Zmarszczki senne

Zmarszczki senneDość częsty problem dzisiejszych czasów. Zmarszczki senne, dlaczego one powstają i jak im zapobiegać? Jak spać, jakie produkty stosować, by zmarszczki senne nie pogłębiały się?

Według dermatolożki gwiazd, Renèe Rouleau, nieprawidłowe spanie to druga po promieniowaniu słonecznym UV przyczyna powstawania zmarszczek.

To prawda, że podczas snu skóra najszybciej się regeneruje, ale jeśli „gnieciemy cerę” o poduszkę, dosłownie wprasowujemy w nią zmarszczki. Najszybciej zauważalne są bruzdy nosowo-wargowe i kurze łapki.

Z biegiem lat się pogłębiają, a wtedy twarz zaczyna wyglądać na smutną i zmęczoną. Można jednak temu przeciwdziałać, stosując odpowiednie produkty.

Zmarszczki senne

1. Jak najlepiej spać?

  • Staraj się spać na wznak. Wtedy nie wciskasz twarzy w poduszkę, więc eliminujesz ryzyko głębokich wgnieceń.
  • Spanie na boku i na brzuchu sprzyja tworzeniu się bruzd nosowo-wargowych, kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek na szyi. i pionowej zmarszczki na dekolcie.
  • Skóra przyciśnięta do poduszki także nie oddycha, a nałożone na nią kremy przenoszą się na poszewkę, zamiast działać.

2. Dobrze nawilżaj cerę, jak masz zmarszczki senne

Wtedy staje się ona mniej podatna na zagniecenia i powstawanie zmarszczek.

Na noc stosuj krem z kwasem hialuronowym, kolagenem. Substancje te wiążą wodę w skórze. Takie właściwości ma np. krem Niebieski Diament. Skóra z biegiem lat, szczególnie po 40-stym roku życia produkuje coraz mniej ceramidów, w efekcie czego zaczyna tracić wodę, naskórek staje się cieńszy i mniej elastyczny, zaburzeniu ulegają procesy rogowacenia. Konsekwencją jest to, że skóra starzeje się jeszcze szybciej. Odpowiedzią jest KREM NIEBIESKI DIAMENT, który przyczynia się do całkowitej odnowy naskórka, odbudowy lamelarnej oraz zabezpieczenia przed utratą wody.

Zawarte w nim liposomy najnowszej generacji dzięki zastosowaniu promotorów przenikania, transportują do komórek skórnych mikrocząsteczki najnowocześniejszych w kosmetyce form ceramidów i koenzymu Q10.

Raz na tydzień zafunduj swojej skórze peeling głęboko nawilżający. Pół godziny przed snem nałóż grubszą warstwę.

Standardowo zadaniem każdego peelingu jest przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. W procesie peelingowania zostaje odkryta młoda skóra, która charakteryzuje się zdecydowanie lepszą wchłanialnością.

Wyjątkowość Peelingu Diamentowego polega na tym, że został on wzbogacony o specjalne promotory przenikania oraz składniki aktywne kremu anti-age. Promotory przenikania zwiększają wchłanialność substancji aktywnych. Dzięki temu jeden kosmetyk łączy proces oczyszczania skóry z procesem jej pielęgnacji.

3. Zadbaj o ujędrnienie

Koniecznie pobudzaj produkcję kolagenu. Im jest go mniej, tym większa podatność skóry na pogłębianie się zmarszczek sennych i mimicznych.

Dwa razy dziennie nałóż na twarz kolagen Platinum i palcami zrób masaż, wykonując okrężne ruchy.

4. Postaw na jedwab, jak masz zmarszczki senne

Śpij na jedwabnych poduszkach. Ten materiał jest delikatniejszy dla skóry niż bawełna i minimalizuje powstawanie zmarszczek. Przed snem załóż jedwabną opaskę na oczy. W ten sposób ochronisz skórę przed powstawaniem „kurzych łapek”.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top