Regeneracja skóry Kolagenem po oparzeniach

Dzisiaj kontynuuję temat dotyczący oddziaływania Kolagenu Naturalnego na blizny, a w szczególności blizny pooparzeniowe. Temat został rozpoczęty we wcześniejszym wątku: BLIZNY a działanie Kolagenu.

Specjalnie dla Ciebie został stworzony krótki filmik, pokazujący jakie efekty terapii dr S. Batieczko, uzyskuje u swoich poparzonych pacjentów.

Film zawiera dość drastyczne zdjęcia pacjentów, ale pomimo tego wart
jest obejrzenia, więc zapraszam..

Kliknij poniżej i obejrzyj film:


A teraz przypomnę Ci, w jaki sposób kolagen oddziałuje na bliznę..


K
olagen Natura
lny
działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu.

S
tosując Kolagen Naturalny do wygładzania blizn, należy pamiętać o peelingu, który złuszczając naskórek, w znaczny sposób przygotuje skórę do lepszej wchłanialności kolagenu.


W
zależności od miejsca występowania blizny zalecamy Kolagen Platinum (delikatne partie ciała – w tym twarz, dekolt, miejsca intymne, itd.) lub Kolagen Silver (pozostałe części ciała).

>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

40 Comments

 • Strzyz
  Posted 1 14:48 0Likes

  Jest to najlepszy produkt z jakim się spotkałam. Dzięki niemu moja twarz nie ma śladów po oparzeniu.

 • damarad
  Posted 1 21:55 0Likes

  Witam
  Moja 3,5 letnia córeczka poparzyła się dwa lata temu wrzącą wodą szyję i dekolt – miała przeszczep skóry, lekarz kazał stosować na przemian i plastry. Blizny -zrosty zmniejszyły się są bardziej miękkie, jednak nadal bardzo widoczne czy i który preparat może być pomocny.
  Bardzo dziękuje za odpowiedź

 • Rafal
  Posted 1 08:41 0Likes

  Damarad, na blizny z pewnością pomocny będzie Kolagen Naturalny – jest całkowicie naturalny, można bez obaw stosować go u dzieci. Szyja i dekolt to delikatne partie ciała – dlatego polecam Kolagen Naturalny PLATINUM 🙂 Znajdziesz go tutaj: http://www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html

 • katarzyna
  Posted 1 16:30 0Likes

  Witam.Syn miał oparzenia ręki 2 stopnia.Po wygojeniu nie zostały blizny lecz czerwona-nowa skóra.Czy mogę zastosować któryś z kolagenów aby skóra na ręce wróciła do naturalnego koloru?

 • Rafal
  Posted 1 08:39 0Likes

  Katarzyno, oczywiście, że tak 🙂
  Zalecam Kolagen SILVER http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html – pobudzi on organizm do szybszej regeneracji skóry 🙂

 • Anonim
  Posted 1 17:56 0Likes

  Witam, syn popatrzył brzuszek, rana ładnie się zagoila tylko pozostał jasny ślad. Czy w takim przypadku kolagen może pomóc? Dziękuj za odpowiedź.

 • Rafal
  Posted 1 16:24 0Likes

  Oczywiście, kolagen też świetnie działa na blizny 🙂
  Im świeższa blizna, tym lepsze działanie kolagenu.
  Na brzuch zalecany jest Kolagen Naturalny Silver:
  http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html

 • La
  Posted 1 02:12 0Likes

  Witam,mam całe nogi w bliznach takich czerwonych jak by pod skórą,czy kolagen pomoże mi je zlikwidować?bo strasznie wygląda

 • Rafal
  Posted 1 15:46 0Likes

  Witam,
  Czy przypadkiem nie chodzi o rozstępy?

  Kolagen jak najbardziej pomaga na rozstępy.
  Tutaj więcej na ten temat: http://www.adelia.com.pl/kolagen-na-rozstepy-2/

 • ewa
  Posted 1 13:39 0Likes

  Witam. Mój roczny synek poparzyl się herbata na brudne szyi i piersiach. Ciało się powoli goi był to 2 stopień poparzenia. Kiedy mogę zacząć używać kalogenu platynowego i jak. Dziekuje

 • Rafal
  Posted 1 07:28 0Likes

  Pani Ewo, powinna Pani jak najszybciej zastosować kolagen Platinium.
  http://www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html

  Zastosowanie Kolagenu pomaga zregenerować zniszczone włókna kolagenowe. Skóra w miejscu poparzenia natychmiast wchłania kolagen i dlatego żel należy aplikować nawet kilkakrotnie. Jednorazowo – nawet w większej ilości, gdyż zapotrzebowanie na białko w tym miejscu jest bardzo duże. Szybkie dostarczenie białka kolagenowego z zewnątrz znacznie zmniejsza ryzyko powstawania szpecących blizn.

