Jak oczyścić swoje ciało w naturalny sposób

Wapna, Club Soda, Pić, Koktajl, SokOczyścić swoje ciało naturalnym sposobem..?

Zawsze, jeśli czujesz się ospały lub zmęczony, możesz spróbować oczyścić organizm. Celem naturalnego oczyszczenia jest wypłukanie nagromadzonych toksyn i odpadów z organizmu. Istnieje kilka różnych środków czyszczących, w tym sok z lemoniady, jabłko i imbir, płyn do słonej wody i zielony koktajl.

Dodatkowo możesz wesprzeć naturalny proces oczyszczania organizmu. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem oczyszczenia. A także, jeśli twoje oczyszczenie wywołuje problemy żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy, osłabienie lub inne niepokojące objawy.

Oczyszczająca Lemoniada

Przygotuj lemoniadę, używając wody, soku z cytryny, syropu klonowego i cayenne. Oczyszczająca lemoniada, znana również jako „master cleanse”, jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych środków czyszczących, dzięki kilku zwolennikom celebrytów. Oczyszczanie lemoniady polega na przygotowaniu napoju z wody, soku z cytryny, syropu klonowego i pieprzu cayenne.  Będziesz spożywać  je wyłącznie przez okres od trzech do dziesięciu dni. Oczyszczanie lemoniadą ma na celu pomóc Ci wypłukać toksyny z twojego organizmu, jednocześnie skutecznie pomagając w odchudzaniu.

Aby zrobić jedną szklankę oczyszczającej lemoniady, zmieszaj 4 łyżki stołowe (59 ml) świeżo wyciśniętego soku z cytryny, pół łyżeczki (1 g) pieprzu cayenne i 0,5 łyżeczki (2,5 ml) organicznego syropu klonowego w 10 uncji płynu (300 ml) szklanka wody. Zrób cztery do pięciu razy tyle, aby wystarczyło na cały dzień. Należy pamiętać, że większość ekspertów medycznych nie zaleca tego oczyszczania, ponieważ powoduje poważny deficyt kalorii i składników odżywczych, który może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Nie udowodniono również naukowo, że skutecznie wypłukuje toksyny.

Oczyszczający napój z jabłka i imbiru

To oczyszczanie jest mniej intensywną wersją oczyszczania niż z lemoniady. Należy go wykonać tylko jeden dzień w tygodniu i mogą mu towarzyszyć lekkie, zdrowe przekąski. Oprócz jabłka i imbiru przepis ten obejmuje również łuskę psyllium – rodzaj błonnika pokarmowego, o którym mówi się, że skutecznie wiąże ze sobą odpady, ułatwiając usuwanie odpadów z układu.

Aby przygotować sok, połącz osiem uncji świeżo wyciśniętego lub ekologicznego soku jabłkowego z jedną łyżeczką mielonego imbiru i zmielonej łuski psyllium. Dobrze wymieszaj łyżką lub miksuj z małą prędkością. Po wypiciu tej mieszaniny należy nadal pić dużo wody przez cały dzień, ponieważ pomoże to utrzymać układ trawienny w ruchu. Po raz kolejny to oczyszczanie nie zostało naukowo udowodnione, aby skutecznie usuwać toksyny.

Płukanie słoną wodą – wodne oczyszczanie

Płukanie słoną wodą to kolejny popularny, choć raczej nieprzyjemny sposób na oczyszczenie systemu z nagromadzonych odpadów i toksyn. Sól jest naturalnym środkiem dezynfekującym, który skutecznie wypłukuje cały przewód pokarmowy. W rzeczywistości proces ten jest tak skuteczny. Często jest stosowany, jako opłacalna alternatywa dla drogich procedur irygacyjnych w okrężnicy. Spłukiwanie polega na wypiciu szklanki słonej wody na pusty żołądek. Następnie odczekaniu godziny lub dwóch, gdy roztwór wypłynie z jelit, powodując wiele eliminacji.

Aby przygotować roztwór soli, rozpuść 3 łyżeczki nierafinowanej, nie jodowanej soli morskiej w jednym litrze letniej, oczyszczonej wody. Pij rozwiązanie rano, tak szybko, jak to możliwe, używając słomki, jeśli to pomaga.

Następnie powinieneś leżeć na prawej stronie przez pół godziny. Pomaga to w przejściu słonej wody do jelita cienkiego. W tym momencie poczujesz potrzebę wyeliminowania, więc upewnij się, że jesteś blisko łazienki!

Należy pamiętać, że intensywna biegunka i czasami wymioty nie są rzadkie po spłukiwaniu słoną wodą. Objawy te są normalne i powinny ustąpić w ciągu godziny lub dwóch.

Spłukiwanie słonej wody nie jest zalecane dla osób z problemami zdrowotnymi.

Wypróbuj zielone smoothie, aby uzyskać składniki odżywcze podczas oczyszczania

Picie tego koktajlu to świetny naturalny, zdrowy sposób na oczyszczenie organizmu, bez uciekania się do niezbędnych składników odżywczych lub głodowania. Wystarczy zastąpić jeden posiłek dziennie tym napojem wzmacniającym energię, aby uzyskać wszystkie korzyści przyjazne dla trawienia.
Wystarczy połączyć szklankę jarmużu (z usuniętymi łodygami), jedno grubo pokrojone jabłko babci Smith, jeden dojrzały banan i pół szklanki świeżej pietruszki o płaskich liściach w blenderze. W razie potrzeby zmiksuj, aż będzie gładka, dodając trochę wody, aby rozcieńczyć konsystencję.

Pij codziennie od 8 do 11 c (1,9 do 2,6 l) wody, aby oczyścić system.

