Miód Manuka. Miody Manuka na Helicobacter pylori

Miód ManukaMiód Manuka pomoże zwalczyć Helicobacter pylori?

Bakterią H. pylori zakażonych jest ponad 80 % Polaków. Ten drobnoustrój zagnieżdża się w błonie śluzowej żołądka i może żyć w naszym organizmie przez wiele lat, nie dając żadnych oznak. Niestety, często jest przyczyną zapalenia błony śluzowej i wrzodów. Co gorsza – może nawet wywołać nowotwór żołądka.

JAK SPRAWDZIĆ CZY MASZ BAKTERIĘ?

Gdy dokuczają Ci dolegliwości gastryczne, takie jak bóle brzucha, wzdęcia, zgaga , zaparcia, nudności, wymioty – zgłoś się do lekarza.

Zakażenie bakterią potwierdzi jeden z testów:

  • oddechowy – trzeba wypić napój zawierający znakowany mocznik; w przypadku zakażenia substancję rozkłada produkowany przez bakterię enzym, a ślady reakcji wykrywa się w wydychanym powietrzu,
  • urazowy – wymaga wykonania gastroskopii i pobrania próbek śluzówki oraz żołądka.

POMOŻE ANTYBIOTYK

Gastroenterolodzy zlecają, by leczeniu poddał się każdy z potwierdzonym zakażeniem. Natomiast absolutnie konieczne jest, jeśli masz już chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, zapalenie żołądka bądź w rodzinie wystąpił nowotwór tego narządu.

Pozbywanie się Helicobacter pylori trwa dwa tygodnie. Będziesz musiała przyjmować dwa antybiotyki i inhibitor pompy protonowej – lek, który hamuje wydzielanie kwasu solnego. Taka terapia w większości przypadków prowadzi do całkowitego usunięcia bakterii z przewodu pokarmowego.

KURACJA MIODEM

Leczenie farmakologiczne warto wspierać naturalnymi sposobami. Bardzo korzystna jest terapia miodem manuka – hamuje namnażanie bakterii i działa przeciwzapalnie.

Za właściwości antybakteryjne miodu odpowiada metyloglioksal (MGO). Substancja ta występuje też w innych miodach, ale ma bardzo małe stężenie – nie przekracza 10 mg/kg. Natomiast w miodzie manuka może wynosić nawet ponad 1000mg/kg. A właściwości antybakteryjne miodu, są tym silniejsze, im większa zawartość MGO.

Przy wrzodach żołądka i zespole jelita nadwrażliwego zażywaj ten oznaczony MGO 400+. Refluks, zgagę, niestrawność, bóle brzucha złagodzi miód o MGO 250+.

Miód zawsze stosuj na pusty żołądek.

Rano 20-30minut przed śniadaniem, wieczorem 2-3 godziny po kolacji. Chodzi oto, by jego substancje aktywne trafiły do układu pokarmowego w możliwe największy stężeniu. Miód możesz rozpuszczać w niewielkiej ilości wody.

Miód Manuka naturalne lekarstwo

Działanie miodu manuka ma o wiele szerszy zakres. Zażywaj go, gdy masz:

  • problemy z zatokami – pomoże usunąć zbitą warstwę biofilmu, zbudowanego z bakterii i grzybów; stosuj miód o MGO 550+,
  • obniżoną odporność – gdy jesteś osłabiona, miałaś niedawno infekcję dróg oddechowych, jedz miód o zawartości MGO 100+,
  • stany zapalne dziąseł – suchość jamy ustnej, afty; sprawdzi się miód nawet o najniższej zawartości MGO,
  • częste zakażenia pęcherza – w ostrym zapaleniu spożywaj codziennie przez tydzień 3 łyżeczki miodu manuka o wysokim stężeniu MGO, od 400 mg/kg pierwszego dnia zażyj całą dawkę rozpuszczoną w 40 ml letniej wody, potem po 1,5 łyżeczki rano i wieczorem.

Bakteria Helicobacter pylori a dieta

Aby być zdrowym, należy przestrzegać zdrowych zasad żywienia, i dzięki temu możesz wspomóc antybiotykoterapię. Dieta powinna zawierać witaminę C i E, antyoksydanty, beta-karoten. Według zaleceń – zażywaj lekkostrawne posiłki (wyeliminuj tłuste pokarmy, mogą nasilać problemy ze strony układu pokarmowego). Ogranicz ostre przyprawy, mocną kawę i herbatę, napoje gazowane, czekoladę, słodycze. Należy zwiększyć spożywanie produktów o działaniu bakteriostatycznym i bakteriobójczym, m.in. jogurty, mleko, kefiry, czy jagody. Pij 2-3 litry wody i spożywaj niewielkie porcje jedzenia (4-5 niewielkich posiłków).

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top