Astaksantyna – Tajemnica zdrowej skóry

Z peaxanta_OHS0ktAwnością często myślisz o tym, by jak najdłużej zachować urodę i zdrowy, promienny wygląd. Stosujesz odpowiednie kremy, diety, wysypiasz się, relaksujesz, ćwiczysz, zażywasz odpowiednie witaminy, itd.

Niestety, pomimo tego, Twój organizm starzeje się.. 🙁 Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość substancji budulcowych, utrzymujących nasze ciało w dobrej formie, m.in. kolagen, kwas hialuronowy, itp.

Zapewne już wiesz, w jaki sposób zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie, jakie brać dodatkowo witaminy, by wpłynąć na syntezę kolagenu, ale czy słyszałaś o Astaksantynie z alg morskich? Jest najsilniejszą i najskuteczniejszą kompozycją substancji, której zadaniem jest przywrócenie młodości oraz poprawa witalności organizmu.

~ ASTAKSANTYNA ~
CO TO TAKIEGO?

 

Jest bardzo silnym antyoksydantem. Ma wiele udowodnionych korzystnych oddziaływań na cały organizm, podnosi zdolności ochrony i polepsza funkcjonowanie układu odpornościowego, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, łagodzi skutki cukrzycy, ochrania mięsień sercowy i naczynia krwionośne, spowalnia starzenie się mózgu i korzystnie wpływa na zdrowie oczu.

Badania naukowców potwierdziły, że astaksantyna posiada wiele właściwości zdrowotnych, w tym niszczenie wolnych rodników, ochronę mitochondrialną komórek, działa przeciwzapalnie i zapewnia ochronę przed glikacją białek.

Prawie każda komórka w organizmie, w tym ważne komórki oczu, mózgu, serca i nerek, mogą korzystać z pozytywnych właściwości astaksantyny. Najnowsze badania laboratoryjne wykazały, że astaksantyna może nawet zwiększyć długość życia.

Astaksantyna znajduje wiele zastosowań w kosmetyce. Najczęściej używa się jej, jako dodatku do preparatów chroniących przed słońcem, ponieważ chroni skórę przed oparzeniem, a dzięki swoim własnościom przeciwutleniającym ułatwia leczenie uszkodzonej wcześniej skóry.

Astaksantyna znajduje się w algach, fitoplanktonie, a także w niektórych roślinach, grzybach i bakteriach. Morskie zwierzęta, które się nimi żywią (np. łosoś, homar, krewetka, czy krab), mają zazwyczaj różowy lub czerwonawy kolor. Jest to też znak, że zawierają astaksantynę.

axanta_OHS0ktA

Astaksantyna wyróżnia się pod wieloma względami. Poniżej kilka najważniejszych przykładów:

  • posiada ona najsilniejsze właściwości, jeśli chodzi o wymiatanie wolnych rodników: jest 65 razy silniejsza od wit.C, 54 razy od beta-karotenu i 14 razy od wit.E.
  • jest ona znacznie skuteczniejsza od innych karotenoidów jeśli chodzi o wygaszanie tlenu singletowego – jest to forma utleniania. Mniej stabilna forma tlenu wywołuje uszkodzenia, m.in. za pośrednictwem słońca. Astaksantyna jest 550 razy silniejsza od wit.E i 11 razy od beta-karotenu w neutralizowaniu tlenu singletowego.
  • w przeciwieństwie do beta-karotenu i likopenu astaksantyna przedostaje się do mózgu i siatkówki oka co ma znaczny wpływ na stan wzroku
  • jest ona rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego przenika do błon komórkowych
  • pochłania promienie UVB
  • zmniejsza uszkodzenia DNA
  • ma silne właściwości przeciwzapalne
  • u osób przyjmujących astaksantynę nie zaobserwowano negatywnych reakcji.

Astaksantynę zamówisz klikając w ten link:  http://www.kolagen.pl/p149,axanta.html

 

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top