TRZYMAJ CUKIER NA WODZY!

Cukrzyca to jedna z najgroźniejszych chorobą przemiany materii. Niektóre źródła podają, że cierpi na nią około 350 mln osób na całym świecie. Cukrzyca stała się chorobą tak powszechną, że nie możemy już dłużej biernie przyglądać się, jak się rozprzestrzenia i spokojnie rozważać nad tym, jak odzyskać zdrowie. Możesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Twoje zdrowie jest w twoich rękach. Razem możemy zacząć już dziś.

Skala zagrożenia

Na początek pragnę Ci pogratulować, gdyż sam fakt, że czytasz ten artykuł powoduje, że jesteś na bardzo dobrej drodze do uniknięcia, bądź uwolnienia się od tej zagrażającej nawet życiu choroby. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużą ilość społeczeństwa ona dotyczy.

Być może czytałeś, że najnowsze dane Centrum Zwalczania i Zapobiegania chorobom mówią o tym, iż na temat zdiagnozowanej i niezdiagnozowanej cukrzycy cierpi prawie 26 milinów Amerykanów (11,3 procent dorosłych).

Prawie 80 milionów (35 procent dorosłych) to osoby, których kondycję można określić, jako stan przedcukrzycowy.

Jeśli ten trend się utrzyma, do roku 2050 jeden na trzech Amerykanów może mieć cukrzycę.

Wypowiedz wojnę cukrzycy

Jeśli jesteś gotowy na wypowiedzenie wojny cukrzycy – przeczytaj ten artykuł do końca. Istnieje bowiem wiele dowodów na to, że ludzie zapobiegnęli, bądź wyleczyli się z cukrzycy typu II. Co należy zrobić, aby zacząć temu przeciwdziałać? Krotko mówiąc, jak w przypadku każdej niemalże choroby należy usunąć jej przyczyny. Istnieje kilka czynników, które należy w tym przypadku bezwzględnie wyeliminować. Publikacje naukowe i diabetycy podają w większości 5 rzeczy, które trzeba spełnić, aby podjąć skuteczną walkę z cukrzycą.

Leczenie cukrzycy składa się z 5 kroków:

  1. Oczyszczanie jelit i terapia antybakteryjna.
  2. Poprawa odżywiania i specjalne diety.
  3. Szczególne składniki odżywcze i środki lecznicze.
  4. Dodatkowe terapie.
  5. Oczyszczanie okresowe wraz z poszczeniem na soku z cytryny.

  1. Oczyszczanie jelit i terapia antybakteryjna.

Większość ludzi w swoich jelitach zamiast posiadać normalną florę bakteryjną posiada wszelkiego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze, czy grzyby. Może to być przyczyną i wywołać liczne zapalenia, takie jak zapalenie ścianki jelita, czy zapalenie wątroby oraz trzustki. Na wszelkie stany zapalne, jak również i grzyby działa alkalizowanie organizmu. Najważniejsze jest jak najszybsze przywrócenie odpowiedniej mikroflory bakteryjnej i sprawne usunięcie z organizmu wszystkich drobnoustrojów z krwi oraz narządów wewnętrznych – to podstawa, jeśli ktoś zdecydował się na walkę z cukrzycą. Należy przy tym pamiętać, że próby oczyszczenia mogą i zwykle skutkują – skokami poziomu cukru we krwi.

2. Poprawa odżywiania i specjalne diety.

Podstawą prawidłowego odżywiania oraz każdej diety, która będzie miała za zadanie pomóc nam w unormowaniu poziomu cukru, tudzież jego obniżeniu jest dieta bez zawartości cukru oraz uboga w skrobię. Przede wszystkim warto postawić na dietę z dużą zawartością błonnika, roślin zielono-listnych, warzyw i owoców. Warto podkreślić, że pilnowanie zaleceń żywieniowych znacznie przyczynia się do unormowania poziomu cukru we krwi, lepiej niż lekarstwa przepisane przez lekarza. Niestety zła wiadomość dla palaczy i tych z Was, którzy lubią napoje alkoholowe. Niestety substancje alkoholowe pogarszają tolerancje naszego organizmu na glukozę i niesie to niekiedy ze sobą, bardzo poważne w skutkach – konsekwencje zdrowotne. Radzę Ci już dzisiaj – zmień swoje nawyki żywieniowe!

