Kolagen – kosmetyk na szyję i dekolt

Często się mówi: Szyja i dekolt – to metryka kobiety… Niestety – upływający czas najlepiej widać, po tych najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka miejscach.

O delikatną skórę trzeba dbać od młodości. Przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych, takich jak oczyszczanie i nawilżanie, należy zawsze uwzględnić szyję i dekolt, aby uniknąć zmarszczek i wiotczenia skóry.

Skóra na szyi i dekolcie jest wystawiona na działanie słońca, powietrza oraz na zanieczyszczenia w takim samym stopniu, co skóra twarzy, dlatego powinno się jej poświęcić tyle samo uwagi. A często bywa tak, że niestety zapominamy o niej przy codziennej pielęgnacji.

W tych miejscach skóra jest bardzo delikatna, nieco cieńsza niż na twarzy. Szybko traci jędrność, bo mało w niej włókien kolagenu i elastyny. Jest też bardziej sucha niż na twarzy i szybciej się starzeje – ze względu na małą ilość mięśni oraz gruczołów łojowych.

Latem, zwykle odkryty dekolt czy szyja, łatwo ulegają działaniu promieni słonecznych, które je wysuszają i przyspieszają proces starzenia. Delikatny naskórek jest też podrażniany przez ubranie. I tam zwykle, wcześniej niż na twarzy, pojawiają się zmarszczki.

Możesz ten efekt opóźnić, poprzez dobór i stosowanie naturalnych kosmetyków. Pamiętaj dobry kosmetyk to połowa sukcesu! Do kosmetyki szyi i dekoltu polecam zastosować Kolagen Platinum.

Sposób używania:
Kolagen stosujemy na dokładnie umytą i koniecznie wilgotną skórę. Nakładamy bardzo cienką warstwę Kolagenu Naturalnego i delikatnie wklepujemy zgodnie z układem mięśni.

Inne ważne zabiegi na szyję i dekolt
Bardzo ważnym elementem w pielęgnacji skóry jest peelingowanie . Peeling usuwa obumarły naskórek i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Po peelingu gdy skóra jest odpowiednio przygotowana warto nałożyć maskę na noc z której skóra wchłonie więcej odżywczych i regenerujących substancji.

Nie zapomnij też nakładać kremów z filtrem słonecznym przez cały rok i używaj preparatów ochronnych do opalania podczas przebywania na słońcu.

Dodatkowo możesz wprowadzić wspomagające ćwiczenia:
–> Dla uniknięcia podwójnego podbródka – codziennie przeciągnij kilkukrotnie wypukłą stroną łyżki stołowej od podbródka aż do połowy szyi. To proste ćwiczenie pomaga stopniowo wyeliminować podwójny podbródek.
–> Dla szyi – ćwicz rozciąganie, odchylając lekko głowę do tyłu, jednocześnie napinając przy tym żuchwę.

Kolagen Platinum możesz zamówić w sklepie internetowym – www.kolagen.pl /kliknij/

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Naturalny
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top