Przywróć włosom naturalny blask!

Każda kobieta marzy o lśniących, pięknych włosach. Aby osiągnąć ten cel, stosuje wiele kosmetyków mających poprawić ich wygląd. Dba o włosy każdego dnia. Często zdarza się jednak, że nie przynosi to spodziewanych efektów. Włosy, pomimo podjętych działań, tracą blask. Chcecie dowiedzieć się, jak temu zaradzić? Podpowiemy wam, co robić, aby włosy były lśniące i

Znalezione obrazy dla zapytania włosy

zdrowe.

Suche, matowe włosy to wynik osłabienia ich struktury. Przyczyny mogą leżeć zarówno w czynnikach zewnętrznych, takich jak pogoda czy nieodpowiednia pielęgnacja, jak i wewnętrznych, czyli niewłaściwa dieta.

Zmiany zacznijcie od siebie

Włosy świadczą o stanie całego organizmu. Jeśli są matowe, nie mają blasku, są przesuszone warto przyczyny poszukać… w sobie. Jeśli organizm cierpi na niedobory określonych składników odżywczych, włosy na pewno na tym ucierpią. W waszej diecie nie może więc zabraknąć nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziecie je w rybach morskich, oliwie, ziarnach, orzechach czy lnie.

Długotrwały stres, ciągłe napięcie również odbije się negatywnie na kondycji włosów. Warto więc pomyśleć o sposobach na relaks, zadbać o swoje dobre samopoczucie. Może pomóc w tym aktywność fizyczna. Dzięki uprawianiu sportu nie tylko pozbędziecie się napięcia, ale także poprawicie kondycję swojego organizmu, a dzięki temu i włosów. Każdy rodzaj ruchu poprawia krążenie i dotlenia cebulki włosowe, co wpływa pozytywnie na ich stan.

Znalezione obrazy dla zapytania włosy

Niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne

Wydawałoby się, że pielęgnacja nie może zaszkodzić włosom. Niestety ? jeśli jest nieodpowiednio wykonywana, może przynieść więcej szkody niż pożytku. O czym musicie pamiętać?

  1. Używajcie łagodnych szamponów. Wybierajcie tylko takie, które przeznaczone są do codziennego stosowania. Ważny również jest ich skład ? Im więcej składników naturalnych, tym lepiej.
  2. Dobierzcie odpowiednią temperaturę wody. Zbyt wysoka oraz zbyt niska temperatura niszczy włosy, narusza ich strukturę.
  3. Zwróćcie uwagę na twardość wody. Zbyt twarda przyczynia się do pogorszenia stanu włosów. Tracą połysk, stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Warto korzystać z filtrów lub spłukiwać włosy przegotowaną wodą.
  4. Jeśli nie musicie, nie suszcie włosów suszarką. Pozwólcie im wyschnąć naturalnie. Jeśli nie macie wyjścia, korzystajcie z suszarki z zimnym strumieniem powietrza.
  5. Nie nadużywajcie środków do stylizacji włosów. Zbyt gruba warstwa lakieru czy pianki jest trudna do zmycia. Włosy są obciążone, a przez to stają się matowe i pozbawione witalności. Pamiętajcie o tym, że najpiękniejsza fryzura to naturalnie piękne i lśniące włosy.

Pogoda, która nie sprzyja włosom

Włosy o każdej porze roku narażone są na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Szkodzi im zarówno silny wiatr, niskie temperatury, jak i upał, i promieniowanie UV. Dodatkowo, latem częściej moczymy włosy w słonej lub chlorowanej wodzie, co dodatkowo przyczynia się do ich wysuszania i matowienia. Odpowiednia pielęgnacja włosów w tym okresie jest więc szczególnie ważna.

Znalezione obrazy dla zapytania włosy

Jak przywrócić blask włosom?

Powyższe wskazówki na pewno pomogą przywrócić waszym włosom blask. Jednak warto wspomóc się w walce o piękne włosy odpowiednimi kosmetykami. Co to znaczy odpowiednie? Przede wszystkim takie, które są przeznaczone do włosów matowych, pozbawionych połysku. Zawierają w swoim składzie witaminy i składniki mineralne, których celem jest przede wszystkim przywrócenie im blasku. Pamiętajcie, że muszą to być takie składniki, które będą działać od środka, a nie tylko na zewnątrz włosa. Dobrze byłoby, aby były to produkty delikatne, przeznaczone do codziennego stosowania. Jeśli dodatkowo neutralizują działanie twardej wody, będzie to strzał w dziesiątkę. Możecie stosować szampony, odżywki bądź płukanki do włosów ? Wybór należy do Was.

Matowe włosy to już nie powód do zmartwień. Zmiana kilku złych nawyków oraz odpowiednie produkty pielęgnacyjne rozwiążą wasz problem.

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top