Jak przygotować skórę na wiosnę?

b4ae58a9ee85d4fbd5ced880924abecd6e3255d7-img
JAK
przygotować skórę na wiosnę?

By cieszyć się piękną i zdrową skórą podczas nadchodzącej wiosny trzeba o nią zadbać jak najwcześniej. Zrób coś, by Twoja skóra nie była blada, szara. Spróbuj kilku prostych kroków by przygotować skórę na wiosnę:

Złuszczaj!

Pozbądź się starego naskórka, który nie pozwala Twojej skórze swobodnie oddychać. Martwe komórki na zewnętrznej warstwie skóry zatrzymują dostęp tlenu i składników odżywczych do głębszych warstw skóry. Zakup Peeling do twarzy: www.kolagen.pl/p15,peeling-do-twarzy oraz odpowiedni Peeling do ciała: www.kolagen.pl/p126,peeling-do-ciala i usuń martwe warstwy. Peeling możesz używać nawet 3 razy w tygodniu. Od razu zobaczysz różnicę na Twojej skórze – będzie miękka, gładka, a przede wszystkim gotowa do dalszej pielęgnacji.

Oczyszczaj!

Dbaj o prawidłowe oczyszczanie Twojej skóry. Postaw na preparaty bogate w składniki odżywcze i nawilżające, które zapewnią jej odpowiednią pielęgnację. Zamów Płyn micelarny: www.kolagen.pl/p96,plyn-micelarny. Ten wygodny w użyciu kosmetyk usuwa zabrudzenia i makijaż, wykorzystując działanie miceli. Nie uszkadza warstwy hydrolipidowej naskórka, dzięki czemu jest dobrze tolerowany również przez skórę wrażliwą.

Nakładanie kosmetyków na niewłaściwie oczyszczoną twarz zatyka pory, co powoduje powstawanie zaskórników i wyprysków. Odpowiednio przygotowana, czysta skóra najlepiej wchłania składniki aktywne w kremach, a poranne umycie twarzy pozwoli by Twój makijaż był bardziej trwały.

Nawilżaj!

Zastosuj odpowiedni do Twojej skóry „nawilżacz”: do twarzy ten oto Krem: www.kolagen.pl/p112,krem-do-twarzy, do ciała Balsam: www.kolagen.pl/p64,ultranawilzajacy-balsam

Warto wspomnieć, że skóra ma możliwość wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach przez 20-30 minut od momentu aplikacji preparatu. Później nie reaguje już na składniki odżywcze, które zawarte są w kosmetykach. Nie nakładaj grubej warstwy.

Lepiej rozprowadź równomiernie, cienką warstwę preparatu na wybraną partię ciała. Jeśli masz suchą skórę, która potrzebuje intensywniejszej pielęgnacji, spróbuj powtórzyć czynność po 30 minutach. Osiągniesz lepsze rezultaty niż nakładając grubą warstwę, z której i tak twoja skóra nie skorzysta. Pamiętaj też, że przy wyborze kosmetyku najlepiej kierować się stanem zdrowotnym Twojej skóry.

Pij wodę, czyli nawilżaj od środka!

To bezcenna rada dla Twojej urody. Nasze ciało składa się głównie z wody, ok. 60%, więc jej bieżące funkcjonowanie jest szczególnie istotne dla prawidłowej pracy Twojego organizmu. Ponadto woda oczyszcza nasze ciało z toksyn. Wpływ wody na skórę możemy zmierzyć poprzez sprawdzenie napięcia skóry. Czyli jak szybko wraca do swojego normalnego kształtu po uszczypnięciu. Jeżeli jest odwodniona potrwa to dłużej.

Namocz się!

Jeśli czujesz, że Twoja skóra nadal nie jest gotowa do wiosny, to zrób dla niej coś jeszcze. Weź ciepłą kąpiel, dodaj do wanny sodę oczyszczoną, tą samą, która znajduje się w Twojej spiżarni. Jeśli masz w lodówce również mleko, dodaj 2 ciepłe szklanki. Może do tej ekskluzywnej kąpieli dodasz kilka kropli swojego ulubionego olejku aromatycznego? Ta kąpiel zmiękczy Twoją skórę na całym ciele i pozwoli na nawilżenie jej na całej powierzchni.

Słońce – niech nastanie jasność!

Podczas pierwszych słonecznych dni skóra może złapać wiosenną opaleniznę. Pamiętaj jednak, że jasna po zimie skóra szczególnie potrzebuje ochrony przed promieniami UV. Nie bądź zachłanna na brąz, stosuj kremy z filtrem by cieszyć się piękną skórą przez cały rok i nie martwić się o plamy skórne przez resztę rok. Słońca z umiarem, a Twoja skóra zachwyci Cię delikatną i zdrową opalenizną.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top