Jarosław Zych i Piotr Pakuła o polskich eliksirach młodości

Kolageny Naturalne to legendarne produkt sieci Colway. Produkt, od którego zaczęła się cała przygoda. Był to pierwszy kosmetyk oparty o hydrat kolagenu rybiego – kolagen całkowicie inny niż ten w większości kosmetyków (po szczegóły odsyłam tutaj).

Jednak po upływie kolejnych lat, gdy technologia poszła do przodu, a Colway nawiązało nowe przyjaźnie biznesowe, stworzono Kolageny Nowej Generacji – Kolageny Natywne

Było to możliwe między innymi dzięki Piotrowi Pakule – człowiekowi, dla którego biochemia białek i tematy związane z kosmetologią są prawdziwą pasją.

Gorąco polecam Ci obejrzenie poniższej rozmowy, w której Jarosław Zych wraz z Piotrem Pakułą rozmawiają o polskich eliksirach młodości.

Oto i on:

Najciekawsze fragmenty rozmowy:
5:38 – Czy kolagen przenika przez skórę?
7:33 – Czym się różni kolagen molekularny niskocząsteczkowy (taki jak np. w Kolagenie Naturalnym czy Natywnym) od tanich i powszechnych hydrolizatów np. wołowych
12:10 – Czy Kolagen w formie pojedynczych helis to wciąż te same aktywne białko?
15:00 – Dlaczego nie opatentowano metody rozbicia 3-helis kolagenu (jakie są w Kolagenie Naturalnym) na helisy pojedyncze (w Kolagenach Natywnych)
16:03 – Dlaczego Kolageny Natywne, mimo że są odporne termicznie, robią się rzadkie w wysokich temperaturach, po czym schłodzone powoli wracają do pierwotnego stanu?
17:15 – Dlaczego Kolagen Natywny ma teraz jedną barwę (podczas gdy Kolagen Naturalny miał je różne, w zależności od partii ryby, z której pochodził)?
18:57 – Ile wynosi pH Kolagenów Nowej Generacji i dlaczego to jest takie istotne?
20:25 – Kolagen GOLD -ciekawostki
21:58 -czym się różni złoto koloidalne od srebra koloidalnego (obie te substancje znajdziesz w Kolagenie Natywnym GOLD)
23:14 – inne ciekawe substancje w Kolagenie GOLD (chitozan, kwas azelainowy, retinol)
28:50 – perspektywy i uchylony rąbek tajemnicy 😉

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.