Jak zadbać o skórę po urlopie?

sea-1281780_1920Chyba każdy z nas zna to uczucie. Jeszcze wczoraj wylegiwaliśmy się na słonecznej plaży, albo przemierzaliśmy górskie szlaki.

A dziś? Zaspanym wzrokiem zerkasz w lusterko… i twoim oczom ukazuje się przesuszona  twarz.

Ale jak to możliwe? Przecież przez ostatnie 2 tygodnie wypoczywaliśmy w naszym ulubionym pensjonacie nad samym brzegiem morza.

Czy możesz pomóc jakoś swojej skórze?

Oczywiście, że tak.

Za stan Twojej skóry może być odpowiedzialna jej nieodpowiednia pielęgnacja. Będą na urlopie nie zawsze mamy pod ręką ulubione kosmetyki. Mieszkając w hotelu, albo pensjonacie narażamy też swoją skórę na kontakt z innymi niż zazwyczaj detergentami, np. środkami stosowanymi do prania pościeli.

Mamy też do dyspozycji trochę inną wodę niż zazwyczaj. Bardzo często stan skóry na urlopie ulega pogorszeniu, a po powrocie do domu wszystko wraca do normy. Przyczyną tego zjawiska jest właśnie inni skład wody w miejscu odpoczynku.

Latem skóra jest też narażona na nadmierne przesuszenie, ponieważ więcej czasu spędzamy na słońcu. Opalanie się natomiast nie sprzyja zachowaniu skóry w dobrej kondycji. Więcej o tym pisałam tutaj: http://www.adelia.com.pl/czego-jeszcze-nie-wiecie-o-opalaniu/.

Czy jest jakiś sposób, aby przywrócić naszej skóry dawny blask?

Przede wszystkim nic nie stanie się od razu. Nie istnieje magiczny specyfik, który po jednorazowym zastosowaniu

Na pewno powinnaś postawić na nawilżanie. Ale nie jednorazowe. Stan Twojej skóry może ulec poprawie tylko dzięki  systematycznemu stosowaniu kosmetyków nawilżających.

Na rynku jest dużo różnych kremów, czy balsamów nawilżających. Dobrym wyborem będzie Ultranawilżający Balsam Kolagenowy Do Ciała. Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych Ultranawilżający Balsam Kolagenowy Do Ciała odbudowuje naturalną barierę lipidową naskórka, intensywnie odżywia i zmiękcza skórę.

Niezmiernie ważna jest też pielęgnacja skóry pod oczami. Jest ona bardzo cienka i delikatna. W tym wypadku polecam Eliksir pod oczy Colway. Kosmetyk ten nie tylko nawilża, wygładza i ujędrnia skórę pod oczami, ale też chroni ją przed zbyt wczesnym starzeniem.

Oba kosmetyki kupisz tutaj: http://www.kolagen.pl/k4,colway-kosmetyki-uzupelniajace.html

 

 

Posts created 63

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top