Nadmierne pocenie się

nadmierne pocenie sięPocenie się jest rzeczą naturalną, która gwarantuje utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Z drugiej jednak strony, zwłaszcza gdy jest nadmierne, powoduje mnóstwo kłopotów, choćby natury estetycznej. Dobry dezodorant pomoże uporać się z tym problemem i co najważniejsze.. znam taki. Więc co zastosować na nadmierne pocenie się?

Dlaczego występuje
nadmierne pocenie się?

Wysoka temperatura otoczenia, wysiłek fizyczny (ciepło wytwarzane w wyniku pracy mięśni) sprawiają, że nasz organizm nagrzewa się szybciej. MA on jednak naturalny system chłodzenia, który zapobiega przegrzaniu się. Takim czynnikiem chłodzącym jest pot.

Mechanizm chłodzący organizmu działa tak, że dzięki rozszerzaniu się naczyń krwionośnych więcej krwi dociera pod powierzchnię skóry, gdzie ulega schłodzeniu. Jeśli to nie wystarcza, organizm zaczyna wydzielać pot, który przez małe kanaliki wypływa na powierzchnię skóry. Parując pot odbiera ciepło skórze i krwi, która pod nią przepływa i oddaje otoczeniu.

Latem zwłaszcza, pod wpływem wysokiej temperatury na zewnątrz, ale także z powodu stresu, czy złej diety pocimy się obficie. Osobną sprawą jest nadpotliwość spowodowana chorobą. Największym problemem związanym z poceniem się jest nieprzyjemny zapach. Nie jest to jednak zapach samego potu, ale skutek działania bakterii. Nadmierne pocenie się, przykry zapach to dolegliwości natury estetycznej, które jednak mogą być powodem poważniejszych problemów, tym razem natury emocjonalnej, czy społecznej. Wstydzimy się nieprzyjemnego zapachu, obfitego pocenia, stresu nas to w codziennym życiu, odbiera pewność siebie, często przez te dolegliwość unikamy kontaktów z ludźmi.

Gdy pocenie się nie jest spowodowane chorobą, możemy się z nim i jego skutkami uporać dość prostymi sposobami:

Po pierwsze

Nośmy odzież, bieliznę, buty z naturalnych surowców, tak aby skóra mogła swobodnie oddychać.

Po drugie

Trzeba pamiętać o higienie, szczególnie w upalne dni i podczas wysiłku fizycznego.

Po trzecie

Niezbędny jest dobry dezodorant, który będzie skutecznie neutralizował przykry zapach. Ważne też, aby był on przyjazny dla skóry.

Występuje u Ciebie nadmierne pocenie się?
A jaki kosmetyk stosujesz?

Na rynku mamy tak duży wybór produktów, że trudno wybrać odpowiedni.

Czym się więc kierować?

nadmierne pocenie sięWarto po prostu sięgnąć po sprawdzony produkt, jak dezodorant Deo roll-on natural protection firmy Colway International, któremu zaufało już wielu klientów w Europie i to od wielu lat. Przede wszystkim zwróć uwagę, że jest to produkt naturalny i skuteczny. Zapewnia naturalną ochronę i komfort.

Dlaczego bezpieczeństwo i naturalne składniki w dezodorancie są takie ważne?

Ignorując wskazania producentów (lub zwyczajnie o nich nie wiedząc) aplikujemy produkty przeciwpotowe na świeżo umytą, podrażnioną depilacją skórę, przyspieszając przenikanie kontrowersyjnych substancji do organizmu. I to codziennie, 365 dni w roku.

Doskonale wiemy, że wytwarzanie potu to naturalny proces zachodzący w organizmie człowieka, który reguluje gospodarkę cieplną, usuwa toksyny i utrzymuje równowagę mikroflory bakteryjnej na powierzchni skóry.

Całkowite hamowanie tego procesu jest szkodliwe dla człowieka. Może prowadzić do wielu chorób, jak miejscowe zapalenie skóry czy zaburzenia gospodarki wodno-elekrolitowej.

Deo roll-on jest naturalnym preparatem, który zmniejsza wydzielanie potu i niweluje nieprzyjemny zapach.

By zapewnić Ci komfort przez cały dzień wykorzystaliśmy skrzyp polny i szałwię, które ograniczają wydzielanie potu i działają antyseptycznie oraz ziemię okrzemkową, która absorbuje pot i zapachy z powierzchni skóry.

Kliknij i zamów naturalny dezodorant roll-on bez aluminium
–> www.kolagen.pl/p222,deo-roll-on-natural-protection.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.