  Poza tym w składzie kolagenu znajdują się polipeptydy – mające właściwości opiatowe – powodują zmniejszenie bólu i uczucie pieczenia skóry w miejscu oparzenia.

  Kolagen nie może być bezpośrednio stosowany tylko na oparzenia z sączącymi się ranami – w tym przypadku żel stosuje się wokół rany.

 • Anonim
  Posted 1 22:35 0Likes

  czy kolagen można stosować na oparzeniu z przed roku u dziecka 2 letniego a dłoniach?

 • Rafal
  Posted 1 11:10 0Likes

  Oczywiście, powiedziałbym że wręcz trzeba.
  Kolagen działa zarówno na oparzenia jak i blizny pooparzeniowe.

  Zastosowanie Kolagenu pomaga zregenerować zniszczone włókna kolagenowe.

  Kolagen nie może być bezpośrednio stosowany tylko na oparzenia z sączącymi się ranami – w tym przypadku żel stosuje się wokół rany.
  Na dłonie polecam:
  http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html

 • Kinga
  Posted 1 11:02 0Likes

  Witam,

  córka miała oparzenie II stopnia na rączce pół roku temu. Blizna jeszcze czerwona z lekkim zgrubieniem. Czy stosując kolagen mogę jednocześnie stosować maść z silikonem i plastry uciskowe zalecane przez lekarza? Po jakim czasie można spodziewać się efektów?

 • Rafal
  Posted 1 10:03 0Likes

  Witaj Kingo,
  Możesz stosować maść, ale bezpieczniej (dla kolagenu) będzie jeżeli użyjesz ją minimum 30 minut po aplikacji kolagenu. Co do czasu efektów – to kwestia indywidualna. U dzieci organizm szybciej się regeneruje, więc trzeba być dobrej myśli 🙂 Tym bardziej, że blizna jest wciąż czerwona.

 • wiola
  Posted 1 01:29 0Likes

  Witam.
  minęło 5 tyg.od poparzenia,II i III stopień,3tyg.po przeszczepach skóry na udach.Przeszczepy się przyjęły,nic się nie sączy,nadal jednak wygląda to brzydko,kolor sino-bordowy,powierzchnia nierówna.
  Czy na przeszczepioną skórę można stosować kolagen? Jeśli tak to od kiedy? czy trzeba czekać aż powstaną blizny i dopiero wtedy je zmniejszać czy można zminimalizować ich wielkość zanim powstaną?

 • Agnieszka
  Posted 1 11:54 0Likes

  Witam serdecznie,
  Tak, można zastosować na przeczepioną skórę kolagen. Od kiedy? Już nawet teraz polecam zastosować kolagen Pure – http://www.kolagen.pl/p85,kolagen-natywny-native-pure.html Nie ma na co czekać, jak powstają blizny – to może być problem z ich usunięciem. Skoro ma Pani skłonności do powstawania blizn, to tym bardziej polecam od razu zastosować kolagen. Czas w tym przypadku ma kolosalne znaczenie. Bez obaw proszę zastosować kolagen.
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • Tinh bột nghệ
  Posted 1 03:39 0Likes

  Poza tym w składzie kolagenu znajdują się polipeptydy – mające właściwości opiatowe – powodują zmniejszenie bólu i uczucie pieczenia skóry w miejscu oparzenia.

 • piotr
  Posted 1 20:49 0Likes

  Dzień dobry mam pytanie kiedyś 8 lat temu miałem mamię bardzo częstego mycia rąk w gorącej wodzie minął mi ten okres dawno ale niestety zostały mi czerwone szpecące ślady na dłoniach z obu stron wygląda to okropnie czy jest jakaś dobra maść mocna która usunie taki ślad?

 • Agnieszka
  Posted 1 11:02 0Likes

  Witaj,
  Na taki problem polecam zastosować czysty kolagen, może być kolagen Silver http://www.kolagen.pl/k2,colway-kolagen-silver.html
  Taki produkt nakładamy codziennie, minimum 2x dziennie. Zawsze na czyste dłonie. Po umyciu nie osuszasz z wody i nakładasz niewielką ilość produktu (1 dawka dozownika w zupełności wystarczy). To powinno zdecydowanie pomóc.
  Pozdrawiam, Agnieszka

Leave a Reply