5 produktów, po których starzejesz się szybciej

Zastanawiałaś się co sprawia, że starzejesz się szybciej?
Pewnie tak.

Pewnie wiesz doskonale, że na stan Twojej skóry wpływa także to, co wkładasz każdego dnia do ust. Znasz pewnie dziesiątki produktów, po których się starzejesz szybciej i wiesz, że nie powinnaś ich jeść, a mimo to po nie sięgasz.

Które produkty sprawiają, że przybywa Ci zmarszczek, a Twoja skóra wygląda bardzo staro?

Oto one:

1. Cukier

To zła wiadomość dla wszystkich, którzy lubią słodycze. Cukier postarza, sprawia, że szybciej powstają zmarszczki, a skóra traci zdolność do regeneracji.

Cukier przyspiesza rozkład kolagenu i elastyny. Skóra staje się mniej jędrna i elastyczna. Jak tylko wyeliminujesz je z diety, Twoja skóra w krótkim czasie stanie się bardziej promienna i odżywiona. Słodycze najlepiej zastąpić owocami.


cukier
 

Uwaga: Wiele produktów, w tym nawet te z serii „fit” zawiera cukier. Wystrzegaj się szczególnie słodkich napojów ze sklepu – są tam ogromne ilości ukrytego cukru.

2. Węglowodany proste

Wydzieliłam je od cukru (choć glukoza to też węglowodany proste), bo ludzie często uważają, że tylko czysty biały cukier jest taki szkodliwy. To nie jest prawdą.

Dieta bogata w węglowodany proste (gwałtownie podnoszące poziom cukru we krwi) sprzyja nie tylko dodatkowym kilogramom, ale też kolejnym zmarszczkom.

Podobnie jak w postaci czystego, białego cukru, niszczą one włókna kolagenowe w skórze i całym organizmie.

Znajdziesz je między innymi w pieczywie, makaronach, innych produktach z mąki (unikaj szczególnie tych z białej mąki – jest ona silnie przetworzona i wyjałowiona z cennych substancji).

Unikanie tych produktów pozwoli zmniejszyć stany zapalne, które przyspieszają starzenie się.


pieczywo

3. Sól

Wysokie stężenie soli w organizmie powoduje znaczny spadek syntezy kolagenu. W rezultacie skóra traci elastyczność i pojawia się więcej zmarszczek.

Do tego sól wysusza skórę, przez co wyglądasz na dużo bardziej zmęczoną. Wiem, że bez soli ciężko o smaczny obiad – oczywiście pewna jej ilość jest Ci niezbędna, ale pomyśl nad alternatywą w postaci ziół i innych przypraw.

Zwykłą sól najlepiej zastąp himalajską – jest ona bogata w cenne minerały.

4. Alkohol

W jakiejkolwiek formie alkohol odwadnia organizm i zaburza jego gospodarkę elektrolitową. Odwodniona skóra staje się sucha i starzeje się szybciej. Do tego alkohol wypłukuje z organizmu wiele cennych substancji, które są mu potrzebne, w tym m.in. magnez i witaminę C.

5. Kawa

Choć mała czarna jest lepsza niż pełne cukrów i innych dziwnych substancji napojów energetycznych, to jednak i tak lepiej na nią uważaj. Okazuje się, że taki poranny zastrzyk energii przyspiesza procesy starzenia.

Kawa mocno odwadnia organizm. Skóra staje się sucha i traci swój młodzieńczy blask. Pojawiają się zmarszczki suche, a organizm ma problemy z regeneracją.  Do tego kawa upośledza wchłanianie  aminokwasów, potrzebnych do budowy kolagenu w skórze. Wypłukuje też organizm z cennych minerałów jak potas i magnez.

Energia po zażyciu kawy bierze się z nadmiernej produkcji adrenaliny pod wpływem działania kofeiny. CZYLI TA ENERGIA JEST WYNIKIEM STRESU (adrenalina jest uznawana za hormon stresowy). Pojedyncza dawka 250 miligramów kofeiny pokazała wzrost hormonu stresu – adrenaliny – o ponad 200%. (źródło: Stephen Cherniske – Caffeine Blues„).

Wiem, że bez kawy ciężko zacząć dzień, więc możesz spróbować wprowadzić w swój poranny rytuał jej zdrowy zamiennik.


Coffee beans - Stimulant drug for home and office
Moi faworyci:

yerba mate – zawiera mateinę, która pobudza organizm. Do tego nie uzależnia i nie obciąża układu sercowego. Jej picie to prawdziwy rytuał 🙂

zielona herbata – to dobry pobudzacz, pełny cennych antyutleniaczy, które pomagają zachować zdrową skórę na dłużej. Jeżeli chcesz, by zielona herbata Ciebie pobudziła – parz ją nie dłużej niż 2-3 minuty. Dłuższe parzenie przyniesie odwrotny skutek.

woda z cytryną na czczo – szklanka takiej ciepłej wody z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny ma mnóstwo zalet. Jedną z nich jest właśnie pobudzenie organizmu. Do tego świetnie odkwasza organizm.

 

Nie polecam wprowadzania gwałtownych zmian w swoim dotychczasowym trybie życia, bo Twój organizm się zbuntuje i wrócisz tam, gdzie zaczęłaś. Wprowadzaj zmiany jedna po drugiej. Po paru miesiącach obejrzysz się wstecz i zobaczysz ile się zmieniło 🙂

Twoja skóra też będzie Ci wdzięczna 🙂
PS. Jeżeli myślisz o tym, by przyspieszyć regenerację skóry i odbudować włókna kolagenowe możesz także wykorzystać naturalne kosmetyki 🙂

Posts created 124

2 thoughts on “5 produktów, po których starzejesz się szybciej

  1. Dziękuję za bardzo przystępnie napisany artykuł i serdecznie pozdrawiam

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top