Pięć sposobów na zachowanie skóry w dobrej kondycji

girl-1361904_1920Kto z nas nie chciałby choć na chwilę zatrzymać czas? Albo nawet go cofnąć? Tak, aby znowu być pięknym i młodym. Sposoby na podróże w jeszcze nie wynaleziono, ale umiemy już choć trochę spowolnić upływający czas. Przynajmniej jeżeli chodzi o starzenie się skóry.

Przedstawiamy 5 prostych sposobów na zachowanie młodego wyglądu skóry przez długie lata:

Nie narażaj się na zbytnią ekspozycję promieniowania UV

Nie chodzi o to, aby zupełnie unikać słońca i zafundować sobie cerę gejszy. Przecież to dzięki promieniom UVB możemy produkować potrzebne nam ilości witaminy D.

Chodzi tutaj o to, aby nie wystawiać się przez dłuższy czas na silne słońce. Do zsyntetyzowania potrzebnej nam ilości witaminy D wystarczy 15-20 min  w pełnym słońcu, pozostałą cześć spaceru powinniśmy spędzić w cieniu.

Dobrze się odżywiaj

Zadbaj aby w Twojej diecie nie brakowało świeżych owoców i warzyw. Powinny one stanowić podstawę każdego posiłku, a nie tylko kolorową ozdobę na talerzu. Każda niedoskonałość jaka pojawi się na Twojej skórze może oznaczać, że w Twojej diecie brakuje jakiś środków odżywczych. Gdy uzupełnisz te braki problem zniknie.

Pamiętaj też o tym, że palenie papierosów jest jedną z najczęściej wymienianych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Jeżeli więc palisz pozbądź się tego nałogu jak najszybciej. A Twoja skóra Ci za to podziękuje.

Nawilżaj swoją skórę

Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Nie ma nic gorszego niż przesuszona i odwodniona skóra. Jeżeli masz dodatkowo problemy z przesuszającą się cerą stosuj odpowiednie kosmetyki, które odżywią ją także od zewnątrz.

Wyśpij się

Zdrowy dorosły człowiek powinien spać około 6-8 godzin na dobę. Gdy śpi mniej nie tylko cierpi na tym nasza sprawność pycho-ruchowa, ale też skóra. Często staje się ona szara, pojawiają się worki pod oczami. Aby pozbyć się tych dolegliwości najlepiej jest po prostu wygospodarować wystarczającą ilość czasu na sen.

Dla każdego może to oznaczać co innego. najważniejsze jest jednak to, aby wystawać z łóżka wypoczętym i gotowanym do działania.

Stosuj dobre kosmetyki

Muszą być one dostosowane nie tylko do Twojego wieku, ale przede wszystkim do potrzeb Twojej skóry. Inne pielęgnacji wymaga skóra sucha, a innej ta ze skłonnością do alergii.

W głównej mierze za kondycję każdego rodzaju skóry odpowiadają włókna kolagenowe. Utrzymanie ich w dobrej kondycji pozwoli Ci cieszyć się piękną skórą przez długi czas, niezależnie od wieku. Niestety już od 20 roku życia produkcja kolagenu sukcesywnie spada. Warto wtedy sięgnąć po preparaty zawierające kolagen, np Kolagen Natywny Pure.

Ponadto każdy rodzaj skóry wymaga dostarczenia mu jak najlepszej jakości substancji odżywczych. Najwygodniejsze jest stosowanie kremów. Dobrym wyborem będzie chociażby użycie duetu kremów: Krem nawilżający na dzień, oraz Krem regenerujący na noc.

Natomiast przy większych problemach polecam stosowanie bardziej skoncentrowanych specyfików takich jak Kapsułki Anti-Age.

Wszystkie produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym: http://www.kolagen.pl/.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.