7 PRZYKAZAŃ MŁODOŚCI

Skóra to największy organ w naszym ciele. Nic więc dziwnego, że choć codziennie każdy z nas poświęca jej zwykle wiele uwagi, to my ciągle mamy wrażenie, że jednak jest to niewystarczające.

Często problemy ze skórą są ignorowane na tyle mocno, ze pewne zmiany po jakimś czasie wydają nam się nieodwracalne.

Tymczasem okazuje się, że wystarczy stosować się do kilku bardzo prostych, ale jakże ważnych, a co za tym idzie – skutecznych – zasad, które mogą pomóc nam nie tylko w pielęgnacji, ale również zapobiec procesom przedwczesnego starzenia się naszej skóry.

ZASADA NR.1 NIGDY NIE OPALAJ SKÓRY TWARZY

Do brązowienia skóry używaj samoopalacza. Nie od dziś wiadomo, że wystawianie naszej skóry na szkodliwe promieniowanie słoneczne nie jest już takie popularne. Przebywanie na słońcu staje się coraz bardziej niebezpieczne.

Coraz częściej dochodzi do poparzeń słonecznych, skaz, wyprysków lub innych, dużo poważniejszych chorób skóry, z których najgroźniejszą jest rak.

Jednak znaleziono rozwiązanie dla tych, którzy marzą o ciemnej karnacji, ale nie chcą się narażać na wspomniane wcześniej konsekwencje. Kobiety przerażone przyśpieszonym wówczas procesem starzenia się skóry coraz częściej sięgają po samoopalacze.

Samoopalacze dają taki sam efekt jak promienie słoneczne, a czasami nawet dużo lepszy nie szkodząc naszemu zdrowiu.

ZASADA NR.2 NIE PAL PAPIEROSÓW

I nie przebywaj w zadymionych pomieszczeniach. Dym papierosowy ma również bardzo niekorzystny wpływ na urodę. Dermatolodzy mówią wręcz o „tytoniowej twarzy”. Skóra jest niedotleniona, z czasem cera staje się coraz bladsza i bardziej poszarzała. Dzieje się tak, gdyż zapalenie papierosa powoduje skurcz naczyń krwionośnych skóry utrzymujący się do 90 minut.

W ten sposób przez naczynia krwionośne palacza przepływa mniej krwi. Zakłóca to produkcję kolagenu i włókien elastynowych – odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Skóra staje się cieńsza i bardziej pomarszczona.

Dodatkowo, zawarte w dymie substancje obniżają poziom estrogenów, wpływając na wysuszanie skóry – jest to powód powstawania przedwczesnych zmarszczek. Papierosy wywołują także chorobę zwaną rosacea – trwałe zaczerwienienie środkowej części twarzy, pękające naczyńka, oraz powstawanie krostek i ropnych nacieków. 

ZASADA NR.3 ANTYOKSYDANTY

Stosuj od wewnątrz (w diecie) i na ( zewnątrz (w kremach).

Ważnym elementem walki o młodą skórę są antyoksydanty, które istotnie przyczyniają się do spowolnienia procesu starzenia się tkanek. Stres (również oksydacyjny) powoduje, że w ciele pojawiają się wilczo głodne wolne rodniki. Rozbijają one wiązania chemiczne i powodują tym samym ogromne szkody – nie tylko dla zdrowia, ale także dla urody. Skóra i organy wewnętrzne szybciej się starzeją.

Trzeba więc te żarłoczne stwory czym prędzej poskromić. Najlepszą bronią będą związki o działaniu antyoksydacyjnym (przeciw utleniającym). Do najskuteczniejszych antyoksydantów należy powszechna witamina C, witamina E, beta-karoten, katechiny i selen, ale występuje ich w naszym pożywieniu o wiele więcej.

Dzięki antyoksydantom procesy, o których była mowa nie mają miejsca, a nasza skóra jest pełna blasku, bez zmarszczek i o zdrowym kolorycie. Kosmetyki naturalne również obfitują  w antyoksydanty, ze względu na dużą ilość wyciągów roślinnych. W tym celu polecamy gamę kosmetyków firmy COLWAY, których receptury opracowane są na bazie starannie wyszukanych, a przede wszystkich naturalnych składników aktywnych.

