Mocne i zdrowe kości – zadbaj o nie latem!

Mocne i zdrowe kości.. Obecna pora roku najbardziej sprzyja w dbaniu o nie. Mamy pod dostatkiem składników, których kości potrzebują. Łatwiej też zmusić się do ruchu.

W młodości proces tworzenia się kości przeważa nad ich niszczeniem. Po 25 roku życia powoli następuje zmiana i więcej ubywa starych komórek kostnych, niż powstaje nowych. Na szczęście można to spowolnić. Ale trzeba wiedzieć, jak..

Mocne i zdrowe kości

Aktywność fizyczna,
wzmacnia tkankę kostną i poprawia jej gęstość. Najlepsze są ćwiczenia siłowe bez sprzętu, wykorzystujące ciężar własnego ciała, np. przysiady, nożyce, czy pompki. Ale każda forma ruchu jest dobra. O gęstość kości zadbasz też dzięki spacerom, pływaniu, jeździe na rowerze. Korzystaj z plenerowych siłowni, parków i lasów.

a

Mocne i zdrowe kości? Kluczowa dla kości jest również dieta.
Powinna dostarczać witamin i mikroelementów, które je wzmocnią. Właściwą mineralizację zapewnia wapń, ale tylko razem z magnezem. Gdy poziom magnezu jest za niski, we krwi rośnie stężenie wapnia, który organizm zabiera z kości i zębów.

Dieta powinna więc zawierać obydwa pierwiastki. Znajdziesz je m.in. w suszonych figach, orzechach, migdałach, natce pietruszki, roślinach strączkowych.

Dostarcz kolagenu.
Kości potrzebują go bardziej niż skóra, bo jest podstawowym budulcem ścięgien, stawów oraz samych kości. Jest go w domowych galaretkach z wywarów mięsnych i rybnych. Możesz też zaopatrzyć się w suplement diety Colvita.

Wystarczą 2 kapsułki po posiłku i po kilku tygodniach odczujesz zdecydowaną różnicę. Zmiana będzie nie tylko w kościach, ścięgnach, więzadłach, ale i w oczach, w skórze, włosach czy paznokciach.

Więcej o tym produkcie przeczytasz tutaj –> www.kolagen.pl/k14,colway-kapsulki-colvita.html

Codziennie jedz porcję świeżych warzyw i owoców.
Wszystkie zawierają witaminę C, niezbędną do wytwarzania kolagenu. W brokułach, sałacie i szpinaku znajdziesz witaminę K, która zatrzymuje wapń w kościach. A w morelach, dyni, mango, marchwi, pietruszce i jarmużu – beta-karoten wpływający na odbudowę tkanki kostnej.

Pij też przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, ponieważ odwodnienie zmniejsza elastyczność stawów.

Zasłaniaj okna przed snem.
Spanie w oświetlonym (np. ulicznymi latarniami) pokoju zaburza metabolizm, sprzyja stanom zapalnym i zmniejsza gęstość kości.

Niekorzystne jest też zasypianie przy włączonej lampce lub przed grającym telewizorem. W nocy, w sypialni – powinno być ciemno, ma to też wpływ na oczy, jakość snu czy fazę snu.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top