Kolagen – kosmetyk na szyję i dekolt

Często się mówi: Szyja i dekolt – to metryka kobiety… Niestety – upływający czas najlepiej widać, po tych najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka miejscach.

O delikatną skórę trzeba dbać od młodości. Przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych, takich jak oczyszczanie i nawilżanie, należy zawsze uwzględnić szyję i dekolt, aby uniknąć zmarszczek i wiotczenia skóry.

Skóra na szyi i dekolcie jest wystawiona na działanie słońca, powietrza oraz na zanieczyszczenia w takim samym stopniu, co skóra twarzy, dlatego powinno się jej poświęcić tyle samo uwagi. A często bywa tak, że niestety zapominamy o niej przy codziennej pielęgnacji.

W tych miejscach skóra jest bardzo delikatna, nieco cieńsza niż na twarzy. Szybko traci jędrność, bo mało w niej włókien kolagenu i elastyny. Jest też bardziej sucha niż na twarzy i szybciej się starzeje – ze względu na małą ilość mięśni oraz gruczołów łojowych.

Latem, zwykle odkryty dekolt czy szyja, łatwo ulegają działaniu promieni słonecznych, które je wysuszają i przyspieszają proces starzenia. Delikatny naskórek jest też podrażniany przez ubranie. I tam zwykle, wcześniej niż na twarzy, pojawiają się zmarszczki.

Możesz ten efekt opóźnić, poprzez dobór i stosowanie naturalnych kosmetyków. Pamiętaj dobry kosmetyk to połowa sukcesu! Do kosmetyki szyi i dekoltu polecam zastosować Kolagen Platinum.

Sposób używania:
Kolagen stosujemy na dokładnie umytą i koniecznie wilgotną skórę. Nakładamy bardzo cienką warstwę Kolagenu Naturalnego i delikatnie wklepujemy zgodnie z układem mięśni.

Inne ważne zabiegi na szyję i dekolt
Bardzo ważnym elementem w pielęgnacji skóry jest peelingowanie . Peeling usuwa obumarły naskórek i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Po peelingu gdy skóra jest odpowiednio przygotowana warto nałożyć maskę na noc z której skóra wchłonie więcej odżywczych i regenerujących substancji.

Nie zapomnij też nakładać kremów z filtrem słonecznym przez cały rok i używaj preparatów ochronnych do opalania podczas przebywania na słońcu.

Dodatkowo możesz wprowadzić wspomagające ćwiczenia:
–> Dla uniknięcia podwójnego podbródka – codziennie przeciągnij kilkukrotnie wypukłą stroną łyżki stołowej od podbródka aż do połowy szyi. To proste ćwiczenie pomaga stopniowo wyeliminować podwójny podbródek.
–> Dla szyi – ćwicz rozciąganie, odchylając lekko głowę do tyłu, jednocześnie napinając przy tym żuchwę.

Kolagen Platinum możesz zamówić w sklepie internetowym – www.kolagen.pl /kliknij/

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Naturalny

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.