Zwiększenie spożycia wody jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, próbując naturalnie oczyścić swoje ciało. Powinieneś starać się pić co najmniej 8 szklanek lub 2 litry wody w ciągu dnia.

Możesz zwiększyć spożycie wody, pijąc szklankę z samego rana i przy każdej przekąsce lub posiłku w ciągu dnia. Możesz także jeść owoce i warzywa o wysokiej zawartości wody, takie jak arbuz, truskawki, ogórki i pomidory.  Woda ma również świetny wpływ na to, by skóra wyglądała zdrowo i młodo, zapobiegając zmarszczkom i usuwając cerę.

Woda przechowywana w miedzianych naczyniach lub butelkach jest oczyszczana ze względu na właściwości przeciwbakteryjne miedzi.

Zjedz więcej błonnika, aby utrzymać układ trawienny w ruchu.

Błonnik jest najważniejszym składnikiem odżywczym dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, i jako taki jest fantastycznym naturalnym środkiem czyszczącym. Zjedzenie większej ilości błonnika pomaga organizmowi pozbyć się toksyn, konserwantów i innych szkodliwych odpadów, które z czasem nagromadziły się w przewodzie pokarmowym.

Zwiększenie spożycia błonnika pomaga oczyścić ciało, stymulując regularne wypróżnienia, pozostawiając uczucie lekkości i zdrowia, a nie wzdęcia i ospałość. Najlepsze naturalne źródła błonnika to płatki pełnoziarniste, makaron i ryż, świeże owoce i warzywa (zwłaszcza z pozostawionymi skórkami), fasola, soczewica i migdały.

Pamiętaj, oczyszczanie jest zalecane!

Unikaj kofeiny i alkoholu podczas czyszczenia.

Kofeina i alkohol to dwie substancje, których należy w miarę możliwości unikać podczas procesu oczyszczania. Toksyny zawarte zarówno w kawie, jak i alkoholu mogą zaburzać czynność wątroby i nerek, co może uniemożliwić organizmowi naturalne oczyszczenie się. Gdy twoje ciało nie jest w stanie się samo oczyścić, istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia, takie jak cukrzyca i otyłość.

Kawa jest często narażona na herbicydy i pestycydy podczas procesu uprawy; może przyczynić się do odwodnienia. Chociaż wykazano, że kawa ma pewne potencjalne korzyści zdrowotne, zielona herbata może być lepszym wyborem podczas czyszczenia, ponieważ dostarcza niewielką ilość kofeiny oprócz zdrowych przeciwutleniaczy.

Alkohol, szczególnie ciemne alkohole, takie jak whisky, rum i czerwone wino, zawierają toksyny zwane kongenerami. Powstają, jako produkt uboczny procesu fermentacji. Oprócz tych kongenerów alkohol wytwarza również toksyczną substancję zwaną aldehydem octowym, gdy metabolizuje się w organizmie.

Pomiń proste węglowodany, ponieważ brakuje im składników odżywczych

Proste węglowodany, takie jak biały ryż, chleb i makaron, są w zasadzie pozbawione składników odżywczych, witamin i innych substancji, które są dobre dla organizmu. Tak, na początku sprawią, że poczujesz się pełny, ale tej pełni towarzyszy skok, a następnie spadek cukru we krwi, co jest niekorzystne dla twojego poziomu energii i ogólnego stanu zdrowia.

Ponadto proste węglowodany są często wypełnione konserwantami. Mogą gromadzić się w twoim systemie, prowadząc do rozwoju toksyn. Aby rozwiązać ten problem, przejdź do spożywania pełnoziarnistych produktów bogatych w błonnik i złożonych węglowodanów, takich jak te występujące w warzywach skrobiowych, takich jak ziemniaki, pieczywo pełnoziarniste, makarony i płatki zbożowe, brązowy ryż i rośliny strączkowe.

Węglowodany złożone są znacznie bardziej korzystne dla układu trawiennego. I pomogą usunąć nagromadzone środki konserwujące i toksyny pozostawione przez proste węglowodany.

Spróbój naturalnej herbatki oczyszczającej

Naturalna Herbatka Oczyszczająca – regeneruje układ moczowy, jelitowy i immunologiczny, ułatwia wypróżnianie. Jest to mieszanka na bazie naturalnych składników, wspomaga usuwanie toksycznych substancji z organizmu.

Odpowiednio dobrane komponenty przyczyniają się do poprawy funkcjonowania żołądka, jelit i nerek, a także do lepszego przyswajania składników odżywczych przez organizm. Ułatwia wypróżnianie. Polecam oczyścić się naturalną herbatką.

Kliknij i zamów: https://www.kolagen.pl/p79,naturalna-herbatka-oczyszczajaca.html

Jedz produkty organiczne, jeśli to możliwe, aby uniknąć pestycydów

Staraj się kupować wyłącznie owoce i warzywa uprawiane metodami ekologicznymi oraz mięso i produkty mleczne produkowane metodami ekologicznymi.

Jedząc wyłącznie żywność produkowaną ekologicznie, ograniczasz narażenie organizmu na szkodliwe chemikalia. Pamiętaj, że zawarte one są w pestycydach, i innych substancjach – używanych do produkcji żywności nieekologicznej. Należy pamiętać, że ograniczy to jedynie narażenie na niektóre toksyny, ale nie na inne.
W przetworzonej żywności organicznej nadal znajdują się toksyny, które mogą być szkodliwe lub rakotwórcze. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na jedzenie ekologiczne przez cały czas, spróbuj trzymać się czystego 15 i unikać brudnego tuzina.
Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top