menopauza a tycie

Brak energii co robić? Oczyść organizm

Brak energii co robić? Oczyść organizmZmęczenie co robić? Brak energii co robić? Oczyść organizm! Za brak energii i złe samopoczucie mogą odpowiadać toksyny oraz złogi zalegające w organizmie. Co pomoże je usunąć?

Najważniejsza jest dieta bogata w błonnik, picie dużych ilości wody, a także naparów ziołowych. Dobrze przeprowadzony detoks usprawni pracę wątroby i nerek, a także pomoże zgubić kilka kilogramów. Co ważne, ułatwi też zasypianie, poprawi koncentrację, złagodzi objawy alergii, a także usunie niestrawność i bóle głowy.

Brak energii co robić? Zacznij od diety

 • Jedz 5 małych posiłków
  dziennie zamiast 3 dużych. Niewielkie porcje nie obciążają układu pokarmowego, a pożywienie nie zalega w jelitach. Dzięki temu zachodzi w nich mniej procesów fermentacyjnych i nie powstaje zbyt wiele szkodliwych resztek.
 • Zamień białe pieczywo
  i wypieki z mąki pszennej na razowe. To dobre źródło mikroelementów oraz włókien, które wchłaniają toksyny.
 • Jedz 5 porcji warzyw i owoców dziennie.
  Każdy Twój posiłek powinien składać się w połowie z warzyw i owoców. Ponieważ zawierają one dużo błonnika, który wymiata z jelit zalegające pozostałości.
 • Pij co najmniej 2 litry wody na dobę.
  Każdy proces metaboliczny odbywa się przy jej udziale i to dzięki niej, organizm może usunąć – zbędne produkty przemiany materii.

a

Zastosuj naturalne szczotki

 • Suszone śliwki.
  Pomogą pozbyć się zgromadzonych w jelitach gnijących resztek pokarmu. Ale jak? Co rano włóż do kubka 5-6 suszonych owoców, i zalej je wrzątkiem. Odstaw do wieczora. Przed snem koniecznie wypij ten płyn, a także zjedz rozmoczone śliwki.
 • Herbatka z kopru włoskiego.
  Usprawni pracę jelit i tym samym je oczyści. Łyżeczkę nasion zalej szklanką wrzątku, tak zaparzaj przez 15 minut. Pij 2 razy na dobę, przez 14 dni.
 • Sok ze świeżego ogórka.
  Pobudza pracę nerek, szybko usuwa toksyny, obniża poziom kwasu moczowego w organizmie oraz hamuje procesy zapalne w jelitach. Co rano, przez 21 dni pij szklankę smothie – koniecznie ze świeżego ogórka.
 • Ziarna pszenicy.
  Przez 21 dni jedz tylko ugotowane do miękkości oraz doprawione kminem rzymskim. Przy tym pij 2,5 -3 litry wody z cytryną. Pszenica normalizuje wypróżnienia, wchłania toksyny i odciąża układ pokarmowy. Pomaga też ustabilizować poziom glukozy we krwi i obniża cholesterol.

Brak energii co robić? Zielone koktajle i herbatka brzozowa

Zielone koktajle.
W marach kuracji oczyszczającej codziennie przez 1 miesiąc przyrządzaj sobie zielone koktajle – na bazie liściastych warzyw.

Zastosuj warzywa – np. szpinak, jarmuż, natkę pietruszki, liści pokrzywy – z dodatkiem jabłka, cytryny, kiwi lub gruszki. Dzięki zawartości chlorofilu przyspieszą przemianę materii i usuną niestrawione resztki pokarmów. Odkwaszą też organizm.

Herbatka brzozowa.
Zawarte w liściach brzozy substancje o działaniu moczopędnym i napotnym przyspieszą oczyszczanie organizmu z toksyn.

 • PRZEPIS nr 1.
  Włóż do kubka tyle liści (świeżych lub suszonych), ile się zmieści. Wrzuć do garnka, zalej dwoma litrami wody i powoli doprowadź do wrzenia. Gotuj 4 minuty – koniecznie odcedź, a następnie podziel na 3 porcje i pij w ciągu dnia. Kuracja powinna trwać co najmniej 2 tygodnie.
 • PRZEPIS nr 2.
  Łyżkę rozdrobnionych liści (świeżych lub suszonych) zalej szklanką wrzątku. Obowiązkowo parz pod przykryciem przez 15 minut. Pij 4 razy dziennie między posiłkami, po pół szklanki na raz.

Co innego, ale zdrowego?

Aby oczyścić zdrowo swój organizm polecam zastosować suplement diety o nazwie Detocol.

Nie jest lekiem odrobaczającym, lecz suplementem diety nieinwazyjnym, niesupresyjnym i nie powodującym, o ile stosuje się go w porach i ilościach zalecanych – ani sensacji żołądkowych, ani uczucia dyskomfortu.

Istnieją liczne programy oczyszczające, odgrzybiające i odrobaczające, które przynoszą efekty szybsze i bardziej spektakularne, lecz są też zawsze mniej lub bardziej, ale zawsze uciążliwe dla osób im się poddających.

Rolą DetoColu jest pomóc oczyścić organizm powoli, na przestrzeni miesiąca, bez konieczności głodówek, wymuszanych wypróżnień i jakiejkolwiek zmiany trybu życia. Dedykowany jest on osobom chcącym oczyszczać swój organizm w warunkach domowych i w sposób, jak najmniej dla nich kłopotliwy.

Profilaktyka zdrowotna w XXI wieku poświęca już dużo uwagi oczyszczeniu organizmu z niepożądanych gości, z organizmów, które na nas pasożytują i w najlepszym wypadku zaburzają nasze problemy metaboliczne i okradają nasze komórki z potrzebnych im substancji odżywczych: protein, węglowodanów, mikroelementów i witamin. W najgorszym zaś, wpędzają nas w bardzo poważne choroby!

Korzyści z oczyszczania organizmu z pasożytów, grzybów, drożdżaków, bakterii i wydalanych przez nie produktów przemiany ich materii, bardzo często toksyn – są bezpośrednie i nie podlegające dyskusjom, a co najważniejsze, bardzo szybko odczuwalne przez nas obiektywnie.

Więcej o produkcie tutaj –> www.kolagen.pl/p242,detocol-oczysc-organizm.html

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top