Jak poprawić skórę palacza?

skóra palacza kosmetykiJak poprawić skórę osoby palącej? Jakiej skóra palacza regeneracji potrzebuje? Jakie skóra palacza kosmetyki potrzebuje? Dziś poruszę ten temat.

Mówią, że nie da się całkowicie cofnąć negatywnych skutków działania tytoniu, ale można próbować je zmniejszyć. I z tym się zgodzę.

Skóra palacza w ogromnym stopniu różni się od cery osoby wolnej od nałogu. Najbardziej charakterystyczne są zmarszczki palacza zlokalizowane wokół ust. U osoby palącej często dochodzi również do zaostrzenia objawów trądziku, nasilenia problemu pękających naczynek czy wystąpienia nadmiernego owłosienia na twarzy. Skutkiem palenia papierosów są także pożółkłe paznokcie i zęby.

Ukojenie dla skóry – skóra palacza i kosmetyki

Poszarzała i przesuszona – taka jest cera osoby, która pali papierosy. Dzieje się tak dlatego, że w dymie tytoniowym znajdują się substancje nieszczące włókna kolagenowe.

Z tego powodu w kosmetykach warto szukać składników pobudzających produkcję kolagenu: kolagenu, koenzymu Q10, ceramidów, kwasu hialuronowego, witamin E i A, a także witaminy C rozjaśniającej przebarwienia.

Wypróbuj koniecznie: Colvita – kolagen w kapsułkach –> klik, witamina C –> klik, kolagen Platinum –> klik, witamina C z pipetą –> klik, błyszczyk do usta –> klik.

Dym papierosowy: wróg zdrowia i urody

W kwietniu był obchodzony Światowy Dzień Zdrowia. To była świetna okazja do rzucenia palenia, które ma negatywny wpływ na zdrowie i urodę. W dymie znajdują się m.in. rakotwórcze substancje smoliste i wysokie stężenia wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia. Zadanie nie jest proste, ale się opłaca.

Jesli jednak ciągle wracasz do palenia papierosa, pomyśl o innym rozwiązaniu. Może nim być e-papieros lub podgrzewacz tytoniu. Płyn lub tytoń jest w nich podgrzewany, a nie spalany, jak w papierosach. Nie ma dokuczliwego zapachu ani substancji smolistych.

Ponadto z badań Uniwersytetu poziom wolnych rodników w aerozolu z podgrzewaczy tytoniu jest mniejszy o ok. 99 procent niż w dymie papierosowym. Produkty te nie są jednak obojętne dla zdrowia, dlatego zawsze warto całkowicie pożegnać nałóg.

Piękny uśmiech

Zawarte w papierosach substancje smoliste zmieniają kolory szkliwa na żółtawy, a czasem nawet na brunatny. Tu zwykła pasta nie pomoże, potrzebne są wybielające, które można stosować samodzielnie lub uzupełniająco.

Wypróbuj koniecznie: pasta do zębów z kolagenem –> klik

Ratunek dla włosów – skóra palacza i kosmetyki do włosów

Pasma palaczy nie pachną najładniej, ale przede wszystkim są suche, łamliwe, pozbawione blasku i sprężystości. Do tego wypadają, co czasem prowadzi nawet do ich przerzedzenia.

Ten proces mogą osłabić a włosy wzmocnić szampony i odżywki przeznaczone do włosów zniszczonych oraz wypadających. Korzystne jest także doustne przyjmowanie witamin (szczególnie witaminy C) i preparatów poprawiających kondycję włosów, cebulek.

Wypróbuj koniecznie: szampon kolagenowy z diosminą –> klik i odżywka kolagenowa z diosminą –> klik

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top