – jednokomórkowych glonów, które żyją na ziemi od milionów lat. Ich ściana komórkowa, zwana skorupką, zawiera krzemionkę, czyli ditlenek krzemu. Zastosowana w Deo-roll on absorbuje pot i zapachy z powierzchni skóry, szybko wysycha na skórze i pozostawia ją miękką w dotyku. To nie wszystko – przyspiesza odparowywanie potu.

Kolejny unikalny składnik Deo roll-on to mączka z Tapioki. Ale czym właściwie jest ta modna Tapioka, zyskująca coraz większą popularność nie tylko w kosmetyce, ale również w kuchni? To produkt skrobiowy, który otrzymuje się z manioku, krzewu rosnącego między innymi w Brazylii, Meksyku, Indiach, Boliwii czy Paragwaju. Maniok znany jest od wieków, a jego uprawę rozpoczęli brazylijscy Indianie. Jest doskonałym nośnikiem olejów i ekstraktów – w tym naszego wyciągu szałwiowego – i innych płynów nierozpuszczalnych w wodzie. W Deo roll-on pełni też funkcję pochłaniacza wilgoci. Po zastosowaniu nadaje skórze gładkość i miękkość.

Komu polecam Deo roll-on?

• Dedykuję go zarówno paniom i panom
• Skład jest naturalny i w 100% odpowiedni dla Wegan
• Polecam osobom ceniącym bezpieczeństwo; bez soli aluminium, SLS i parabenów

Czy Deo roll on naprawdę jest skuteczny?

Nasz Deo roll-on, podobnie jak produkty chemiczne, a jednak bez zbędnej chemii w składzie, hamuje rozmnażanie się bakterii, które odpowiadają za przykry zapach potu. Dodatkowo maskuje nieprzyjemny zapach i częściowo ogranicza wydzielanie się potu. Jest idealny do codziennego stosowania i zupełnie bezpieczny.

Nie będzie jednak dobrym wyborem dla osób zmagających się z nadmierną potliwością. W takim przypadku polecam konsultację lekarską w celu zidentyfikowania przyczyny problemu, zamiast stosowania na własną rękę blokerów potu.

Koniecznie zastosuj: www.kolagen.pl/p222,deo-roll-on-natural-protection.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.