Czy do twarzy mogę zastosować Kolagen Silver?

Jedna z czytelniczek, nadesłała pytanie – oto treść:

Dzien dobry. Od dawna uzywam roznych kremow z kolagenem z apteki i do tej pory nie zauwazylam spektakularnych zmian. Czytajac cala informacje na Waszych stronach sadze, ze to zupelnie inny kolagen. Mysle, za warto sie osobiscie przekonac. Jak zrozumialam kolageny roznia sie stopniem oczyszczenia ALE czy uzywajac kolagen Grapfit czy Silver do twarzy osiagne mniejsze rezultaty niz przy platinium skoro to ten sam sklad? Czy do twarzy mogę zastosować Kolagen Silver?Serdecznie dzieki za odpowiedz i sle pozdrowienia.”
Oczywiście jest to inny Kolagen, niż ten, który występuje w kremach.

Pierwszą zasadniczą różnicą jest fakt, iż kolagenu w rożnych kremach jest bardzo mało, maksymalnie 3%. Na każdym kosmetyku producent podaje skład. Ze składu łatwo można wyczytać: czy jest taki składnik, jak collagen oraz na którym miejscu w składzie jest wymieniony. Jeżeli wymieniony jest bliżej końca spisu – to oznacza, że są to śladowe ilości kolagenu. Producent jest zobowiązany do podawania składu – od składników, których jest najwięcej w kremie – do składników, których jest najmniej.

Drugim istotnym elementem jest fakt, iż Kolagen Naturalny jest wytwarzany z ryb. Kolagen rybi ma bardzo podobna budowę do kolagenu ludzkiego. Dzięki temu, nasz organizm nie traktuje tego kolagenu, jak ciała obcego i go nie zwalcza.

Inaczej jest z kolagenem w rożnych kremach (zazwyczaj jest to kolagen bydlęcy). Dodanie do takiego kolagenu rożnych substancji zapachowych, itp. sprawia, że traci on swoje najlepsze właściwości. Nie jest to już Aktywny Kolagen. Jest to raczej rozpad kolagenu, którego działanie jest dużo mniej razy skuteczniejsze.

Jeżeli chodzi o drugie pytanie.. Zgadza się – Kolageny różnią się stopniem oczyszczenia oraz kolorem. I najwłaściwszą odpowiedzią będzie oczywiście powiedzenie, że należałoby zakupić do twarzy Kolagen Platinum.

Nie jest jednak błędem stosowanie preparatów zamiennie, czyli np. Platinum na rozstępy a Silver do włosów i paznokci. Należy jednak liczyć się z osadem występującym w mniej oczyszczonym preparacie (w przypadku stosowania Kolagenu Graphite do twarzy). Osad ten zostaje na skórze, po wchłonięciu się preparatu. Należy go wtedy po prostu usunąć wacikiem (po ok. 10 minutach od nałożenia kolagenu).

O ile w Kolagenie Silver barwnika jest niewiele to w Kolagenie Graphite, występuje go już dość duża ilość i dlatego, nie bez powodu, do twarzy zalecamy Kolagen Platinum, w którym tego barwnika nie ma wcale.

Pomimo, iż barwnik występujący w kolagenie nie ma żadnych ubocznych skutków to producent jasno i wyraźnie podkreśla, by Kolagenu Graphite nie stosować bezpośrednio na powieki a także pod oczy. W tym wypadku powinniśmy stosować jedynie Platinum. Osobiście proponowałabym Pani stosowanie Kolagenu Platinum do twarzy, gdyby jednak Pani chciała zastosować Silver, to trzeba by było stosować częściej peeling do twarzy.

Jak to w życiu – coś za coś. Kolagen Graphite czy Silver NIE JEST przy tym w niczym GORSZY od Platinum, jeśli chodzi o skuteczność i efekty działania.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

3 thoughts on “Czy do twarzy mogę zastosować Kolagen Silver?

 1. witam serdecznie mam pytanie czy posiada pani jakas mas lub ten kalogen chciała bym kupic dla syna poniewaz poparzył sie na twarzy a nie chcem zeby mu pozostały blizny i ile by to kosztowało .prosze o maila .Dziekuje i pozdrawiam

  1. Witam,

   W przypadku poparzeń polecam zastosowanie najczystszego Kolagenu Naturalnego Platinum w formie żelu.

   Jeżeli jest to bardzo świeża rana, to proszę zastosować kolagen wokół tej rany. Jeżeli jest już rana nie sącząca się – to można posmarować wprost na te miejsce.

   Proponuję obejrzeć film o oparzeniach dostępny jest on pod adresem: http://www.adelia.com.pl/regeneracja-skory-kolagenem-po-oparzeniach/

   W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 2. Bradzo dziekuje,pozdowienia

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top