3. Szczególne składniki odżywcze i środki lecznicze.

 

Twoje zdrowie zależy od ilości substancji odżywczych
w Twojej diecie!

 

W tym miejscu bardzo ważną rolę odegrają suplementy diety, które oprócz tego, że zawierają w 100% naturalne składniki odżywcze, to są naszpikowane w witaminy i minerały niezbędne do procesu obniżenia poziomu cukru we krwi. Do tych najważniejszych substancji, które są fundamentem naszego zdrowia są witaminy i minerały. W pierwszej kolejności warto podkreślić rolę witaminy C, tym bardziej, że jak wiesz nasz organizm sam jej nie produkuje. Duże jej dawki nie tylko radzą sobie z cukrzycą, ale dbają o trzustkę.

Kolejną bardzo ważną witaminą jest witamina E. Udowodniono, że codzienne spożywanie określonej ilości tej substancji opóźnia rozwój cukrzycy typu II. Witamina E dodatkowo redukuje stężenie cukru we krwi i pobudza produkcję insuliny. Ponadto, jak podkreśla dietetyk, „witamina E ogranicza rozwój późnych powikłań cukrzycy, m.in. zaćmy, procesów degeneracyjnych plamki oka oraz neuropatii cukrzycowej.

Witaminy dla układu nerwowego

W diecie diabetyka powinny znaleźć się także witaminy chroniące przed powikłaniami cukrzycy. Chorobę te wywołuje podniesiona glikemia, która niszczy strukturę włókien nerwowych oraz zaburza ich funkcjonowanie, polegające na przewodzeniu impulsów nerwowych. Wsparcie dla układu nerwowego stanowią przede wszystkim witaminy z grupy B, czyli m.in.:

  • witamina B1 – witamina ta wspomaga pracę serca. Jej źródłem są produkty zbożowe, orzechy, ryby, wątróbka,
  • witamina B2 – witamina ta pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia i działa antyoksydacyjnie. Jej źródłem są: mleko, jogurt, sery żółte, pieczywo, mięso,
  • witamina B6 – witamina ta wspiera odporność i redukuje uczucie zmęczenia. Jej źródłem są: ryby, drób, jaja, soja, orzechy, banany, płatki owsiane, kasza gryczana, pieczywo,
  • witamina B12 – witamina ta odgrywa ważną rolę w procesie produkcji czerwonych krwinek oraz procesach podziału komórek. Jej źródłem są wyłącznie produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso, ryby, jaja, podroby, produkty mleczne; witaminę B12 w wielu przypadkach warto suplementować;
  • kwas foliowy (czyli witamina B9) – to mocno deficytowa witamina, która obecna jest w niewielu produktach, m.in.: zielonych warzywach liściastych, orzechach, wątróbce, jajach. Składnik ten najczęściej należy suplementować.
  • spirulina – pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Na chwilę obecną mamy dostępnych tyle suplementów diety, że wśród nich możemy znaleźć i takie, które zawierają składniki takie, jak np. gorzki melon, który ma niezliczone właściwości obniżające poziom cukru. Jemu zadedykujemy kolejny artykuł.

4. Dodatkowe terapie 

Można również stosować inne terapie usprawniające funkcjonowanie trzustki i wątroby oraz leczące zmiany zwyrodnieniowe oczu, nerwów i krążenia krwi. Jednymi z moich ulubionych są refleksologia oraz wizualizacja.

5. Oczyszczanie okresowe wraz z poszczeniem na soku z cytryny.

Głównym celem oczyszczania jest usunięcie wapnia, tłuszczu i cholesterolu z naczyń krwionośnych oraz narządów wewnętrznych. Jest to o tyle skomplikowane, że wymaga odpowiedniej ilości czasu do zaplanowania całego procesu oczyszczania, który trwa do nawet 3 tygodni. Specjaliści podkreślają, że oczyszczanie jest najskuteczniejszym sposobem na regulowanie poziomu cukru we krwi, ponieważ usuwa podstawową przyczynę utraty zdrowia, a mianowicie nagromadzone toksyny, resztki białek i tłuszczów, które utrudniają normalne funkcjonowanie komórek i blokują ich oddychanie.

