Ratunek dla zabieganych

omega-complex_382Utrzymanie właściwej diety to duże wyzwanie. Musimy dbać o to, aby nasze posiłki były nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Często jednak brakuje nam na to czasu. A i jakość wielu dostępnych na rynku produktów spożywczych pozostawia wiele do życzenia. Czy jest na to jakiś sposób?

Warto pamiętać o tym, że zdrowe odżywianie nie jest jakąś fanaberią obecnych czasów. Jest to konieczność. O ile oczywiście chcemy żyć długo i przede wszystkim zdrowo.

Najważniejsze jest codzienne dbanie o właściwie zbilansowane posiłki, które powinny dostarczać nam wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Z drugiej strony jedzenie, a także i gotowanie powinno kojarzyć się nam z przyjemnością, a nie ze żmudnym studiowaniem niezliczonej ilości tabeli i wykresów.
Czy jest na to jakaś rada?

Gdy nie ma czasu na nic…

Rozwiązaniem jest stosowanie dobrych suplementów diety, które pomogą nam dostarczyć do naszego organizmu wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze.

Dobrym przykładem mogą być niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Większość lipidów może być wytwarzana w organizmie człowieka, jednak nie potrafimy syntetyzować wiązań nienasyconych w pozycji n – 3 i n – 6 (przy 3 i 6 atomie węgla), dlatego kwasy te muszą być dostarczane z pożywieniem i są nazywane niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (NNKT).

Więcej o tych związkach pisałam tutaj: http://www.adelia.com.pl/nnkt/#more-7917 .

Nie tylko ilość…

NNKT są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W tym wypadku chodzi jednak nie tyle o ogólna ilość NNKT, które przyjmujemy z pożywieniem. Ważne są też proporcje w jakich dostarczamy organizmowi tych składników.  Najlepiej, aby wynosiła ona 4:5. To znaczy, że na każde 4 porcje kwasu OMEGA-6 powinniśmy dostarczyć swojemu organizmowi przynajmniej 5 porcji kwasu OMEGA-3.

Niestety dieta współczesnego człowieka obfituje w kwasy OMEGA-6. Jednocześnie zawiera ona stosunkowo małe ilości kwasów OMEGA-3.

Dobrym rozwiązaniem jest więc regularne stosowanie dobrego suplementu diety, który pozwoli wyrównać te proporcje do właściwego poziomu.

Ze swojej strony mogę polecić preparat Omega COMPLEX. W swoim składzie zawiera on: olej z wiesiołka, olej rybi, olej lniany, oraz olej z alg Schizochytrium sp. Zostały on skomponowany w taki sposób, aby 1 kapsułka pokrywała dzienne zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe. Ponadto suplement zawiera kwasy tłuszczowe w najlepszej możliwej proporcji.

Preparat jest też wzbogacony dysmutazą ponadtlenkową, oraz witaminą A.

Suplement diety Omega COMPLEX kupisz tutaj: http://www.kolagen.pl/p107,omega-complex.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.