Kody młodości

Chcąc długo pozostawać młodym i zdrowym człowiekiem musisz najpierw wiedzieć, co jest wrogiem młodości. Bo przecież nie jest nią starość. 

Definicja mówi, że starość to okres życia następujący po wieku dojrzałym. Jest to więc normalny etap egzystencji nie tylko człowieka, ale wszystkich organizmów wielokomórkowych. Nie ma zatem sensu bronić się przed starością. A dożycie w dobrej formie sędziwego wieku może stać się niezwykle motywującym celem.

Twoim głównym wrogiem jest więc nie starość, a dysymilacja – czyli rozpad. Ściślej – mam na myśli przewagę procesów rozpadu nad procesami syntezy, która wreszcie następuje. A już bardziej konkretnie – mam na myśli przewagę ilości i tempa procesów dysymilacji kolagenu ustrojowego nad ilością oraz jakością procesów jego powstawania.

Od kolagenu zaczyna się wszystko, bo nie ma innej formy wyższego życia, niż stworzone przez białko przechodzące w postać helisy z łańcucha aminokwasów. I na kolagenie wszystko się kończy, bo bez wymiany – jego tkanki umrą któregoś dnia, choćby ominęły Cię wszystkie możliwe wypadki oraz wszystkie opisane przez medycynę chorobowe przyczyny przedwczesnego odejścia.

Dysymilacja – to także całokształt procesów biologicznych prowadzących do rozkładu ustroju. Procesy destrukcji tkanek początkowo przebiegają powoli i przez wiele lat są dla Ciebie niemal niezauważalne, ale potem coraz gwałtowniej przyspieszają.

Chociaż dysymilacja kolagenu ustrojowego, a w następstwie wszystkich również pozostałych tkanek jest w znacznej części uwarunkowana genetycznie, to już tempo, w jakim ona nastąpi – zależy w decydującym stopniu od tego, w jaki sposób dostosowujesz się do warunków środowiska, do świata, do rzeczywistości dla Ciebie osiągalnej. Czy funkcjonując w konkretnym otoczeniu czerpiesz z niego to, co buduje organizm, utrwala jego konstrukcję i magazynuje energię, czy też obchodzisz się ze swoim kolagenem ustrojowym w sposób prowadzący w szybkim tempie do unicestwienia.. samego siebie?

Jestem przekonana, że bez nadzwyczajnych zabiegów można systematycznie utrzymywać swój wiek biologiczny na poziomie 5 do 10 lat niższym, niż wiek wynikający z metryki urodzenia.

O tym, ile naprawdę masz lat, nie decyduje data zapisana w dowodzie osobistym, lecz kondycja tkanki łącznej. Naprawdę są pomiędzy Tobą ludzie sprawni i młodzi duchem oraz ciałem jeszcze grubo po siedemdziesiątce – i są również przedwcześnie postarzali, w wielu aspektach fizjologicznych, niebawem po czterdziestce.

Chcąc długo pozostawać młodym i zdrowym człowiekiem musisz zacząć aplikować się Kolagenem Naturalnym… Wejdź i zamów odpowiedni dla siebie: www.kolagen.pl

>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top