Kolagen Naturalny

Dostałam wczoraj maila z prośbą o szybką odpowiedź na zadane pytanie od jednej z czytelniczek bloga. Oto treść:

Witam. Kiedy mogę zacząć stosować kolagen na oparzenia I i II stopnia? Mam w domu colagen w żelu. Stosuje kolagen grapite na stawy z b.dobrym efektem ale nie wiem, czy mogę go na te oparzenia na ciele zastosować. Oroszę o szybką wiadomość. Pozdrawiam, Monika”

Jak najszybciej zastosuj kolagen – taki, jaki posiadasz.

Oparzenia powierzchowne (I i II stopnia) są zniszczeniem naskórka i tylko części głębszych partii skóry. Naturalny Kolagen może być stosowany już w tym momencie. Nie może być bezpośrednio stosowany tylko na oparzenia z sączącymi się ranami – w tym przypadku żel stosuje się wokół rany.

Przy oparzeniach powierzchniowych najważniejsza jest szybkość reakcji. Oparzoną skórę, jak najszybciej trzeba przemyć, zanurzyć w zimnej wodzie albo zrobić z niej okład. Jest to ważne nie tylko dla samego złagodzenia bólu, czy pieczenia – ważne jest, aby zapobiec powstawaniu bąbli wypełnionych płynem. Pamiętaj jednak, że okład nie odbuduje Ci martwych tkanek i w tym momencie pomoże Kolagen Naturalny.

Zastosowanie żelu od razu po oparzeniu jest bardzo skutecznym sposobem na zregenerowanie zniszczonych włókien kolagenowych. Skóra w miejscu poparzenia natychmiast wchłania kolagen i dlatego żel należy aplikować kilkakrotnie. Jednorazowo – nawet w większej ilości, gdyż zapotrzebowanie na białko w tym miejscu jest bardzo duże. Szybkie dostarczenie białka kolagenowego z zewnątrz znacznie zmniejsza ryzyko powstawania szpecących blizn.

W przypadku poparzeń na twarzy zastosuj Kolagen Platinum. W przypadku innych części ciała zaaplikuj Kolagen Graphite lub Kolagen Silver.

Chcesz zakupić Czysty Kolagen?
Wejdź do sprawdzonego sklepu www.kolagen.pl

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

1 Komentarz

  • S
    Posted 1 1 0Polubienia

    Naturalny kolagen powinien byc stosowany przy tego rodzaju oparzeniach. Stosowanie kolagenu natychmiast po oparzeniu jest bardzo skutecznym sposobem na zregenerowanie zniszczonych wlokien kolagenowych. Polecam bo sprawdzilem dzialanie na sobie i nie mam blizny

Comments are closed.