Jak opóźnić starzenie się włosów?

starzenie się włosówZ wiekiem zmienia się gęstość i tekstura włosów. Nie rosną już tak szybko, jak kiedyś i są znacznie cieńsze, słabsze, mniej elastyczne, bardziej matowe i porowate. Ich pielęgnacja zaczyna być coraz większym wyzwaniem. Jak opóźnić starzenie się włosów?

Częściej odczuwana jest też suchość i uczucie napięcia w skórze głowy, tak jak i na twarzy czy ciele. Niestety, starzenia włosów nie da się zatrzymać, ale można je znacznie opóźnić.

Oczyszczaj skórę głowy

Raz w tygodniu zrób piling, by usunąć resztki środków do stylizacji i martwe komórki. Wymieszaj łyżeczkę sody z szamponem  i masuj skórę głowy 2-3 minuty.
Wtedy odblokujesz ujścia mieszków włosowych i ułatwiasz działanie kosmetykom odżywczym.

Starzenie się włosów – Nakarm cebulki

Pobudzisz je do pracy wcierając codziennie skoncentrowane preparaty (serum z witaminami, wyciągami roślinnymi, np. ze skrzypu polnego, pokrzywy czy koenzymem Q10). A także możesz zastosować Szampon zagęszczający włosy i Odżywkę zagęszczającą z kolagenem z diosminą.

Problem wypadania włosów dotyka wielu z nas. Stan ten może być spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak niewłaściwa dieta i brak niezbędnych składników budulcowych włosa, zaburzenia hormonalne czy stany zapalne.

Dzięki aktywnej biologicznie formule diosminy uzyskujemy możliwość realnego wpływu na proces wyrastania włosów w miejscu, gdzie faktycznie włos powstaje. Diosmina powoduje skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych w cebulce włosowej.

Efektem tego jest wzmożony przepływ krwi, a to z kolei oznacza więcej substancji odżywczych dostarczonych do komórek macierzystych włosów. Włosy wyrastają silniejsze i zwiększa się ich ilość.

Odpowiednio myj pasma

Jeśli myjesz włosy często, używaj łagodnego szamponu dla dzieci, a przy suchych włosach – nawilżającego. Gdy po każdym umyciu stosujesz odżywkę, może ona obciążać włosy. Lepiej nakładaj ją od połowy pasm.

Starzenie się włosów – Wzbogać dietę w białko

Niedobór protein może spowodować, że włosy będą cieńsze i łamliwe. Potrzebne im białko znajdziesz w roślinach strączkowych, mięsie i tłustych rybach.

Traktuj włosy łagodnie

Jak najrzadziej farbuj włosy, rozjaśniaj je i stosuj trwałą ondulację. Ogranicz także stosowanie środków do stylizacji, a także mniej używaj prostownicy czy lokówki. Postaraj się suszyć je chłodnym powietrzem suszarki, chroń przed promieniami UV – przyśpieszają starzenie się włosów.

Mniej znaczy więcej

Przy wyborze kosmetyku do pielęgnacji włosów zapoznaj się z jego składem. Im jest uboższy; tym lepiej. Wystarczy, że będziesz miał substancje myjące i odżywcze, np. ceramidy, nawilżające aloes i filtry UV. Lepiej, by nie zawierał: parabenów, SLS, SLES i esencji zapachowych.

Polecam zastosować Szampon zagęszczający włosy i Odżywkę zagęszczającą z kolagenem z diosminą.

A Ty, jak dbasz o swoje włosy?

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.