Sposób na bezsenność

Sposób na bezsenność

Sposób na bezsennośćCzy znasz cudowny sposób na bezsenność? Dużo szukałam na ten temat, bo ten problem ma moja siostra. Niestety to nie żadna fanaberia, a poważna choroba zwaną INSOMNIĄ. Naprawdę ten problem dotyka wielu z nas..

Masz trudności z zasypianiem, a gdy już wyczekiwany sen przyjdzie, łatwo wybudzasz się z byle powodu i znów nie możesz zasnąć. Czasem leżysz godzinami otępiała, czasem męczy Cię gonitwa myśli. Przeżywasz ostatnie niepowodzenia, kłopoty. To nie czas na wspominanie radości…

Gdy zapadasz w półsen, gnębią Cię koszmary.. Budzisz się z bólem głowy, zmęczona, zniechęcona, bez energii do życia.

Objawy bezsenności dostrzega u siebie od 30% do 50% dorosłych. U około 20% występują one co najmniej trzy razy w tygodniu lub codziennie. Prawie jedna trzecia dotkniętych kłopotami ze snem ocenia je, jako bardzo przykre..

Czy pociesza fakt, że z tą przypadłością zmaga się wiele kobiet, znacznie więcej niż mężczyzn? W dodatku liczba cierpiących wzrasta z wiekiem. To już nasza kolejna choroba cywilizacyjna.

Sposób na bezsenność

Pół biedy, jeśli kłopoty ze snem zdarzają się sporadycznie i są związane z wyraźnymi przyczynami: problemami w pracy, chorobą w rodzinie czy zaangażowaniem w sprawy najbliższych. Jest nadzieja, że po ustaniu przyczyn również i one znikną Trudniej sobie poradzić, gdy wyraźnych powodów zaburzeń snu nie udaje się zidentyfikować. Bo, że są – to pewne.

Jeśli kłopoty ze spaniem przedłużają się ponad trzy tygodnie, trzeba potraktować je jak chorobę i udać się po pomoc.

Możliwe, że wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który przepisze jeden z popularnych środków. Prawdopodobnie jest jednak, że trzeba będzie zwrócić się do specjalisty – psychologa, psychiatry – lub do poradni zaburzeń snu.

Przyczyny insomnii

Przyczyny insomnii mają najczęściej podłoże psychiczne i nerwicowe. Cierpią na nią osoby narażone na ciągły stres, walczące z depresją, borykające się z lękami, natręctwem myśli czy innymi zanurzeniami obsesyjno-kompulsywnymi.

Źródłem bezsenności mogą być tez tak powszechne choroby jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, u mężczyzn przerost prostaty, a także bezdech, nocne skurcze, zespół niespojonych nóg (RLS), chrapanie, lunatyzm lub narkolepsja (nadmierna senność i napady snu w ciągu dnia). Insomnia dotyka również osoby nadużywające alkoholu. Przewlekłe kłopoty ze snem zdarzają się powszechnie kobietom przechodzącym menopauzę.

Bezsenność sprzyjają..

Czasami sami pogłębiamy problem, prowadząc niezdrowy tryb życia. Bezsenność sprzyjają:

  • brak aktywności fizycznej,
  • drzemki w ciągu dnia,
  • wylegiwanie się w łóżku,
  • nadmierne przyjmowanie środków nasennych,
  • zmuszanie się do snu, zasypianie na siłę,
  • oglądanie telewizji, zabawa smartfonem, czytanie w łóżku,
  • picie alkoholu przed snem,
  • ciągłe rozmyślanie o kłopotach ze snem, obawy przed kolejną nocą.

Sposób na bezsenność

Leczenie bezsenności sprowadza się do wyeliminowania czynników wywołujących zaburzenia snu i kształtowanie zdrowych nawyków. Te ostatnie to:

    1. kładzenie się i wstawanie o tej samej porze, skrócenie czasu snu,
    2. zjadanie lekkich posiłków, ograniczanie napojów, wyeliminowanie używek przed snem,
    3. unikanie zajęć i działań pobudzających, np. oglądania ekscytujących filmów oraz prowadzenia burzliwych dyskusji
    4. stosowanie specjalnych suplementów diety – Sleep Care. Sprawdziliśmy działa! Kliknij – www.kolagen.pl/p384,sleep-care-na-dobry-sen.html,
    5. specjalne ziółka łagodzące kłopoty z zasypianiem.

Ziółka łagodzące kłopoty z zasypianiem

W aptekach jest mnóstwo specyfików ułatwiających zasypianie. Są one preparowane na bazie ziół.

  • MELISA łagodzi stres, działa uspokajająco i przeciwlękowo. Herbatkę może wzbogacić miętą, zwłaszcza gdy masz kłopoty z trawieniem.
  • KOZŁEK LEKARSKI to podstawa uspokajających kropli walerianowych. Zmniejsza pobudzenie, łagodzi stany lękowe i nerwicowe, ułatwia zasypianie, nie powodując senności następnego dnia.
  • CHMIEL spożywany w postaci naparu – z szyszek – pomaga zapaść w głęboki sen. Dla dobrego efektu warto popijać go kilka razy dziennie.
  • LAWENDA działa uspokajająco w postaci herbatki. Ale warto też umieścić suszone zioła w bawełnianym woreczku i powiesić w pobliżu łóżka. Aromat koi zmysły, wycisza i uspokaja. Możesz też spryskać sypialnię olejkiem lawendowym.
  • MĘCZENNICA CIELISTA stosowana jest przy przewlekłej bezsenności a przy tym nie uzależnia. Zaleca się codzienne picie szklanki naparu przed snem.
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top