Niezwykłe właściwości masła Shea

Masło Shea jest aromatycznym tłuszczem otrzymywanym z nasion drzewa Karite, które występuje naturalnie na obszarze suchej afrykańskiej sawanny, od Senegalu po Etiopię. Drzewo zaczyna owocować dopiero po 30-40 latach. W związku z tym jest bardzo mało plantacji. Zazwyczaj masło Shea pozyskuje się z dzikich roślin.

Szeroko stosowane w Afryce, nie tylko jako tłuszcz jadalny. Jest używane bez domieszek jako maść przeciw rozstępom oraz w pielęgnacji skóry niemowląt. Do masażu bolących mięśni, podrażnień skóry. Masło jest też naturalną odżywką do włosów suchych, łamliwych, rozdwajających się.

Bardzo dobrze nawilża i natłuszcza skórę.

Jest bogate w ważne substancje odżywcze witaminy i inne fitoskładniki o właściwościach terapeutycznych. Duży wpływ na właściwości masła mają pochodne kwasu cynamonowego. Związki te działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie a nawet zapobiegają rozwojowi nowotworów. Szczególnie wysoka zawartość witamin A, E i F powoduje, że dostarcza ono skórze niezbędnych składników potrzebnych do zachowania gładkości, jędrności i zdrowego promiennego kolorytu.

Stosowanie masła Shea przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych. Nie alergizuje. Jest idealnie tolerowane przez każdy rodzaj skóry, ponieważ kombinacja kwasów tłuszczowych w nim zawartych przypomina skład warstwy rogowej naskórka.

Zawiera ono w swym składzie następujące substancje aktywne:
  • Kwasy tłuszczowe nasycone, takie jak: kwas palmitynowy (2-6%) i stearynowy (35-45%).
  • Kwasy tłuszczowe nienasycone,takie jak: kwas oleinowy (40-50%) i linolowy (4-10%).
  • Polifenole, takie jak: kwas galusowy, gallataniny, kwercetyne, kwas trans cynamonowy – naturalny filtr UV.

Dzięki swoim właściwościom zyskuje na popularności w kosmetologii. Używa się go, jako składnik do produkcji kremów, balsamów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, szamponów i żeli myjących.

Masło Shea jest składnikiem Ultranawilżającego Balsamu Kolagenowego do Ciała, którego starannie dobrane składniki idealnie przywracają komfort suchej, a nawet bardzo suchej skórze. Łagodzą podrażnienia, eliminują dyskomfort z powodu ściągania i łuszczenia się skóry. Skóra staje się wyraźnie gładsza, miękka i otulona przyjemnym uczuciem komfortu.

Zaufaj wynikom badań aplikacyjnych i zastosuj ten niezwykły produkt, który pozwoli Ci zadbać skórę całego ciała.

Balsam zamówisz tu: www.kolagen.pl/p64,ultranawilzajacy-balsam.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.