Astaksantyna – Tajemnica zdrowej skóry

Z peaxanta_OHS0ktAwnością często myślisz o tym, by jak najdłużej zachować urodę i zdrowy, promienny wygląd. Stosujesz odpowiednie kremy, diety, wysypiasz się, relaksujesz, ćwiczysz, zażywasz odpowiednie witaminy, itd.

Niestety, pomimo tego, Twój organizm starzeje się.. 🙁 Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość substancji budulcowych, utrzymujących nasze ciało w dobrej formie, m.in. kolagen, kwas hialuronowy, itp.

Zapewne już wiesz, w jaki sposób zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie, jakie brać dodatkowo witaminy, by wpłynąć na syntezę kolagenu, ale czy słyszałaś o Astaksantynie z alg morskich? Jest najsilniejszą i najskuteczniejszą kompozycją substancji, której zadaniem jest przywrócenie młodości oraz poprawa witalności organizmu.

~ ASTAKSANTYNA ~
CO TO TAKIEGO?

 

Jest bardzo silnym antyoksydantem. Ma wiele udowodnionych korzystnych oddziaływań na cały organizm, podnosi zdolności ochrony i polepsza funkcjonowanie układu odpornościowego, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, łagodzi skutki cukrzycy, ochrania mięsień sercowy i naczynia krwionośne, spowalnia starzenie się mózgu i korzystnie wpływa na zdrowie oczu.

Badania naukowców potwierdziły, że astaksantyna posiada wiele właściwości zdrowotnych, w tym niszczenie wolnych rodników, ochronę mitochondrialną komórek, działa przeciwzapalnie i zapewnia ochronę przed glikacją białek.

Prawie każda komórka w organizmie, w tym ważne komórki oczu, mózgu, serca i nerek, mogą korzystać z pozytywnych właściwości astaksantyny. Najnowsze badania laboratoryjne wykazały, że astaksantyna może nawet zwiększyć długość życia.

Astaksantyna znajduje wiele zastosowań w kosmetyce. Najczęściej używa się jej, jako dodatku do preparatów chroniących przed słońcem, ponieważ chroni skórę przed oparzeniem, a dzięki swoim własnościom przeciwutleniającym ułatwia leczenie uszkodzonej wcześniej skóry.

Astaksantyna znajduje się w algach, fitoplanktonie, a także w niektórych roślinach, grzybach i bakteriach. Morskie zwierzęta, które się nimi żywią (np. łosoś, homar, krewetka, czy krab), mają zazwyczaj różowy lub czerwonawy kolor. Jest to też znak, że zawierają astaksantynę.

axanta_OHS0ktA

Astaksantyna wyróżnia się pod wieloma względami. Poniżej kilka najważniejszych przykładów:

  • posiada ona najsilniejsze właściwości, jeśli chodzi o wymiatanie wolnych rodników: jest 65 razy silniejsza od wit.C, 54 razy od beta-karotenu i 14 razy od wit.E.
  • jest ona znacznie skuteczniejsza od innych karotenoidów jeśli chodzi o wygaszanie tlenu singletowego – jest to forma utleniania. Mniej stabilna forma tlenu wywołuje uszkodzenia, m.in. za pośrednictwem słońca. Astaksantyna jest 550 razy silniejsza od wit.E i 11 razy od beta-karotenu w neutralizowaniu tlenu singletowego.
  • w przeciwieństwie do beta-karotenu i likopenu astaksantyna przedostaje się do mózgu i siatkówki oka co ma znaczny wpływ na stan wzroku
  • jest ona rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego przenika do błon komórkowych
  • pochłania promienie UVB
  • zmniejsza uszkodzenia DNA
  • ma silne właściwości przeciwzapalne
  • u osób przyjmujących astaksantynę nie zaobserwowano negatywnych reakcji.

Astaksantynę zamówisz klikając w ten link:  http://www.kolagen.pl/p149,axanta.html

 

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.