3 kroki do pięknej skóry pod oczami

brown-518324_1280Skóra pod oczami jest całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej. Jest też ona bardzo cienka. Dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie wystarczy jej umycie wodą i mydłem, oraz wklepanie pierwszego z brzegu kremu do twarzy.

O skórę wokół oczu warto zatroszczyć się także  z innego powodu. To tam najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Tym samym gładka i dobrze nawilżona skóra pod oczami jest warunkiem zachowania młodego wyglądu na długie lata.

Na stan skóry, a w szczególności skóry wokół oczu, ma wpływ szereg czynników. Stres, zarwane noce, długie godziny spędzone przez ekranem komputera – to wszystko widać na naszej skórze jak na… dłoni. Czy istnieje jakiś sposób, aby sobie z tym poradzić?

Oczywiście najprościej byłoby przestać się czymkolwiek stresować, spać zawsze tyle godzin ile potrzebuje nasz organizm i całkowicie zrezygnować z używania komputera. Tylko, że żyjąc we współczesnym świecie nie zawsze jest to możliwe.

Ale możesz pomóc swoim oczom stosując te trzy proste triki:

DEMAKIJAŻ

Choćbyś była nie wiem jak zmęczona nigdy nie kładź się spać bez wykonania demakijażu. Substancje zawarte w kosmetykach do makijażu pozostawione na noc mogą podrażnić Twoją skórę. Dotyczy to zwłaszcza skóry wokół oczu.

Ważny jest także sam sposób wykonywania demakijażu. Nie pocieraj mocno skóry płatkami kosmetycznymi. Raczej tylko przyłóż je do oczu i poczekaj, aż substancje zawarte w płynie do demakijażu rozpuszczą kosmetyki.

Pamiętaj też, aby do każdego oka użyć oddzielnego płatka kosmetycznego. Dzięki temu możesz zapobiec przenoszeniu się różnego rodzaju bakterii i zanieczyszczeń z jednego oka na drugie.

DOBRY KREM

Do codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu używaj dobrego kremu. Nie może być to ten sam preparat, który stosujesz do pielęgnacji skóry twarzy. Skóra wokół oczu jest o wiele bardziej delikatna, a tym samym wymaga zupełnie innej pielęgnacji.

Osobiście polecam stosowanie Eliksiru pod oczy COLWAY. Jego głównym składnikiem jest aktywny kolagen, który pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu zapobiega starzeniu się skóry.

Oprócz tego eliksir zawiera wyciąg z mikroalg Nannochloropsis oculata, które wzmacniają  spoistość komórkową, oraz napinają delikatną skórę wokół oczu i chronią ją przed wiotczeniem.

Natomiast zawarty w eliksirze olej z ogórecznika złagodzi wszelkie podrażnienia delikatnej skóry wokół oczu.

Produkt kupisz tutaj: http://www.kolagen.pl/p91,eliksir-pod-oczy-colway.html.

MASAŻ

Od czasu do czasu podaruj sobie odrobinę luksusu. Oderwij się na jeden dzień od komputera. Wykonaj masaż skóry wokół oczu. I wklep w nią odżywcze sebum.

Możesz też użyć specjalnych płatków pod oczy. Doskonale zredukują one cienie i obrzęki, jakie powstały, np. w skutek długotrwałej pracy przy komputerze. Dobrze w tej roli sprawdzą się też zwykłe płatki kosmetyczne nasączone herbatą, a nawet kostki lodu.

Po takich zabiegach Twoje spojrzenia na pewno nabierze blasku. A świat będzie wydawał się piękniejszy.

Pamiętaj też o tym, że o wiele łatwiej jest czemuś zapowiedz, niż to później leczyć. Reaguj więc natychmiast, gdy tylko zauważysz, że z Twoimi oczami dzieje się coś złego. Ta zasada ma z resztą zastosowanie także do innych aspektów Twojego życia.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.