 

CIEKAWOSTKA!

Niejaki dr Reams uważał, że główna przyczyna cukrzycy tkwi w wątrobie. Sądził, że to wcale nie brak i niedobór insuliny jest bezpośrednią przyczyną choroby, ale w wyniku wyczerpania komórek mięśniowych nadprodukcja insuliny w wątrobie. Wystarczy podobno sok z cytryny oraz dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości węglowodanów.

 

Fragment wywiadu z dr Reamsem

Poniżej przytaczam fragment wywiadu z dr Reamsem (jego pełny tekst znajduje się pod adresem http://www.brixman.com/hypoglycemia.html).

 

„Ilekroć podaje się małym dzieciom insulinę, wyrządza się im wielką krzywdę. Insulina nigdy nie powinna być podawana dzieciom poza krytycznymi przypadkami. Dzieciom chorym na cukrzycę bardzo służy właściwa dieta. Pomogłem tysiącom z nich i żadne z nich nie potrzebowało insuliny. Różnica między hipoglikemikami a diabetykami jest taka, że diabetycy muszą ograniczyć i w końcu wstrzymać przyjmowanie insuliny. My, lekarze, nie możemy i nigdy nie będziemy mogli zrobić tego za nich. O dziwo, nie sprawia im to jednak większych trudności. Gdy tylko funkcjonowanie ich wątroby ulega poprawie, głód insulinowy drastycznie spada, nawet w ciągu kilku dni”

Przykład I. 40 – letniego cukrzyka

„Przykładem może być pewien 40-letni cukrzyk, który przyjmował 120 jednostek insuliny dziennie. Czwartego dnia przyjmował już tylko 30 jednostek. Szóstego dnia doznał takiego przypływu energii, jakiego nie odczuwał od lat. Dziesiątego dnia całkowicie odstawił insulinę i wrócił do domu. Jest wciąż na diecie i regularnie się bada. Nie bierze insuliny już od ponad dwóch lat.

Inny cukrzyk miał 45 kilogramów nadwagi i nie mógł przejść 30 metrów bez przysiadania, by odsapnąć. Przyjmował insulinę przez 20 lat – 120 jednostek dziennie. Zaleciliśmy mu dietę i sam ustalił sobie, jakie dawki insuliny będzie brał. Kilka miesięcy później jego nadwaga zniknęła i chodził codziennie po kilka kilometrów. Czuł się o 20 lat młodziej i wprost kipiał z radości, że odstawił insulinę. Nie bierze jej już od ponad roku. Jeśli będzie kontynuował program, nie będzie musiał już nigdy do niej wracać”.

Przykład II. 32 – letniej kobiety

„Zajmowaliśmy się również 32-letnią kobietą będącą dyplomowaną pielęgniarką i żoną lekarza. Poziom cukru w jej krwi był niestabilny, mimo iż brała insulinę. Ilekroć ją przyjmowała, jej cukier spadał tak nisko i tak szybko, że aż się trzęsła. Była tak przeraźliwie chuda, że aż żal było na nią patrzeć. Dzisiaj jest już w domu i nie bierze insuliny od ponad trzech miesięcy. Chociaż nie uważam, że jest w pełni zdrowa, myślę, że zrobiła duży postęp. Wygląda teraz fantastycznie i tryska radością”.

Przykład III. 3 – letniego chłopca

„Na koniec podam jeszcze przykład 3-letniego chłopca – zaawansowanego diabetyka, którego przyprowadziła matka. Siedział przez cały dzień i w ogóle nie chciał się bawić. Pięć dni później jego cukier wrócił do normy i po kolejnych trzech dniach został odesłany do domu. Nasz program pomógł tysiącom cukrzyków oraz hipoglikemików, ponieważ naprawiamy główną przyczynę ich problemów zdrowotnych – zaburzenia wątroby”.

Pamiętaj: Tylko od Ciebie zależy Twoje życie

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.