Jak opóźnić starzenie się włosów?

starzenie się włosówZ wiekiem zmienia się gęstość i tekstura włosów. Nie rosną już tak szybko, jak kiedyś i są znacznie cieńsze, słabsze, mniej elastyczne, bardziej matowe i porowate. Ich pielęgnacja zaczyna być coraz większym wyzwaniem. Jak opóźnić starzenie się włosów?

Częściej odczuwana jest też suchość i uczucie napięcia w skórze głowy, tak jak i na twarzy czy ciele. Niestety, starzenia włosów nie da się zatrzymać, ale można je znacznie opóźnić.

Oczyszczaj skórę głowy

Raz w tygodniu zrób piling, by usunąć resztki środków do stylizacji i martwe komórki. Wymieszaj łyżeczkę sody z szamponem  i masuj skórę głowy 2-3 minuty.
Wtedy odblokujesz ujścia mieszków włosowych i ułatwiasz działanie kosmetykom odżywczym.

Starzenie się włosów – Nakarm cebulki

Pobudzisz je do pracy wcierając codziennie skoncentrowane preparaty (serum z witaminami, wyciągami roślinnymi, np. ze skrzypu polnego, pokrzywy czy koenzymem Q10). A także możesz zastosować Szampon zagęszczający włosy i Odżywkę zagęszczającą z kolagenem z diosminą.

Problem wypadania włosów dotyka wielu z nas. Stan ten może być spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak niewłaściwa dieta i brak niezbędnych składników budulcowych włosa, zaburzenia hormonalne czy stany zapalne.

Dzięki aktywnej biologicznie formule diosminy uzyskujemy możliwość realnego wpływu na proces wyrastania włosów w miejscu, gdzie faktycznie włos powstaje. Diosmina powoduje skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych w cebulce włosowej.

Efektem tego jest wzmożony przepływ krwi, a to z kolei oznacza więcej substancji odżywczych dostarczonych do komórek macierzystych włosów. Włosy wyrastają silniejsze i zwiększa się ich ilość.

Odpowiednio myj pasma

Jeśli myjesz włosy często, używaj łagodnego szamponu dla dzieci, a przy suchych włosach – nawilżającego. Gdy po każdym umyciu stosujesz odżywkę, może ona obciążać włosy. Lepiej nakładaj ją od połowy pasm.

Starzenie się włosów – Wzbogać dietę w białko

Niedobór protein może spowodować, że włosy będą cieńsze i łamliwe. Potrzebne im białko znajdziesz w roślinach strączkowych, mięsie i tłustych rybach.

Traktuj włosy łagodnie

Jak najrzadziej farbuj włosy, rozjaśniaj je i stosuj trwałą ondulację. Ogranicz także stosowanie środków do stylizacji, a także mniej używaj prostownicy czy lokówki. Postaraj się suszyć je chłodnym powietrzem suszarki, chroń przed promieniami UV – przyśpieszają starzenie się włosów.

Mniej znaczy więcej

Przy wyborze kosmetyku do pielęgnacji włosów zapoznaj się z jego składem. Im jest uboższy; tym lepiej. Wystarczy, że będziesz miał substancje myjące i odżywcze, np. ceramidy, nawilżające aloes i filtry UV. Lepiej, by nie zawierał: parabenów, SLS, SLES i esencji zapachowych.

Polecam zastosować Szampon zagęszczający włosy i Odżywkę zagęszczającą z kolagenem z diosminą.

A Ty, jak dbasz o swoje włosy?

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top