CZAS NA RELAKS

Znalezione obrazy dla zapytania relaks

Zdrowy i promienny wygląd to marzenie wielu z nas. Jeżeli zależy nam na gładkiej i pięknej skórze musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad.

Zadbajmy o ciało i sprawmy sobie niezapomniane doznania.

Skóra i jej piękny wygląd to nie tylko sprawa kosmetyków, dlatego warto mieć na uwadze także inne czynniki, które mogą pomóc w uzyskaniu promiennego wyglądu.

Sen

To właśnie sen, może okazać się idealnym rozwiązaniem dla zmęczonego ciała. Dzienne zapotrzebowanie na sen jest sprawą indywidualną, jednak jak pokazują statystyki liczba waha się w przedziale 8h.

Wypoczęte, zrelaksowane ciało jest bardzo ważne. Sen jest naturalnym kosmetykiem, który niezbędny jest do życia i prawidłowego funkcjonowania. To on jest funkcją fizjologiczną pozwalającą utrzymać w dobrej kondycji ciało, umysł i duszę.

To podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Brak snu może powodować szereg niemiłych skutków dla naszego organizmu i przyczynić się do niepotrzebnych zaburzeń. Dlatego pamiętajmy o tym, że sen jest potrzebny zarówno dla naszego zdrowia jak i wyglądu.

Znalezione obrazy dla zapytania sen

„Sen może okazać się balsamem również dla naszego ciała jak i duszy. Możemy poczuć się odprężeni i zrelaksowani. Głęboki sen może poprawiać jakość naszego życia. Wypoczywając sprawiamy, że poprawia się nasz nastrój, zwiększa się efektywność uczenia, zwiększają się zdolności twórcze, naśladowcze oraz koncentracyjne” – mówi ekspert z portalu „Po prostu Zdrowo”.

Mniej stresu


Stres ma duży wpływ na zdrowie i na kondycję naszego ciała. Pozwólmy sobie na więcej chwil, w których możemy się zrelaksować oraz uśmiechać. Postawmy na chwile relaksu, które pomogą odzyskać energię  i witalność naszej skórze. Dobrym sposobem na zregenerowanie się mogą być masaże oraz specjalne peelingi. To one poprawią ogólny stan zdrowia skóry, regenerują i dodają elastyczności. Dzięki komfortowym zabiegom na ciało, możemy przywrócić promienny blask naszej skórze.

„Wygładzający peeling, bądź relaksujący może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które są zestresowane i brakuje im momentu na odpoczynek. Dzięki zabiegom, możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu i ukojenia, a napiętą skórę pozostawić w aksamitnym dotyku” – mówi kosmetyczka Wioletta Inglot z Instytutu Urody beautebar.

Dieta i ćwiczenia fizyczne


Piękne i jędrne ciało to kwestia dobrania odpowiednich ćwiczeń i przestrzeganie kilku zasad. Najważniejsze to znaleźć dla siebie te odpowiednie. Możemy wybrać się na fitness lub skorzystać z aktywności fizycznej na dworze. Pomocny w tej kwestii może okazać się rower lub jogging. Uprawianie sportu, tworzenie zdrowego trybu życia pomaga uzyskać nam wymarzoną sylwetkę.

Zbilansowana dieta, może pomóc również w odzyskaniu zgubionej formy i nadać naszemu ciału nowych, jędrnych kształtów. Postawmy na zbilansowaną dietę i zdrowe jedzenie, aby nasza skóra nabrała promiennego kolorytu.

Jeśli nie umiesz poradzić sobie z doborem odpowiedniej diety, to z myślą o takich osobach portal PoProstuZdrowo, przygotował Internetowy kalkulator dietetyczny, który ułatwi stworzenie najlepszej bazy żywieniowej dla organizmu. Jest

Znalezione obrazy dla zapytania gimnastyka

idealnym rozwiązaniem, aby usprawnić kontrolowanie spożywanych kalorii oraz składników odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania.

Suplementacja

Tak wiele zależy od tego, jak dbamy o nasz organizm od środka. Czy dostarczamy mu odpowiedniej ilości składników odżywczych.

Możemy to zrobić za pomocą zdrowego żywienia bądź suplementacji. Wszyscy jednak wiemy, że w dzisiejszych czasach żywność jest bardzo uboga w makro i mikro elementy. W związku z tym suplementacje na dzień dzisiejszy uważa się za niezbędną i konieczną.

Doskonałym rozwiązaniem są suplementy, które są kompozycją sproszkowanych warzyw i owoców. Dostarczają one bowiem wszystkich witamin i minerałów, których nasz organizm potrzebuje. Jednym z takich suplementów jest ORACOL. Suplement, który stanowi kompleksowe spektrum witaminowo – minerałowe.

Podsumowanie

Jeśli ciągle gdzieś biegniesz i nie masz na nic czasu… Powiedz STOP! Dzisiaj czas na relaks! Nadszedł czas, aby wypracować w sobie mechanizm,w którym zaczniesz robić coś dla siebie i dbać o swoje zdrowie.

Relaks w naszym życiu stanowi bardzo ważny element. Jest nam potrzebny po to, aby obniżać poziom stresu jaki generuje nam szybkie jak dotąd życie. Jeśli dzisiaj tak jak zwykle zaczniesz biegać w pogoni za codziennymi sprawami – odpuść.

Czasem warto się zatrzymać, złapać oddech, pójść do kina, na basen czy na spacer z psem. Równowaga psycho – fizyczna to podstawa. Zacznij już dzisiaj!

Powodzenia!

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top