Jak odmłodzić twarz?

Uroda twarzy jest jak kruchy ornament, przemijający kwiat, chwilowa jasność zawdzięczana skórze” – pisał Molier. Już ten XVII – wieczny, francuski pisarz dostrzegał ulotne piękno kobiecej cery, które mija wraz z upływem lat.

W dobie kosmetycznych nowości możemy je jednak zachować na dłużej poprzez odpowiednią pielęgnację. Systematyczne dbanie o skórę twarzy odwdzięczy się zdrowym i świeżym wyglądem przez długie lata. Wystarczy, że będziesz pamiętała o 5 krokach pielęgnacji, bo to niezbędne minimum, które powinnaś wykonywać codziennie…

Pielęgnacja cery – krok po kroku:

kolagenowy-zel-do-myciaKROK 1. OCZYSZCZANIE

 Oczyszczanie to podstawa codziennej pielęgnacji cery. Tylko właściwie oczyszczona i nawilżona skóra może zachować naturalny, zdrowy wygląd. Do oczyszczania skóry zastosuj Kolagenowy żel do mycia.

KROK 2. ZŁUSZCZANIE

Peeling skutecznie usunie obumarły naskórek, nadmiar sebum, odblokuje pory dzięki czemu poprawi wchłanianie substancji aktywnych z preparatów kosmetycznych. Peeling stosujemy w zależności od typu cery.

I tak skórę wrażliwą, suchą, dojrzałą złuszczamy co 2 tygodnie, skórę mieszaną 1 raz na tydzień, skórę tłustą i problematyczną nawet 2-3 razy w tygodniu. Ewentualnie kiedy na co dzień używamy delikatnych żeli peelingujących, wówczas gruntowny peeling wystarczy zrobić tylko 1 lub 2 razy w miesiącu.

KROK 3. TONIZACJA

Zastosuj Tonik, który usunie pozostałości po kosmetykach, nawilży skórę, złagodzi podrażnienia oraz przywróci prawidłowe pH pozostawiając uczucie świeżości i komfortu. Tonik stosuj codziennie.

KROK 4. ODŻYWIANIE

Kolagen Platinum – żel do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu zapewni prawidłowe nawilżenie, poprawi wygląd oraz opóźni oznaki starzenia się skóry. Kolagen powinniśmy stosować 2 razy dziennie, w niewielkiej ilości (1-2 wciśnięcia dozownika), zawsze na czystą, zwilżoną wodą – skórę.

KROK 5. NAWILŻANIE I REGENERACJA

To ostatni krok we właściwej pielęgnacji cery. Dostarczenie jej substancji odżywczych, nawilżających, regenerujących jest tak samo niezbędne, jak w przypadku dbania o nasz organizm! Nie zapominaj zatem o stosowaniu odpowiednich kremów.

A) Krem nawilżający na Dzień. Nawilżenie jest niezbędne by skóra wyglądała zdrowo i promiennie. Systematyczne stosowanie kremów nawilżających nadaje skórze miękkość i gładkość oraz zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu.

B) Krem regenerujący na Noc. Regeneracja skóry podczas snu pozwala na lepsze wchłanianie niezbędnych składników aktywnych, dzięki którym skóra promienieje świeżością i witalnością.

Wystarczy, że wprowadzisz powyższe 5 kroków w życie, a Twoja skóra odwdzięczy się tak upragnionym zdrowym i pięknym wyglądem.

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.


Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top