Co wysmukla łydki?

co wysmukla łydkiTwoje łydki są gotowe na letnią odsłonę? Nie? Martwisz się ich wyglądem? Twierdzisz, że masz brzydkie stopy? Czas już zmian! A co wysmukla łydki?

Skóra na tej części nóg zazwyczaj jest przesuszona i poszarzała. Potrzebuje więc regularnego złuszczania peelingiem o odżywiania balsamami do ciała. Ale to nie wszystko! By z dumą założyć spódniczkę do kolan, wyjść na plaże w bikini – potrzebne jest kilka niekłopotliwych i skutecznych zabiegów.

Co wysmukla łydki? O tym dzisiaj

PEDICURE zrobisz sama lub u kosmetyczki

Potrzebne Ci są pilnik, oliwka, drewniany patyczek, cążki i lakier. Opiłuj paznokcie na prosto, by uniknąć ich wrastania. Na skórki nałóż oliwkę, by je zmiękczyć. Po 10 minutach podciągnij je drewnianym patyczkiem. Nadmiar wytnij cążkami. Nałóż lakier na paznokcie.

ZRÓB peeling skóry

Przed depilacją trzeba wygładzić skórę. To zapobiegnie wrastaniu włosów. Dobrze przed ich usuwaniem zrób peeling cukrowy. Wymieszaj 3-4 łyżki cukru z 1/2 szklanki oleju lub oliwki. Nałóż go na wilgotną skórę i masuj kilka minut.

Zmyj i wysusz skórę.

DEPILACJA golarką

Zadbaj o dobry poślizg, Stosuj piankę lub mydło z oliwką do ciała. Najlepiej to robić po wieczornym prysznicu, gdy skóra jest zmiękczona. Wtedy zminimalizujesz podrażnienia. Z tego samego powodu skórę się goli zawsze z włosem.

Jeszcze co wysmukla łydki?

LEKKO przyciemnij skórę

Wtedy będzie ładniej wyglądała, a łydki wydadzą się smuklejsze. Po prysznicu nałóż na ciało samoopalacz. Na miejsca zgięć, jak kolana, pod kolanami, okolice kostek, czy pięty – aplikuj mniejsza ilość, by nie były za ciemne.

Jeśli nie masz doświadczenia z takim preparatem, wybierz balsam brązujący. Działa delikatnie, stopniowo i nie robi plam.

ĆWICZENIA wysmuklające i ujędrniające mięśnie łydek

Ćwiczenia na uda mogą zapewnić spektakularny efekt wyszczuplenia pod warunkiem, że będą wykonywane sumiennie i systematycznie. Dodatkowym efektem takich działań jest modelowanie kształtu całych nóg. To właśnie ten obszar, podobnie jak brzuch i pośladki, sprawia najwięcej kłopotów w dojściu do wymarzonej sylwetki. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które ułatwiają osiągnięcie wyraźnych efektów. Oto przykłady:

    1. Stań z nogami rozstawionymi na szerokości bioder. Wspinaj się na palce. Policz do 20 i opuść pięty. Ćwiczenie powtórz 20 razy.
    2. Nie uginając kolan, podskakuj do góry. Odbijaj się tylko ze stóp. Ćwiczenie powtórz 3 razy po 20 podskoków.
    3. Oprzyj się dłońmi o ścianę w odległości na wyciągnięcie prostych ramion, jedną nogą wykonaj krok do przodu i ugnij ją w kolanie. Oprzyj dłonie o ścianę, a następnie bez odrywania jej od podłoża uginaj mocniej nogę z przodu, aż poczujesz rozciąganie mięśni łydki. To samo powtórz dla drugiej nogi. Ćwiczenie to doskonale rozciągnie twoje mięśnie.
    4. Unoszenie na palcach jednej nogi. Stań na całych stopach, przyjmij postawę wyprostowaną, patrz przed siebie, oddychaj swobodnie. Następnie jedną stopę załóż za pietą drugiej. Możesz się przytrzymać krzesła lub ściany dla utrzymania równowagi. Teraz unieś się na śródstopiu nogi stojącej, tak by stanąć na palcach i wytrzymaj w tej pozycji 2 sekundy, po chwili opuść pietę na podłoże. Staraj się przy tym napinać mięśnie łydek. Wykonaj 15-30 powtórzeń. Następnie zmień nogi.

Jeśli więc chcesz zmniejszyć ich obwód, uprawiaj energiczny jogging, ale nie przesadź z intensywnością treningu! Najlepiej, jeśli będziesz uprawiała szybki marsz kilka razy w tygodniu.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zamienić ćwiczenia na łydki w przyjemność? Nigdy nie korzystaj z windy! Każdego dnia wchodź do domu po schodach, namierz także schody u siebie w pracy. Dla urozmaicenia, wspinaj się na nie po kilka schodków na raz lub drobnymi kroczkami nie omijając żadnego schodka. Przy okazji zaangażujesz do pracy także mięśnie pośladków.

Masz swoje ulubione ćwiczenia na łydki?

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.