Otyłość brzuszna przyczyny

Otyłość brzuszna przyczynyProblematyczna otyłość brzuszna – przyczyny jej są już znane?
Naukowcy twierdzą, że.. WINNA niewłaściwa dieta! Nadmiar centymetrów w pasie powinien budzić niepokój, bo przyczynia się do wielu chorób.

Otyłość brzuszna to najgroźniejszy rodzaj otyłości. Nazywana jest też otyłością trzewną, centralną albo typu jabłko. Otyłość brzuszna jest niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ w jej przypadku otłuszczeniu ulegają także narządy wewnętrzne w jamie brzusznej.

Tłuszcz odkładający się na brzuchu jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż ten na udach czy w biodrach. Otyłość brzuszna prowadzi do zaburzeń przemiany materii, a w konsekwencji do nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu drugiego i chorób  układu krążenia. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to jedne sposoby na uniknięcie problemów.

Tłuszczu z brzucha trudno się pozbyć. Lepiej więc zapobiegać otyłości niż ja leczyć.

Otyłość brzuszna przyczyny

Zmierz obwód w talii

Otyłość brzuszną widać gołym okiem, ale można ją też zmierzyć. Jeśli obwód w talii przekracza 88 cm (u mężczyzn 94 cm), trzeba zacząć działać. Ważny jest jeszcze wskaźnik WHR, czyli stosunek obwodu talii, do obwodu bioder. Aby go obliczyć, wystarczy podzielić obwód talii przez obwód bioder. WHR 0,8 lub więcej u kobiet oraz 1 lub więcej u mężczyzn świadczy o otyłości brzusznej.

Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha

Lub nie dopuścić do jego odkładania się, jedz regularnie 4-5 posiłków dziennie i żadnego nie pomijaj. Ważne, by nie były zbyt obfite. Wstawaj od stołu z lekkim niedosytem. Unikaj głodzenia się, ponieważ organizm zacznie oszczędzać energię i nie schudniesz, mimo ograniczenia kalorii.

Dieta

Wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym, ogranicz tłuszcz i słodycze. Unikaj wysoko przetworzonej żywności, białego pieczywa oraz bardzo słodkich owoców. Nie sięgaj też po produkty typu light. Z badań wynika, że osoby, które jedzą ich dużo, mają o 40 procent większą skłonność do tycia.

Menopauza

Kolejną przyczyną otyłości brzusznej u kobiet jest menopauza. W tym okresie spada produkcja żeńskich hormonów, a pobudza się wydzielanie męskich. W efekcie dochodzi do zmian w rozkładzie tkanki tłuszczowej. Zwróć uwagę na hormony.

Otyłość brzuszna przyczynyZmniejsz stres

Życie w ciągłym napięciu sprzyja podjadaniu i tyciu. Naucz się je rozładowywać. Najlepszym sposobem jest ruch. Ale nie forsuj się! Zacznij od ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, angażujących duże grupy mięśni, np. długich spacerów, jazdy na rowerze treningowym, pływania. Znajdź czas na rozwijanie hobby. To świetnie odpręża.

Stosowanie niektórych leków

Za otyłość brzuszną mogą być odpowiedzialne niektóre leki, są to np. sterydy, które stosowane są w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przy chorobach reumatycznych. Stosując leki hormonalne pilnuj diety i zadbaj o odpowiednią aktywność fizyczną.

Wykorzystaj moc ziół

Pomogą utrzymać linię. Gdy zdarza Ci się zjeść coś tłustego, wypij napar z majeranku (1 łyżeczka na szklankę wody). Majeranek ułatwia spalanie tłuszczu i łagodzi wzdęcia. Wieczorem, przed snem wypij filiżankę melisy. Zioło to nie tylko uspokaja, ale też ułatwia trawienie.

Wspomagacze odchudzania

Koniecznie zastosuj SLIMCOL – www.kolagen.pl/p153,slimcol-spalacz-tluszczu.html

Suplement diety SlimCol posiada w swoim składzie kompozycję ekstraktów roślinnych, dobranych tak, by wspomagać organizm podczas procesu odchudzania.

Kompozycja zawiera kapsaicynę, która stymuluje proces utleniania węglowodanów oraz wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała po odchudzaniu.

Przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Wyoming badania jednoznacznie udowodniły, że substancja ta skutecznie przeciwdziała otyłości i spala kalorie. Jest antyoksydantem, więc dodatkowo chroni organizm przed działaniem wolnych rodników.

Dodany do SlimCol – karczoch wspiera utratę wagi oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Zastosowane w składzie imbir i gurmar pomagają kontrolować prawidłowy poziom cukru we krwi i ograniczają apetyt na słodycze. Znana i ceniona cykoria podróżnik wspomaga system detoksykacji organizmu oraz pomaga w procesie utraty wagi.

Kliknij i zamów: www.kolagen.pl/p153,slimcol-spalacz-tluszczu.html

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top