ZASADA NR.4 FILTRY ANTY – UVA

Zawsze stosuj je, aby uchronić się przed słońcem. Promieniowanie UVA odpowiedzialne jest za fotostarzenie skóry, a dermatologiczne skutki tego promieniowania brzmią poważnie:

 • obniżenie jędrności i sprężystości skóry
 • głębokie zmarszczki
 • pajączki” – popękane naczynka krwionośne
 • plamy, przebarwienia, piegi i pieprzyki
 • gruba, sucha, szorstka i zrogowaciała skóra
 • nowotwory skóry
 • reakcje fotouczulujące

Na działanie promieniowania UVA jesteśmy narażeni przez cały rok, od wschodu do zachodu Słońca – przenika przez szyby okienne i samochodowe, chmury, cienką odzież, penetruje przez filtry chroniące przed UVB, a około 50% ekspozycji ma miejsce w cieniu. Efekty niekorzystnego działania promieniowania UVA nie są zauważalne od razu, a dopiero po wielu latach – w postaci zniszczonej skóry z licznymi zmarszczkami lub ze zmianami nowotworowymi.

Filtry anty-UVA, chroniące nas przed tym szkodliwym zakresem promieniowania UV nie stanowią licznej grupy, dlatego stosunkowo łatwo je zapamiętać i szukać ich w preparatach ochronnych. Są to filtry mineralne (fizyczne) i zaledwie kilka z licznej grupy filtrów chemicznych

ZASADA NR.5 NAWILŻAJ SKÓRĘ KREMAMI

Już od najmłodszych lat! Jak nawilżać skórę, by przez długi czas miała zdrowy wygląd? Wprawdzie nie można zatrzymać upływającego czasu, który mimo woli wpływa na urodę, jednak możliwa jest jednak, a nawet wskazana, codzienna dbałość o cerę.

Odpowiednie nawilżanie skóry pomaga złagodzić oznaki starzenia się, zredukować zmarszczki i poprawić koloryt twarzy. Skóra ma skomplikowaną budowę i precyzyjne mechanizmy działania, które funkcjonują bez zarzutu mniej więcej do 30. roku życia.

Niestety, w miarę upływu lat skóra zaczyna tracić naturalną wilgotność. Kosmetologia i medycyna nieustannie się rozwijają, dzięki czemu mamy do dyspozycji coraz doskonalsze kosmetyki nawilżające skórę.

Krem nawilżający skórę może być stosowany już u osób poniżej 20 roku życia. Częstym błędem nastolatek jest sięganie po kosmetyki mamy, które zawierają szereg składników niepotrzebnych młodej cerze. Aby skóra zachowała jak najdłużej swą naturalną wilgoć i witalność, należy również wypijać przynajmniej półtora litra niegazowanej wody mineralnej.

ZASADA NR.6 PIJ WODĘ

2 litry wody mineralnej dziennie. Jeśli nie dostarczymy skórze odpowiedniej porcji wilgoci, zacznie się łuszczyć i szybko pojawią się pierwsze zmarszczki. Pamiętaj o piciu wody mineralnej i stosowaniu nawilżających kosmetyków. By zaspokoić codzienne zapotrzebowanie należy wypijać co najmniej od 1,5 do 2 litrów wody. Poprawia ona trawienie, ułatwia przefiltrowywanie krwi, dzięki czemu usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, a przede wszystkim świetnie nawilża skórę.

ZASADA NR.7 WYSYPIAJ SIĘ

Dostateczna ilość zdrowego snu jest warunkiem zachowania urody.

Sen to najlepszy kosmetyk – na pewno nie raz słyszałaś to stwierdzenie. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ponieważ umożliwia on regenerację, odżywienie i poprawę ukrwienia skóry.

O czym powinniśmy pamiętać, aby sen naprawdę był efektywny?

 • kładź się spać zwykle o tej samej porze, najlepiej przed godziną 22:00
 • staraj się spać 8 h dziennie
 • dbaj o dotlenienie pomieszczenia, przed snem wywietrz pokój w którym śpisz
 • śpij przy zgaszonym świetle

 

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top