Zachowaj piękny DEKOLT!

To, jak prezentuje się dziś Twój dekolt – i jak będzie wyglądał za dziesięć lat, zależy przede wszystkim od Twojej codziennej pielęgnacji.
 
Chociaż twarz, szyja i dekolt znajdują się tak blisko siebie, to skóra na nich – wcale nie jest taka sama. Wbrew pozorom to skóra na twarzy jest grubsza niż na szyi czy dekolcie, więc i bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników. Szyja i dekolt są bardzo delikatne – skóra jest na nich cienka, skłonna do wysychania. Troskliwe dbanie o nią nie jest przesadą, tylko mądrą inwestycją! Dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad – będziesz w stanie zapomnieć o twierdzeniu, że szyja i dekolt są METRYKĄ człowieka..
 
Pamiętaj co mu szkodzi..
 
– Garbienie się – gdy kulisz ramiona i spuszczasz głowę, na szyi pojawiają się poprzeczne bruzdy, które z czasem zamieniają się w zmarszczki. Dlatego spróbuj – jak najczęściej mieć postawę prostą: delikatnie ściągnij łopatki, podnieś głowę. Wkrótce będziesz to robić odruchowo!
 
– Spanie na wysokiej poduszce (a także czytanie leżąc) – przyspieszają powstawanie zmarszczek! Naucz się spać, na małej poduszce. Czytaj i oglądaj telewizję, siedząc b. wygodnie w fotelu, ale
pamiętaj o wyprostowaniu się – zwróć uwagę, czy nieświadomie nie opuszczasz brody.
 
– Słońce– potrafi wyrządzić najwięcej szkód, często nieodwracalnych! Przyspiesza procesy starzenia (bardzo wysusza skórę); sprawia, że staje się szorstka i pojawiają się na niej przebarwienia. Dlatego jeśli lubisz nosić wycięte stroje i sporo czasu przebywasz na powietrzu (od wczesnej wiosny – do późnej jesieni) stosuj na co dzień Kolagen Naturalny Platinum oraz krem z filtrem od SPF 30 do SPF 50! Kiedy zaś słońce świeci wyjątkowo silnie – osłoń szyję cienkim szalem..
 
– Zapominanie o pielęgnacji– o dekolt dbaj tak samo, jak o swoją twarz. Należą się mu każdego dnia podstawowe zabiegi: oczyszczanie, nakładanie kolagenu oraz kremu (może być ten sam, którego używasz do twarzy).
 
Dodatkowe rozciąganie skóry – to bardzo ważne, aby w czasie zabiegów pielęgnacyjnych nie rozciągać skóry na szyi i dekolcie.
 
Kolagen Naturalny w formie żelu nanoś na zwilżoną wodą skórę. Krem na Dzień/Noc – nanoś opuszkami palców lub całą dłonią płynnym ruchem od mostka, przez nasadę szyi, aż do podbródka. Peeling diamentowy najlepiej rozprowadzaj małą szczoteczką, okrężnymi ruchami, również od dołu – do góry. A najbezpieczniejszy domowy masaż – wykonuj oklepując szyję wierzchem dłoni.


Do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu zalecamy Kolagen PLATINUM. Preparat Kolagenowy zalecany jest również do stosowania na powieki i pod oczy.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.