Jak odzyskać zdrowie po COVID-19?

jak odzyskać zdrowie po COVID-19Odzyskaj formę po przebyciu Covid-19, to bardzo ważne byś wróciła do sił. Ale jak odzyskać zdrowie po Covid-19? Nawet lekka infekcja wywołana przez koronawirusy może dawać długotrwałe powikłania. Wiem sama po sobie, że nie jest łatwo wrócić do formy.

Bardzo ważne jest, aby po kilku tygodniach od przechorowania wykonać podstawowe badania. Poproś lekarza rodzinnego o skierowanie na: morfologię (najlepiej z rozmazem), RTG płuc, EKG, badanie poziomu D-dimerów (wskaźnik związany z chorobą zakrzepową), stężenie kreatyniny we krwi oraz badanie moczu. Na podstawi wyników lekarz oceni, czy konieczna jest rehabilitacja w uzdrowisku, czy wystarczy samemu o siebie zadbać, aby wrócić do formy.

Jak odzyskać zdrowie po Covid-19?

Jeśli masz problem z płucami

Wykonuj ćwiczenia, jeśli masz problem z płucami (np. zadyszkę przy wchodzeniu po schodach, podbiegnięciu do autobusu), wykonuj ćwiczenia oddechowe. Usiądź prosto na krześle, dłonie połóż na udach, wciągaj powietrze nosem i wypuszczaj powoli ustami. Więcej prostych ćwiczeń znajdziesz na www plucapolski.pl

Uczucie otępienia, czyli tzw. mgła mózgowa

Dokucza ona większej liczbie ozdrowieńców. Dodatkowo przyczynia się do tego izolacja, praca zdalna, mniejsza aktywność fizyczna.

Aby odzyskać jasność umysłu, specjaliści radzą zmianę trybu życia:
  • wysypiaj się – 7-8 godzin snu na dobę,
  • dotleń mózg,
  • pokonaj szybkim marszem minimum 3 km dziennie,
  • zdrowo się odżywiaj (szczególnie ważne są witaminy z grupy B, które poprawiają pracę mózgu.

Utracony lub osłabiony w wyniku Covid-u węch

Jeśli masz problem z węchem, nie odczuwasz go lub masz słaby węch – poprawisz stan zdrowia poprzez regularny trening. Polega on na wielokrotnym krótkotrwałym wdychaniu mocnych zapachów, np. olejków eterycznych (goździkowego, eukaliptusowego, różanego, cytrynowego).

Nasilone wypadanie włosów to kolejny częsty skutek zakażenia koronawirusem. Ciężkie infekcje mogą powodować zahamowanie czynności cebulek. Na szczęście włosy odrastają. Warto jednak je wspomóc odpowiednimi preparatami z biotyną i mikroelementami.

jak odzyskać zdrowie po COVID-19Jak odzyskać zdrowie po Covid-19?

COVID-19 to nie to samo, co zwykle przeziębienie, czy grypa. Liczne powikłania doznane wskutek tej choroby nie ustępują tak łatwo i zdecydowanie pogarszają naszą jakość życia. Stwarzają też duże ryzyko poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Dlatego nie zwlekaj i czym prędzej zastosuj kompleksową kurację, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny naturalnej.

Na temat węchu i co zrobić, by go odzyskać – przeczytasz w następnym wpisie >>> www.adelia.com.pl/jak-odzyskac-wech-po-koronawirusie/

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top